Jak uprawiać rośliny Bellflower: 7 wskazówek dotyczących Surefire

Nie brakuje entuzjastów ogrodnictwa, którzy chcą nauczyć się uprawiać dzwonki. W końcu kto mógłby się oprzeć wspaniałym kwiatom w kształcie dzwonka? Dzięki swoim rozłożystym płatkom ten dumny członek rodziny kwiatów Campanula zawsze rozświetla ogród.

W większości przypadków te kwiaty zaczniesz widzieć w lipcu i zwykle trwają do pierwszych przymrozków! Jeśli nie jesteś świadomy, hodujesz dzwonek z nasion. Masz możliwość wysiania ich bezpośrednio do ogrodu lub możesz zdecydować się na rozpoczęcie ich w hobbystycznym tunelu foliowym w celu późniejszego przesadzenia.

Jak uprawiać rośliny Bellflower: 7 wskazówek dotyczących Surefire

Sadzenie dzwonków na zewnątrz

Jeśli zamierzasz sadzić dzwonki w dzwonkowym ogrodzie, koniecznie zasiaj nasiona na wiosnę. Ponieważ siew nasion jest wysoce zalecany wczesną wiosną, idealnym momentem na to jest moment, w którym poczujesz, że gleba zaczyna się nagrzewać. Eksperci zalecają mieszanie nasion wokół ogrodów skalnych lub w środku krajobrazu ogrodowego.

Następnie należy je lekko przykryć około 1/8 cala ziemi. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo odstępów. Najlepiej rozstawić nasiona dzwonka lub sadzonki co najmniej 12 cali od siebie. Kiedy już się zadomowią, oczekuj, że będą dobrze rosły i kwitły aż do mrozów.

Ponieważ są to rośliny odporne, prawdopodobnie przeżyją pierwsze lekkie przymrozki, zanim przejdą w stan uśpienia w okresie zimowym. Co więcej, nie będziesz musiał się martwić o ściółkowanie lub przygotowywanie niezbędnych do ich ochrony przed spadkiem temperatury, ponieważ nie trzeba ich rozpieszczać.

Niezbędne wskazówki, jak uprawiać dzwonki

Z przyjemnością dowiesz się, że proces uprawy roślin dzwonka nie jest skomplikowany. Aby zacząć, sprawdź to:

Wskazówka 1: posadź je w odpowiedniej glebie

Oprócz pełnego lub częściowego nasłonecznienia dzwonek potrzebuje luźnej, dobrze przepuszczalnej gleby o pH w zakresie od 6 do 8. Chciałbyś stworzyć idealną mieszankę do sadzenia, która składa się w 50% z gleby i 50% kompostu, aby by dobrze się rozwijała. W optymalnych warunkach wzrostu dzwonki mogą osiągać wysokość od 24 do 30 cali i wytwarzać dużo kwiatów przez wiele lat.

Wskazówka 2: posadź je tam, gdzie mają więcej słońca

Chociaż dzwonek jest w stanie tolerować niewielki cień w godzinach popołudniowych, generalnie woli być posadzony w miejscu, w którym może być w pełnym słońcu. Jeśli chcesz, aby wytworzyły więcej kwitnienia, musisz je wystawić na bardziej bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Wskazówka 3: utrzymuj je w cieple w ciągu dnia i chłodne w nocy

Nie możesz oczekiwać, że twoje dzwonki będą rosły silnie i zdrowo, jeśli posadzisz je w klimacie tropikalnym lub na obszarach, w których temperatura w nocy spada poniżej 50°C. Dzwonki mają tendencję do rozwoju mączniaka prawdziwego, jeśli umieszczasz je w wilgotnym klimacie lub jeśli sadzisz je w zbyt wilgotnych glebach.

Wskazówka 4: podlewaj je prawidłowo

Chociaż zazwyczaj dobrze rosną na przeciętnych glebach i suchych warunkach glebowych, należy je odpowiednio podlewać. Najlepiej podlewać je co najmniej raz lub dwa razy w tygodniu, kiedy pogoda jest przeważnie sucha. Tylko upewnij się, że gleba jest sucha między podlewaniami.

Unikaj całkowitego wyschnięcia gleby i jej rozmoknięcia. Kiedy nakładasz wodę, upewnij się, że zapobiegasz zamoczeniu liści, nakładając wodę na poziomie gleby. Wreszcie, najlepiej jest podlewać rośliny dzwonka z samego rana, aby wschodzące słońce mogło wysuszyć wilgoć na łodygach lub liściach.

Wskazówka nr 5: nie zapomnij o nawożeniu

Jeśli chcesz, aby Twoje dzwonki kwitły tak, jak powinny, upewnij się, że karmisz je zrównoważonym nawozem, takim jak 10-10-10. Nawozić raz na wiosnę i ponownie w środku lata. Nie zapomnij jak najdokładniej podlać dzwonków po ich zapłodnieniu.

Możesz również utrzymać mocne i dobrze odżywione rośliny, jeśli co najmniej dwa razy w roku zastąpisz nawóz nieorganiczny bocznym nawozem z organicznego kompostu.

Wskazówka nr 6: przycinaj je, gdy kwiaty zaczynają blaknąć

Jeśli chcesz zachęcić rośliny do ponownego kwitnienia, musisz je przyciąć lub usunąć. Gdy tylko kwiaty dzwonka zaczną blaknąć, należy je odciąć za pomocą ostrych nożyc do przycinania.

Wskazówka nr 7: używaj organicznych lub chemicznych środków odstraszających owady oraz fungicydów

Chociaż wiadomo, że dzwonek jest bardzo odporny na szkodliwe robaki i choroby, nadal musisz zwracać uwagę na znaki ostrzegawcze o inwazji szkodników lub problemach z chorobami. Upewnij się, że są wolne od ślimaków, ślimaków i mszyc, spryskując rośliny mydłem owadobójczym. Kiedy już to robisz, skup się na spodzie liści.

Aby powstrzymać te ślimaki i ślimaki przed ucztowaniem na twoich dzwonkach, pamiętaj, aby ręcznie je zerwać lub ustawić w pobliżu pułapkę na ślimaki.

Dziś uprawiaj dzwonki w tunelu foliowym!

Teraz, gdy wiesz, jak uprawiać dzwonki, możesz chronić je przed niepogodą, szkodnikami i ekstremalnymi temperaturami, uprawiając je w szklarni hobby! Ponieważ ogrodnictwo wielotunelowe pozwala manipulować poziomem temperatury i wilgotności środowiska uprawy roślin, możesz być pewien, że w nadchodzących latach zakwitną one obfitością wspaniałych kwiatów!