Jak uprawiać lawendę we Włoszech?

Musisz rozważyć trzy kroki, aby dowiedzieć się, jak uprawiać lawendę we Włoszech. W zależności od rodzaju, powinieneś stworzyć idealne środowisko do uprawy lawendy, aby zapewnić jej dobry rozwój we Włoszech. Pamiętaj, że najlepiej sprzedają się tylko najlepszej jakości rośliny, a konsekwentne ich produkowanie wyróżni Cię na tle konkurencji.

Stosując trzy poniższe kroki, powinieneś być w stanie uprawiać lawendę we Włoszech bez wielu wad. Pamiętaj jednak, że Włochy mają strefy uprawy od 4 do 11, a niektóre gatunki lawendy nadają się tylko do określonych warunków. Lawendę można uprawiać w tunelu foliowym, jeśli w Twoim regionie panuje trudny klimat.

Jak uprawiać lawendę we Włoszech?

Uprawa lawendy we Włoszech: 3 kroki do sukcesu

Krok 1. Planowanie

Planuje się pierwszy i być może najważniejszy krok w uprawie lawendy we Włoszech. Najpierw zastanów się, czego użyjesz, aby rozpocząć uprawę lawendy. Czy wygodniej będzie używać nasion, czy lepiej uprawiać rośliny startowe?

Ta druga opcja jest bardziej korzystna, ponieważ rośliny lawendy mogą potrzebować więcej czasu, aby osiągnąć dojrzałość. Dlatego rozpoczęcie od zdrowej rośliny startowej sprawi, że Twój ogród będzie bardziej produktywny. Tylko pamiętaj, aby sprawdzić samą roślinę pod kątem uszkodzeń lub brązowych plam.

Co więcej, pamiętaj, że we Włoszech rośnie lawenda. Lawenda angielska będzie pasować do warunków we Włoszech, ponieważ będzie się dobrze rozwijać w różnych sytuacjach. Możesz także uprawiać w tunelu foliowym, aby naśladować idealne środowisko dla uprawianych odmian.

Krok 2. Przygotowanie

Po zaplanowaniu roślin następnym krokiem jest przygotowanie terenu pod ich uprawę. Lawenda jest już odpowiednia dla Włoch, ponieważ ta roślina najlepiej sprawdza się na obszarach gorących i suchych. Jednak nadal musisz wybrać optymalne miejsce do uprawy, aby uzyskać wysokiej jakości i zdrowe kwiaty.

Obszar z pełnym słońcem i dobrze przepuszczalną glebą najlepiej wspierałby lawendę. Co więcej, zaplanuj odstępy tak, aby miały wystarczająco dużo miejsca do wzrostu w miarę dojrzewania. Niektórzy zalecają stworzenie żywopłotu podczas sadzenia roślin starterowych lawendy w odstępach 12 cali, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza i uniknąć chorób.

Najlepiej byłoby zaprojektować rozmieszczenie przed sadzeniem, a także przetestować glebę, aby wprowadzić niezbędne poprawki. Chcesz poprawić strukturę gleby, aby dobrze odprowadzać wodę i chcesz poprawić jej pH, ponieważ lawenda będzie problematyczna w kwaśnej glebie. Przed sadzeniem można mieszać piasek i nawozić wapnem.

Krok 3. Konserwacja

Po posadzeniu kolejnym krokiem jest zadbanie o odpowiednią pielęgnację Twoich roślin lawendy. Gwarantuje to zdrowe i wysokiej jakości kwiaty, niezależnie od obszaru we Włoszech lub gatunku, który uprawiasz. Na przykład powszechną praktyką, która powoduje problemy, jest nadmierne podlewanie.

Pamiętaj, że rośliny te nie wymagają tak dużej ilości wody po założeniu. Woda jest niezbędna do stymulowania rozwoju korzeni, ale chcesz ograniczyć jej ilość, ponieważ wilgotne warunki nie sprzyjają zdrowiu lawendy. Lawenda rośnie naturalnie w suchych warunkach i najlepiej to naśladować.

Możesz również zachęcić do większej liczby kwiatów lub przedłużyć okres kwitnienia lawendy, usuwając martwe i wyblakłe kwiaty. To również odmłodzi twoje rośliny i będzie lepiej rosło. Co więcej, możesz co roku zachęcać do nowego wzrostu, przycinając do ziemi każdej wiosny.

Jaka odmiana lawendy jest najlepsza we Włoszech?

Według Italian Cooperative Extension, standardowymi odmianami we Włoszech są lawenda hiszpańska, francuska i angielska. Lawenda hiszpańska jest odmianą nisko rosnącą, która szybko zapewnia kolor od wiosny do lata. Są również wyjątkowe, ponieważ mają krótkie główki kwiatowe zamiast typowo długich kwiatów lawendy.

Inną kolorową kwestią, którą możesz uprawiać, jest francuska lawenda. To, co sprawia, że ​​są lubiane, to wydłużony okres kwitnienia. Przy odpowiednim zagładzie i idealnych warunkach możesz cieszyć się wysokimi i szerokimi nawykami uprawy tych lawendy przez długi czas.

Wreszcie, zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami, angielska lawenda byłaby również najlepsza dla Włoch, ponieważ wytrzymuje trudne warunki. Będą się rozwijać nawet w wyższych partiach kraju, ponieważ tolerują zimno. Co więcej, ci, którzy uprawiają lawendę na zapach, będą cieszyć się angielskimi odmianami.

Jak zbierać lawendę

Niezależnie od tego, gdzie uprawiasz lawendę, musisz wiedzieć, jak prawidłowo zbierać rośliny. Chcesz zacząć zbierać je, zanim kwiaty się otworzą, aby uzyskać optymalną jakość. Następnie możesz je suszyć przez kilka tygodni.

Suszona lawenda najlepiej przechowywać w chłodnym i suchym miejscu w szczelnym słoiku. Niektórzy nawet umieszczają suszoną lawendę w saszetce, aby wykorzystać zapach roślin.

Wniosek

Suche warunki we Włoszech sprawiają, że ten kraj najlepiej uwzględnia lawendę. A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uprawiać lawendę we Włoszech, możesz uprościć ten proces do trzech kroków. Najlepiej byłoby również wziąć udział w kursach związanych z uprawą lawendy, aby się dalej przygotować.

Pierwszym krokiem byłoby zaplanowanie i wybór najlepszych roślin startowych i odmian dla twojego obszaru. Następnie możesz przygotować miejsce i sposób uprawy lawendy. Oznacza to upewnienie się, że gleba i ogólne warunki są optymalne dla Twoich odmian.

Możesz również rozważyć uprawę w tunelu foliowym, aby naśladować naturalne środowisko lawendy. Wreszcie, konsekwentnie dbaj o odpowiednią konserwację, aby tworzyć wysokiej jakości kwiaty, które staną pośród konkurencji. We Włoszech uprawa lawendy jest już możliwa, ale twoje praktyki będą dyktować rozwój zdrowych i wysokiej jakości kwiatów.