Jak uprawiać hydroponiczną bazylię w 4 prostych krokach

Wiele osób zaczyna interesować się nauką uprawy bazylii hydroponicznej i można to uprościć w czterech prostych krokach. Bazylia to zioło, które nie tylko zadowoli nasze kubki smakowe, ale możesz również skorzystać z jej właściwości zdrowotnych. Dlatego nie jest zaskakujące, że zainteresowanie tym ziołem jest zawsze stałe, co czyni go doskonałym, opłacalnym wyborem dla ziół do uprawy.

Szklarnia jest dogodną lokalizacją dla zapewnienia produktywności roślin bazylii. Możesz jednak wyróżnić się na tle konkurencji i uprawiać bazylię hydroponiczną. Ta innowacja w uprawie roślin jest naprawdę zrównoważona na dłuższą metę, więc słuszne jest jej wykorzystanie do uprawy roślin bazylii.

Jak uprawiać hydroponiczną bazylię w 4 prostych krokach

Jak łatwo i szybko uprawiać hydroponiczną bazylię

Hydroponika ma wiele zalet, w tym wyższe plony i pokonywanie ograniczeń w miejscach takich jak zaopatrzenie w wodę i przestrzeń lądowa. Co więcej, możliwe jest osiągnięcie całorocznej produktywności, co jest łatwiejsze w zarządzaniu, gdy połączysz użycie tunelu apoliamidowego dla swoich roślin bazylii. Jednak ci, którzy nie są jeszcze ekspertami w tej dziedzinie, mogą być przytłoczeni jej wejrzeniami i upadkami.

Podczas uprawy bazylii hydroponicznej możesz oszczędzić sobie nadmiaru informacji i zamiast tego skupić się na czterech obszarach. Najpierw zidentyfikuj najlepszą roślinę bazylii nadającą się do systemów hydroponicznych i poznaj wymagania dotyczące udanej uprawy. Po trzecie, zrozum właściwy sposób zbierania bazylii i na koniec zastosuj do swojego systemu różne wskazówki od doświadczonych hodowców bazylii hydroponicznej.

Jaka jest najlepsza bazylia do hydroponiki?

Hydroponika z definicji to proces ogrodniczy bez gleby. Zamiast tego możesz wybrać kulturę wodną i pożywkę w systemie otwartym lub zamkniętym. Dlatego nie można po prostu ślepo wybierać rośliny bazylii do hydroponiki. Dobrą wiadomością jest jednak to, że wszystkie odmiany bazylii powinny działać w hydroponice.

Jednak Amerykańskie Towarzystwo Nauk Ogrodniczych doszło do wniosku, że wybór odmian ma większy wpływ na plony niż na konkretny system hydroponiczny, który wybierzesz. Odkryli, że słodka, święta i cytrynowa bazylia produkuje najczęściej odmiany krzewów, cynamonu, tajskie i wielkolistne.

Poznaj swoje wymagania

Aby skutecznie uprawiać hydroponikę, musisz wcześniej pamiętać o idealnych warunkach. Na przykład chcesz, aby temperatura wynosiła od 65 do 95 ° F, wilgotność od 40 do 60% i zakres pH od 5,6 do 6,6. Byłoby również najlepiej mieć przewodność elektryczną w pożywce na poziomie 1,6 do 2,2.

Czy bazylia skorzysta na dodatkowym oświetleniu? Możesz zauważyć lepszy wzrost, gdy dodasz światło, a wielu ogrodników zauważyło, że bazylia uwielbia światło. Zanim przytłoczą Cię te wymagania, pociesz się, wiedząc, że bazylia jest nadal jednym z najłatwiejszych ziół do uprawy hydroponicznej.

W końcu możesz łatwo dostosować i utrzymać te wymagania za pomocą szklarni. Przestrzeganie tych wymagań ma znaczenie, aby pomóc Ci się rozwijać i osiągnąć wysokie plony. I więcej niż liczby, rozważ podstawowe praktyki zarządzania, takie jak usuwanie umierających liści, przycinanie i czystość, jako wymagania również dla twojej bazylii.

Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że konsekwentne usuwanie złamanych łodyg i trudny wzrost uniemożliwią zebranie gorzkiej bazylii.

Jak zbierać bazylię hydroponiczną

Jeśli zbierasz bazylię po raz pierwszy, tnij nad drugą parą bocznych pąków. Zapobiegnie to późniejszym problemom z wilgocią, przepływem powietrza i światłem. Ponadto nie zapominaj, że przycinanie odgrywa znaczącą rolę w lepszych zbiorach, a dzięki konsekwentnemu stosowaniu zauważysz wyższy plon.

Możesz nawet przyciąć swoją bazylię, aby zmienić sposób jej wzrostu z góry na boki. Aby to zrobić, przytnij łodygę nad bocznymi pąkami. W ten sposób te boczne pąki będą rosły zamiast rośliny wyrastającej w górę z głównej łodygi.

Zyskasz na tym podwójnie: lepszy kształt bazylii i wyższa wydajność.

Wskazówki dotyczące uprawy bazylii w systemie hydroponicznym

Rozpoczęcie

Możesz wybrać bazylię początkową z nasion lub sadzonek. Tunel foliowy jest dobrym miejscem do rozpoczęcia sadzenia roślin, ponieważ pozwala zachować idealne warunki do kiełkowania lub wspomagać wzrost cięcia. A w dyskusji na temat sadzenia nie zapomnij o rozstawieniu roślin w odległości 6 cali.

Sadzenie

W ten sposób rośliny będą miały wystarczająco dużo miejsca na przepływ powietrza i zapobiegną rozwojowi grzybów. Ale skoro hydroponika rośnie bez gleby, co jest odpowiednim podłożem do uprawy bazylii? Możesz sterylizować torfowiec lub perlit, ale w przypadku tego zioła najczęściej stosuje się bloki Rockwool.

Karmienie

Niezbędnymi składnikami odżywczymi bazylii hydroponicznej są wapń, magnez, potas, azot zapewniający wysoki plon liści oraz magnez zapewniający smak i aromat. Stosunek składników odżywczych do karmienia bazylią nie jest stały i ostatecznie zmieni się wraz z dojrzewaniem rośliny. Pamiętaj jednak, że bazylia jest jedną z tych roślin, które lubimy za ich wzrost wegetatywny, więc odżywianie roślin nie będzie skomplikowane.

Wniosek

Hydroponika to naprawdę jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań ogrodniczych, nic więc dziwnego, że wiele osób rozważa użycie jej do uprawy ziół, takich jak bazylia. Ale czy trudno jest nauczyć się uprawiać bazylię hydroponiczną? Bazylia jest generalnie łatwa w uprawie, a korzystanie z systemu hydroponicznego jest równie proste.

Należy pamiętać o czterech krokach: poznaniu najlepszej bazylii do hydroponiki, potrzebnych jej wymagań, prawidłowych zbiorach i wskazówkach dotyczących rozpoczęcia, sadzenia i karmienia. Badając, jak uprawiać bazylię hydroponiczną, wystarczy skupić się na tych obszarach.