Jak uprawiać hurtową bazylię w tunelu foliowym?

Zanim zaczniemy dyskusję na temat uprawy bazylii hurtowej w szklarni, przejdźmy do podstaw. Co to jest bazylia i co to znaczy hurtowa bazylia?

Bazylia jest jedną z najbardziej lukratywnych upraw w tunelu foliowym, jakie możesz mieć. Odnosi się to do ziół w gatunku mięty, niezbędnych do gotowania włoskiej kuchni, chociaż było to również używane w różnych innych przepisach, takich jak kuchnia wietnamska, tajska i indonezyjska.

Jak uprawiać hurtową bazylię w tunelu foliowym?

Jako główny składnik tradycyjnego dania z pesto, bazylia może być również ulubioną przyprawą w różnych sosach do makaronów. Roczne zioło często występuje w kolorze zielonym, o aromatycznym, pieprznym i słodkim smaku. Liście bazylii są bardziej znaczące, delikatne i mają gładszą konsystencję zaznaczoną serią żyłek.

Z drugiej strony hurtowa bazylia polega na zamawianiu lub posiadaniu tej bazylii luzem. Smak tej rośliny zależy od wariantu, w jakim się znajduje. Najsłodsze formy bazylii mają zwykle świeże aromaty z subtelnym pieprzowym posmakiem z nutą mięty w smaku. Inne odmiany to cytrusy i przyprawy. Inna jest tajska bazylia, ponieważ mają ostrzejsze nuty i smaki.

Czy możesz uprawiać bazylię w szklarni?

Czy możesz uprawiać bazylię w szklarni? Absolutnie. Jak wyhodować hurtową bazylię na zielono, wykonaj następujące kroki i pewne procedury. Weźmy się za to.

Wymagania dotyczące sadzenia

Wymagania dotyczące sadzenia bazylii w tunelu foliowym obejmują zarządzanie uprawami pod kątem wzrostu, ze stabilną regulacją temperatury, wilgotności i światła. Wiadomo również, że dobrze rośnie w bogatym oleju, aby zapewnić odpowiednie napowietrzenie gleby. Dodanie tego do gleby co miesiąc lub więcej faktycznie zwiększy wydajność. Siewki pojawią się za dwa tygodnie.

Wymagania dotyczące podlewania

Zalecanym systemem nawadniania jest automatyczny system nawadniający, który każdego dnia zapewnia odpowiednią ilość wody. Dzięki tej strategii możesz zagwarantować optymalny wzrost.

Upewnij się, że możesz podlewać u nasady, aby uniknąć zamoczenia łodyg i liści, co może sprzyjać infekcjom grzybiczym. Bazylia uprawiana w pojemnikach może wymagać większego podlewania i musi to być około trzy razy w tygodniu.

Wymagania dotyczące światła słonecznego 

Jako roślina uprawna na ciepłą pogodę, bazylia może tolerować najsuchsze warunki. Hurtowa bazylia preferuje temperaturę powyżej 50 stopni Fahrenheita, a zestawy tuneli foliowych spełniają wymagania dotyczące światła słonecznego z oświetleniem naturalnym i sztucznym. Możesz wprowadzić co najwyżej osiem godzin intensywnego światła dziennego, aby bazylia rosła zdrowiej.

Temperatury mogą również przekraczać 50 stopni Fahrenheita, a zestawy tuneli foliowych zaspokajają potrzeby światła słonecznego poprzez sztuczne oświetlenie. Zasięg tego oświetlenia można uzyskać przy użyciu światła fluorescencyjnego przez około 10 godzin.

Ile plonuje roślina bazylii?

Hurtowa bazylia to przede wszystkim produkty masowe, więc należy wziąć pod uwagę, ile plonów roślin bazylii. W przypadku produkcji rynkowej świeżej, co oznacza, że ​​przy podwójnych rzędach i odstępach między roślinami od 6 do 12 cali, można wyprodukować maksymalnie 250 funtów na każdy rząd o długości stu stóp w okresie żniw wynoszącym dziewięć tygodni.

Pojedyncze rzędy mogą zmniejszyć plony o 100 funtów na każde sto stóp rzędu w tym samym zakresie harmonogramu lub okresie.

Jaka jest najłatwiejsza rzecz do uprawy w szklarni?

Plantacja i zbiór bazylii nigdy nie są trudne. Uprawa jest uważana za jedną z najłatwiejszych do zdobycia w szklarni, wśród innych owoców i warzyw.

Bakłażany

Inaczej znany jako bakłażan, bakłażan jest zielonym, ciepłym kolorem, który wymaga ciepłych warunków pogodowych, w tym pomidorów i papryki. Wśród korzyści zdrowotnych jest pomoc w zdrowiu układu krążenia, kontrolowanie cholesterolu, walka z rakiem i wiele innych.

Inne uprawy, o których będziesz tutaj czytać, to te, z którymi nie spotkałeś się w poprzednich wpisach na blogu. Ruszajmy się.

Rzepa

Tymczasem rzepa w tunelu foliowym to chłodne zielenie należące do rodziny musztard. Są to uprawy jak żadne inne, ponieważ mogą rosnąć szybciej niż pozostałe rośliny w szklarni. Możesz uzyskać korzenie i warzywa jako część swojej diety.

Cukinia

To brzmi jak twój makaron, ale cukinia to roślina powszechnie spotykana w szklarniach kilku ogrodników. Żywność bogata w składniki odżywcze może poprawić trawienie, spowolnić starzenie się, obniżyć poziom cukru we krwi, poprawić widzenie i nie tylko.

Okra

Znana jako biszkopty, okra jest podstawowym warzywem na wielu plantacjach w Azji. Okra może dobrze się rozwijać w pojemnikach na tarasach z cieniami, ale będzie też wymagać więcej podlewania.

Jako powszechny składnik przepisów kuchennych, to warzywo ma kilka składników odżywczych i zawiera przeciwutleniacze, aby zapewnić pomoc w zdrowiu układu krążenia, leczeniu raka, regulować poziom cukru we krwi i być łagodnym dodatkiem do diety.

Truskawki

Mówią, że truskawki rosną tylko w chłodniejszych regionach, ale dzięki szklarni można je mieć o każdej porze roku. Mówi się, że truskawki z pola na stół smakują lepiej niż te przetworzone rośliny, które można znaleźć w sklepach spożywczych. Możesz zamienić je w sałatki, lody (które są żmudne w przygotowaniu) lub w koktajle treningowe.

Czy skorupki jaj są dobre dla roślin bazylii?

Rośliny, które można posadzić z bazylią hurtową, są rozległe. Może wzrosnąć do setki na liście, ale najpierw, przechodząc do ostatnich akapitów tego wpisu na blogu, dowiedzmy się: czy skorupki jajek są dobre dla roślin bazylii?

Jak wyhodować hurtową bazylię w apolitunelu, musisz wiedzieć, z czym mogą być. Zmiażdżone skorupki jaj zawierają wapń, który dodaje roślinom składniki odżywcze.

Po pierwsze, rośliny takie jak papryka, pomidory i bakłażany skorzystają na nawozie ze skorupek jaj. Hurtowa bazylia pozyska wapń, którego potrzebuje, aby zapobiec kwitnieniu gnicia. Jeszcze bardziej fascynujące jest to, jak niektóre rośliny, takie jak boćwina, szpinak i amarantus, są w stanie dodać więcej wapnia do swojej zawartości, ponieważ same rośliny są już bogate w wapń w Twojej szklarni.

Ile kosztuje funt bazylii?

Aby pomóc Ci zrozumieć więcej na temat hurtowej bazylii, warto dobrze przyjrzeć się, ile kosztuje funt bazylii. Już na tej informacji łatwiej będzie wyhodować hurtową bazylię w tunelu apolitowym.

Certyfikowana ekologiczna i świeża bazylia będzie kosztować od 8 do nawet 20 dolarów za funt. Bazylię można znaleźć na różnych targowiskach lub w sklepach spożywczych. Tymczasem Twoja nieekologiczna bazylia może kosztować maksymalnie 12 USD za każdy funt.

Bazylia jest fajną rośliną uprawną w szklarni, ale dostarczenie sobie informacji o tym, jak uprawiać hurtową bazylię w tunelu apolitowym, pozwoli ci zobaczyć, jak rośliny rosną w najlepszej jakości, bardziej niż możesz sobie wyobrazić.