Jak uprawiać chmiel dla zysku w 6 prostych krokach

Wielu nowych entuzjastów ogrodnictwa i rolników chciałoby się nauczyć, jak uprawiać chmiel dla zysku. Chmiel jest jedną z najbardziej lukratywnych upraw do sadzenia, ponieważ jest używany przede wszystkim jako składnik w produkcji piwa ze względu na jego zdolność do utrzymywania świeżości, goryczy i pienienia tych napojów. Biorąc pod uwagę jego zastosowanie i popularność, marnotrawstwem byłoby nie wykorzystywać swoich umiejętności ogrodniczych do uprawy szlachetnego i mocnego chmielu, który można sprzedać za tysiące dolców.

Chmiel może być męski lub żeński, ale tylko żeńskie rośliny wytwarzają kwiaty, znane jako szyszki chmielowe. Podobnie jak rabarbar, chmiel to rośliny wieloletnie, które corocznie rodzą owoce bez konieczności przesadzania przez ogrodników. Chociaż występują w różnych odmianach i są uprawiane do wielu celów, szyszki chmielowe są używane głównie do warzenia piwa.

Jak uprawiać chmiel dla zysku w 6 prostych krokach

Ceny chmielu mogą wahać się od 3 do 15 USD za funt. Odpowiada to prawie 25 000 $ za akr posadzonych chmielu. Biorąc pod uwagę te liczby, trudno nie ulec pokusie przekształcenia uprawy chmielu w biznes.

Przewodnik po sadzeniu wysokiej jakości chmielu

Chmiel jest stosunkowo łatwy w uprawie, ale jeśli chcesz cieszyć się wysokiej jakości szyszkami, musisz to robić właściwie. Zwykle są wyhodowane z kłącza i można je kupić w lokalnym sklepie browarniczym. Jeśli nie, w Internecie jest wiele sklepów internetowych, które mogą wysyłać kłącza do Twojej lokalizacji.

W odpowiednich warunkach chmiel może dorastać do 25 stóp i wytwarzać ½ do 2 funtów szyszek rocznie. Oto proces uprawy chmielu:

Krok 1. Oceń obszar, w którym będziesz uprawiać chmiel

Najlepszy czas na sadzenie chmielu to kilka tygodni po przejściu mrozów. Jeśli pogoda nadal jest trochę chłodna, możesz rozpocząć sadzenie od przygotowania gruntu. Upraw glebę i dodaj do niej trochę kompostu, więc zanim będziesz gotowy do sadzenia kłączy, nie będziesz musiał spędzać dużo czasu na orce i siewie.

Sadząc chmiel, wybierz miejsce, w którym będzie dużo światła słonecznego. Jeśli to możliwe, powinien być również lekko podniesiony, a obszar gleby powinien dobrze odwadniać. Podczas obróbki gleby należy używać nawozów bogatych w fosforany, potas i azot.

Krok 2. Zasadź chmiel

Gdy minie ostatnie mróz, a ziemia jest gotowa do uprawy, czas posadzić kłącza. Chmiel należy sadzić w rzędach pagórków. Upewnij się, że zachowałeś co najmniej 8 stóp odległości między uprawami, ponieważ ich korzenie mogą szybko rosnąć.

Zakop kłącza około 6 do 12 cali w glebie. Upewnij się, że są ustawione pionowo z pędami skierowanymi do nieba.

Krok 3. Lekko je podlewaj

Po zasadzeniu chmielu na ziemi, następną rzeczą do zrobienia jest pielęgnowanie go poprzez lekkie podlewanie. Upewnij się, że nie podlewasz kłącza nadmiernie, ponieważ może to spowodować gnicie korzenia. Gdy zakorzenią się, zaczną szybko rosnąć, zwłaszcza w szczycie sezonu letniego.

Krok 5. Wspieraj swój chmiel

Gdy twoje kłącza chmielu osiągną od 1 do 2 stóp, będziesz chciał ustawić rodzaj wsparcia, aby dostosować się do ich szybkiego wzrostu. Komercyjni hodowcy chmielu zwykle używają kratownic, które sięgają nawet 20 stóp lub więcej. Trelling jest ważny, ponieważ pozwala winoroślom chmielu uzyskać jak najwięcej słońca, aby mogły produkować kwiaty.

Krok 6. Zbierz chmiel

W połowie sierpnia lub na początku września lub przed pierwszymi przymrozkami chmiel powinien być gotowy do zbioru (ale dokładny termin zbioru może być uzależniony od lokalizacji). Będziesz w stanie to stwierdzić, patrząc na ich stożki. Jeśli zaczynają się rozjaśniać, jest to zwykle jedna z pierwszych oznak, że chmiel jest gotowy do zbioru.

Jednak najdokładniejszym sposobem sprawdzenia, czy chmiel jest gotowy do zbioru, jest przeprowadzenie testu suchej masy. Możesz zbierać chmiel, po prostu zbierając szyszek z łodygi. Połóż szyszki na płaskiej powierzchni i wysusz je na słońcu. Po całkowitym wysuszeniu zapakuj chmiel do hermetycznego pojemnika i wstaw do lodówki, aż będą gotowe do transportu.

Korzyści z minitunelowego ogrodnictwa

Mini szklarnie sprawią, że praca w ogrodzie będzie jeszcze lepsza. Posiadanie własnego minitunelu foliowego daje swobodę sadzenia niemal każdego rodzaju uprawy. Niezależnie od tego, czy sadzisz dla pasji, czy dla życia, minitunel foliowy może zapewnić Ci korzyści, których nie zapewni tradycyjne sadzenie w ogrodzie.

Inne niesamowite zalety mini-tunelowego ogrodnictwa obejmują ochronę roślin przed trudnymi warunkami pogodowymi, możliwość sadzenia większej liczby odmian roślin przez cały rok, ochronę przed stałym zagrożeniem inwazją szkodników, a także wydłużony sezon wegetacyjny.

Planujesz uczyć się, jak uprawiać chmiel dla zysku?

Uprawa chmielu może być kosztowna i niezwykle trudna, ale korzyści wynikające z udanej uprawy będą warte wydatków i wysiłku. Jeśli zaczynasz, nadal zaczynasz, pamiętaj, aby wykonać powyższe proste kroki, jak uprawiać chmiel dla zysku. W końcu Twoja firma rozkwitnie i zanim się zorientujesz, będziesz produkować i rozprowadzać tony plonów w całym kraju.