Jak uprawiać anturium w wodzie?

Chcesz wiedzieć, jak uprawiać anturium w wodzie? Spojrzmy prawdzie w oczy; w pewnym momencie wszyscy zapomnieliśmy o podlewaniu naszych roślin. Pozostawione bez opieki zbyt długo, twoje rośliny wysychają i więdną. Uprawa anturium w wodzie oznacza możliwość wykopania gleby i hydroponicznej uprawy roślin.

Czy anturium może rosnąć w wodzie?

Krótka odpowiedź: Tak!

Jak uprawiać anturium w wodzie?

Anturium może rosnąć w wodzie. Możesz pobrać sadzonkę z anturium i umieścić ją w wodzie, aby odrosła, znana również jako rozmnażanie wody. Większość ogrodników stosuje tę metodę, dopóki rośliny nie wyrosną z systemu korzeniowego, ale później przenoszą go do gleby. Można je jednak całkowicie wyhodować w wodzie.

Uprawa hydroponiczna

Anturium, podobnie jak inne rośliny doniczkowe, może przetrwać w wodzie, o ile zapewnisz im to, czego potrzebują do dalszego wzrostu. Ogrodnictwo hydroponiczne to forma uprawy hydroponicznej, w której rośliny rosną w wodzie. Proces polega na wypłukaniu korzeni ze śladów gleby i umieszczeniu ich w wodzie.

Anturium to jedna z wielu roślin doniczkowych, które dobrze rozwijają się w wodzie. Aby umieścić anturium w wodzie, opłucz korzenie pod letnią bieżącą wodą, aż nie pozostaną ślady ziemi, aby zapobiec gniciu korzeni w wodzie. Wybierz piękny szklany wazon (preferujemy przezroczyste wazony!), napełnij go wodą około jednej czwartej wazonu i umieść w nim swoją roślinę anturium.

Szklany wazon pozwala obserwować wzrost roślin, a dodatkowo nie trzeba ich tak często podlewać.

Zakorzenienie w wodzie: przewodnik krok po kroku

Oto przewodnik krok po kroku, jak sadzić anturium w wodzie.

Krok 1: Weź sadzonki anturium

Na szczęście łatwo jest pobrać sadzonki z anturium. Najlepiej pobrać sadzonki z największej rośliny anturium. Podzielenie większych roślin na mniejsze sprawi, że będą zdrowsze i zachęcą do częstszego kwitnienia.

Wyjmij anturium z doniczki i oddziel korzenie. Wyjmij roślinę z doniczki i podziel korzenie. Szukaj korzeni i odgałęzień, które można łatwo oddzielić.

Krok 2: Wybierz odpowiedni pojemnik

Możesz wybrać dowolny rodzaj wazonu – szklany lub butelkę z recyklingu. Jeśli jednak wybierzesz taką z wąską szyjką, możesz nie być w stanie wyjąć rośliny, jeśli zajdzie taka potrzeba. Możesz wybrać dowolny pojemnik, który zaprezentuje Twoje piękne rośliny anturium.

Krok 3: Napełnij pojemnik wodą

Do anturium można używać wysokiej jakości wody z kranu. Upewnij się jednak, że nie jest pełen chemikaliów i zanieczyszczeń lub jest intensywnie filtrowany, usuwając wszystkie składniki odżywcze. Dla bezpieczeństwa najlepiej używać wody mineralnej (zapobiega tworzeniu się kamienia w pojemniku) lub deszczówki.

Krok 4: Umieść roślinę w pojemniku

Kiedy umieszczasz swoją roślinę w pojemniku, być może będziesz musiał ją podeprzeć, aby zapobiec przechylaniu się na bok lub przewracaniu się.

Pielęgnacja roślin anturium

Rośliny uprawiane hydroponicznie nie oznaczają, że nie musisz ich całkowicie podlewać. Będziesz musiał wymieniać wodę w pojemniku co cztery tygodnie. Jednak może być konieczne uzupełnianie wody w pojemniku przez cały miesiąc, aby upewnić się, że zawsze jest jej wystarczająco dużo dla twojej rośliny. Możesz dodać kilka kropel nawozu, aby poprawić kolor liści.

Gdzie umieścić swoje rośliny anturium

Anturium najlepiej rozwija się w dobrze oświetlonym środowisku, ale nie należy umieszczać ich w bezpośrednim świetle słonecznym. Jeśli umieścisz anturium w ciemności, zakwitną mniej. Rośliny te preferują ciepłe środowiska o temperaturze od 68 stopni F do 72 stopni F. Uwielbiają być umieszczane w pomieszczeniach o dużej wilgotności, więc jeśli chcesz umieścić je w pomieszczeniu, łazienka będzie idealnym miejscem.

Dlaczego warto uprawiać rośliny w szklarni hydroponicznej?

Jest kilka powodów, dla których powinieneś umieścić swoje rośliny w szklarni hydroponicznej. Hydroponiczny tunel foliowy zapewnia Twoim roślinom bezpieczną i zabezpieczoną przestrzeń do wzrostu i rozwoju. Oto niektóre z zalet ogrodnictwa w tunelu foliowym:

Zmniejsz ryzyko szkodników i chorób

Najczęściej szkodniki, choroby i inne szkodliwe bakterie mogą przedostać się do roślin przez glebę. Sadzenie w ziemi naraża rośliny na ryzyko inwazji i infekcji. Z drugiej strony ogrodnictwo hydroponiczne działa odwrotnie.

Dobry system hydroponiczny nie ułatwia szkodnikom, chorobom, patogenom i pleśniom dostanie się lub opuszczenie systemu, a nawet dotarcie do roślin. Dopóki spełniasz standardy branżowe w zakresie czyszczenia i odkażania, Twoje rośliny powinny pozostać wolne od szkodników i chorób, które mogą ostatecznie uszkodzić Twoje rośliny.

Ochrona przed żywiołami i kontrola nad rosnącym środowiskiem

Po umieszczeniu w zamkniętej i kontrolowanej przestrzeni twoje rośliny będą zdrowo rosnąć i produkować więcej kwiatów. Apolytunnel daje możliwość kontrolowania rosnącego klimatu. Mimo że na zewnątrz jest zimno, możesz sadzić rośliny o ciepłej pogodzie za pomocą dodatkowych świateł do uprawy, systemów ogrzewania/chłodzenia i nie tylko. Ta elastyczność pozwala uprawiać różne rodzaje roślin i upraw.

Dodatkowo szklarnie chronią również Twoje rośliny przed złą pogodą. Trzymanie ich w apolitunelu chroni je przed lodem, śniegiem, ulewnymi deszczami, burzą i nie tylko.

Końcowe przemyślenia na temat uprawy anturium w wodzie

Wiedza o tym, jak uprawiać anturium w wodzie, daje nowy sposób na uprawę roślin doniczkowych. Wymagają mniej konserwacji i będą pięknie wyglądać po umieszczeniu w szklanych pojemnikach.