Jak ukorzenić sadzonki geranium w wodzie?

Zastanawiasz się, jak ukorzenić sadzonki geranium w wodzie? Tak proste jak to; zanurz koniec korzeni w hormonach ukorzeniających i umieść go w pojemniku z ziemią doniczkową i wodą.

W okresie wiosenno-letnim pelargonie dobrze rosną. Ten kwiat jest malutki, ale ma atrakcyjny kolor; z pewnością kwiat oka dla ogrodników. Łatwo jest sadzić i uprawiać geranium w skromnych domach lub małej szklarni. Gdy Twój ogród będzie się dobrze rozwijał, wypełni się cudownym zapachem.

Jak ukorzenić sadzonki geranium w wodzie?

Abyś mógł dowiedzieć się więcej, przygotowaliśmy podstawowe kroki ukorzeniania sadzonek pelargonii w wodzie. Na pewno po przeczytaniu tego artykułu w końcu będziesz wiedział, jak ukorzenić sadzonki geranium w wodzie.

Ukorzenianie geranium w wodzie

Chociaż możesz wziąć sadzonki geranium w dowolnym momencie, lepiej poczekać na sezon kwitnienia. Rośliny geranium są godne obejrzenia nad swoim domem lub podwórkiem. Aby rozmnażać więcej pelargonii w swoich domach, zwróć uwagę na kroki, które mogą ci w tym pomóc.

Kop dalej i zrozum, jak ukorzenić sadzonki geranium w wodzie:

#1 Wykonaj cięcie łodyg

Wykonując sadzonki z pelargonii, upewnij się, że używasz odpowiednich i ostrych narzędzi. Używając swojego narzędzia, wykonaj cięcie łodygi nad jej węzłem. Szybko przyspieszy wzrost głównej rośliny w jej węźle.

Długość cięcia łodygi wynosi od 4 do 6 cali. Usuń wszystkie dolne liście łodygi. Cięcie należy wykonywać ostrożnie, aby zapobiec uszkodzeniom. Ze względów bezpieczeństwa ważne jest również czyszczenie narzędzi.

#2 Zanurz dolną łodygę rośliny w hormonach ukorzeniających

Jeśli chcesz przyspieszyć rozwój swojej rośliny, zanurz ją w hormonach ukorzeniających; niezależnie od tego, czy jest to żel, proszek czy płyn. Każdy z tych wyborów służy jako nawóz do germanu. Ale czasami ukorzenienie hormonów może również powodować gnicie korzeni.

Bądź świadomy i ostrożny przy wyborze kupowanych produktów, aby uniknąć uszkodzenia roślin. W pewnym sensie lepiej jest używać materiałów organicznych i naturalnych.

#3 Wybierz dobry kontener

Przy wyborze najlepszej doniczki, doniczka 3 cale wystarczy na minimalną liczbę sadzonek. Ale jeśli chcesz posadzić kilka pelargonii, najlepiej nadaje się do tego 5-calowy pojemnik. Zdezynfekuj pojemniki na rośliny, stosując mydło, wybielacz i gorącą wodę. Następnie spłucz i poczekaj, aż wyschnie.

Doniczki są niezbędne do wzrostu roślin. Profesjonalny dobór doniczek miałby duże znaczenie.

#4 Umieść w odpowiednim miejscu

Po wybraniu odpowiedniego pojemnika, Twoje sadzonki można włożyć do pojemnika o dokładnej temperaturze. Umieść ziemię doniczkową, która ma dobrą funkcję drenażu. Wlej dużo wody i znajdź miejsce, które jest bezpośrednio nasłonecznione.

Im lepsza lokalizacja, tym szybciej twoje sadzonki będą rosły i rozwijały się.

#5 Usuń spadające liście

Jeśli suche liście już wpadają do doniczki, należy je natychmiast usunąć. Im dłużej liście pozostaną w wodzie, tym większa szansa, że ​​zgniją i zanieczyszczą wodę. Nie przykrywaj pelargonii zgodnie z zaleceniami. Zawsze szukaj rośliny i wlewaj wodę, gdy wyschnie.

#6 Poczekaj, aż wyjdą korzenie

Po prostu poczekaj, aż twoje rośliny wyślą swoje korzenie po wykonaniu wszystkich kroków. Gdy korzenie są już osadzone, przygotuj się na przesadzenie roślin. Przenieś je do gleby i poczekaj, aż zakwitnie.

Rośliny będą dobrze rosły, jeśli będziesz o nie konsekwentnie dbać. Proste kroki, takie jak te, pomogą Ci rozpocząć kolekcję kwiatów.

Najbardziej znane rodzaje pelargonii

Umowa! Kwiaty geranium z łatwością przyciągają wzrok swoim wspaniałym pięknem. Ale wybór najlepszej odmiany geranium wymagałby setek poszukiwań.

Spośród 300 zarejestrowanych gatunków wybraliśmy dla Ciebie popularne pelargonie. Zanim dowiesz się, jak ukorzenić sadzonki pelargonii w wodzie, najpierw poznaj rodzaje pelargonii.

Pelargonie bluszczowe

Przedstawia efekt strumieniowania serii kwiatów w jednej łodydze. Niektóre z jego popularnych nazw to kaskadowe geranium i pelargonia bluszczolistna. Okrągły kształt do serca to jedna z jego atrakcyjnych cech. Inną cechą charakterystyczną są błyszczące liście i dwustronna symetryczna struktura płatków.

Pelargonie królewskie

Pelargonia Marsha Washington to kolejny termin, który jest powszechnie nazywany pelargoniami królewskimi. Są zwykle używane jako dekoracja domu i ekspozycja domów. Ten rodzaj geranium nie może wytrzymać w ekstremalnych upałach. To, co jest piękne w tym kwiatku, to to, że ma wielokolorowe płatki.

Pachnące pelargonie

Swoją nazwą wprowadziła już tę roślinę. Oprócz niezaprzeczalnie słodkiego zapachu ma również jasne płatki, które zwykle pojawiają się w kolorze różowym lub fioletowym. Ale nazwa jest nieco myląca, ponieważ zawiera substancje toksyczne, takie jak geraniol i linalol. Mogą podrażniać skórę i oczy, zapalenie skóry i zmiany bicia serca.

Pelargonie strefowe

Pelargonia strefowa to klasyczny typ, który zwykle rozpoznajesz w domu i ogrodach. Może kwitnąć w wielu kolorach, takich jak czerwony, bordowy, biały, różowy, żółty, fioletowy i pomarańczowy. Mogą łatwo się rozwijać, ponieważ są odporne na suszę i dłużej utrzymują ciepło.

Końcowe słowa

To świetna dyskusja, którą możesz przetrawić. Poznanie tych pomysłów da ci dobrą podstawę do podstawowych kroków, jak ukorzenić sadzonki geranium w wodzie. Mamy nadzieję, że zastosujesz to, czego się nauczyłeś od początku do końca tego artykułu. Kto by pomyślał, że pewnego dnia zostaniesz słynnym kolekcjonerem kwiatów?

Zacznij od sadzenia już dziś!