Jak tunel foliowy pomaga w uprawie roślin?

W jaki sposób tunel poliamidowy pomaga w uprawie roślin jest bardzo ważnym pytaniem, na które należy odpowiedzieć. Posiadanie tunelu poliamidowego poprawi twoje plony i zaoferuje ci „farmę” z jednego okienka, w której możesz zaopatrywać się w owoce i warzywa.

Możesz dostosować sposób uprawy roślin, gdy masz przy sobie tunel foliowy. Wśród zalet i korzyści można wymienić dłuższy okres wegetacji, prace ogrodowe przy każdej pogodzie, uprawę różnych roślin, ochronę przed drapieżnikami, tworzenie idealnego środowiska, którego nie ma nigdzie indziej, ochronę roślin przed zmiennymi warunkami pogodowymi i wiele innych.

Jak tunel foliowy pomaga w uprawie roślin?

Wybór uprawy w szklarniach jest również bardzo zrównoważony. Zieleń oznacza możliwość zaoferowania świeższej, czystszej atmosfery dla roślin, czyniąc sadzenie tuneli foliowych sposobem na walkę ze zmianami klimatycznymi i globalnym ociepleniem.

Dlaczego rośliny rosną szybciej w tunelu apolimerowym niż na zewnątrz?

Szklarnie to prezenty zarówno dla ogrodników, jak i rolników. Na przykład mogą ćwiczyć swoje rzemiosło w domu, w rzeczywistym środowisku, które mogą dać plany na świeżym powietrzu. Prawdą jest, że rośliny rosną szybciej w szklarniach niż na zewnątrz. Dlaczego? Dowiedzmy Się.

Rosnące rośliny w tunelu foliowym ogrodnik-rolnik tworzą idealny ekosystem, dając tym samym przestrzeń odpowiednią dla roślin, które chcą się odżywiać w szklarniach. Kilka upraw może rosnąć szybciej i wydajniej w szklarni, zwłaszcza jeśli na przykład chcesz uprawiać rośliny poza sezonem.

W Twojej szklarni temperatura jest kontrolowana, a poziom dwutlenku węgla znacznie wyższy w porównaniu z warunkami na zewnątrz, co jest niezbędne do wzrostu roślin. Co więcej, te rośliny w tunelu foliowym są również mniej narażone na szkodniki zewnętrzne, a atmosfera w tunelu foliowym jest bardzo wilgotna i jest korzystna dla wzrostu roślin.

Takie czynniki współpracują ze sobą i umożliwiają tym roślinom szybszy wzrost w szklarniach. Będzie to bardzo wykonalne, ponieważ podstawowe zasady w szklarniach są dość łatwe do przestrzegania.

W grę wchodzą następujące czynniki:

  • Temperatura dla wzrostu roślin
  • Stałe oświetlenie
  • Wilgotność w szklarni
  • Kontrola szkodników
  • Gleba 
  • Podejścia do uprawy

W jaki sposób szklarnie pomagają środowisku?

Zdecydowanie szklarnie są przyjazne dla środowiska. Ale jak oni to robią?

Szklarnie są energooszczędne, przyjazne dla środowiska i zrównoważone, ponieważ przede wszystkim zużywają mniej energii elektrycznej. Oznacza to, że dzięki mniejszemu śladowi węglowemu i niższemu poziomowi dwutlenku węgla są w stanie pomóc roślinom rosnąć bez zakłócania środowiska. Dziś w rolnictwie można zaobserwować gospodarstwa, które wykorzystują sprzęt szkodliwy dla planety.

Istnieją szklarnie, które wykorzystują energię geotermalną lub słoneczną, bez emisji związanych z zużyciem energii. Te szklarnie są również zobowiązane do wspierania środowiska poprzez wykorzystanie materiałów zielonych do celów budowlanych. Należą do nich podłogi z drewna bambusowego, surowce pochodzące z recyklingu oraz te przetwarzane w zakładach produkcyjnych.

Które rośliny najlepiej rosną w szklarni?

W tym momencie będziesz wiedział, że istnieją rośliny, które mogą dobrze rosnąć w szklarniach. Ale co to jest w szczególności? Istnieją strony internetowe, które zawierają listę ponad 40 z nich, ale wybraliśmy najlepsze na podstawie tego, jak rosną w szklarni.

Bambus

Wierz lub nie, ale bambus to niesamowita roślina w szklarni. Gdy są używane jako dekoracja, mogą być piękne, aby zobaczyć je w swojej wizji. Kiedy są w szklarni, nie potrzeba czasu, zanim zaczną kwitnąć. Ponadto nie są trudne w uprawie.

Żeń-szeń

Słyszałeś o żeń-szeniu w azjatyckich dramatach, zwłaszcza z Korei Południowej, ale ta roślina może być uprawiana w tunelu foliowym, nawet jeśli jesteś w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie. Oprócz właściwości leczniczych, są również świetnymi plonami do sprzedania, z których możesz zarobić, zwłaszcza gdy oferujesz je na rynku.

Mikrozielone

Bardzo proste w uprawie, te mikrozieleń nie wymagają czasu ani miejsca, gdy mają je w ogrodzie i szklarni. Oferują również poprawę zdrowia, którą możesz szybko rzucić podczas każdego posiłku.

Ogórki

Te ogórki są bardzo korzystne dla zdrowia. Są bogate w składniki odżywcze i niskokaloryczne, co czyni je idealnym dodatkiem do sałatek w celu utraty wagi. Bogate w przeciwutleniacze mogą również promować nawodnienie, wspomagać odchudzanie, regulować poziom cukru we krwi i stanowić łatwy dodatek do każdej diety.

Szpinak

Szpinak jest również kolejnym świetnym dodatkiem do każdej szklarni, zarówno w domu, jak i w obiektach komercyjnych. Szpinak jest bogaty w witaminy A, C i K, a także mangan, żelazo i magnez.

Ta liściasta zieleń w diecie zapewni najlepsze zdrowie oczu, zmniejszy tak zwany stres oksydacyjny i ureguluje ciśnienie krwi, a także inne korzyści zdrowotne.

Pomidory

Popularny w keczupie pomidor jest klasyfikowany jako czerwona jagoda z rośliny znanej jako Solanum Lycopersicum, stąd określenie likopen. Gatunki te są często spotykane w Ameryce Środkowej i zachodniej Ameryce Południowej. W Hiszpanii obchodzony jest festiwal znany jako Tomatina Festival, podczas którego wykorzystuje się kilka pomidorów.

szwajcarski Chard

Liście boćwiny charakteryzują się delikatnością i smakiem podobnym do szpinaku i buraków. Są osoby, które mogą uznać ich smak za nieco gorzki, ale są bardzo zdrowe. Jeśli chcesz posmakować tego, co słodkie w boćwinie szwajcarskim, możesz przyjrzeć się jego łodyżkom.

Jak często trzeba podlewać rośliny w szklarni?

Podlewanie roślin jest tak samo ważne, jak naprawa urządzeń. Bez odpowiedniego podlewania tych upraw nie będą rosły u szczytu. W szklarni metody nawadniania mogą być inne.

Zwróć uwagę, że zależą one od rodzaju rośliny. Na przykład kaktusy w tunelu foliowym mogą wymagać podlewania dopiero po dokładnym wysuszeniu. W przypadku storczyków i ziół może być konieczne podlewanie ich przez kilka dni w ciągu tygodnia. Zasadniczo unikaj podlewania roślin, dopóki pierwsze kilka centymetrów gleby nie wyschnie.

Jak dbasz o rośliny w tunelu foliowym?

Rośliny w szklarniach będą rosły w idealnych warunkach zewnętrznych, a może nawet lepiej, ale rolnik jest odpowiedzialny za ich uprawę i odpowiednią pielęgnację.

Aby zachować najlepszą opiekę z tymi roślinami z tunelu foliowego, upewnij się, że używasz sterylnej i wysokiej jakości gleby, która może dobrze spływać w szklarni. Zwróć uwagę, że może być konieczne unikanie tych, które zatrzymują zbyt dużo wody, powodując uduszenie korzeni rośliny, co ma wpływ na produkcję.

Aby uzyskać więcej informacji o szklarniach, hackach i wytycznych, czytaj dalej blog i odwiedź sklep, aby rozpocząć.