Jak trzymać robaki z dala od mini tunelu foliowego?

Wiedza o tym, jak trzymać robaki z dala od minitunelów wielowarstwowych, obejmuje inspekcję, zapobieganie, warunki sanitarne i konserwację, edukację owadów i rozwiązywanie problemów. Możesz pomyśleć, że ze względu na swój rozmiar minitunel foliowy nie wymaga odpowiedniej opieki, ale aby spełnić swój cel, musisz być odpowiedzialny na każdym kroku. Bardzo ważne jest jak najwcześniejsze usuwanie błędów i szkodników, aby zapobiec problemom, które trudno będzie później rozwiązać.

Podobnie jak wiedza o tym, jak powstrzymać wzrost trawy w szklarni, łatwo jest nauczyć się, jak zapobiegać inwazji robactwa w szklarni. Poniżej znajdują się praktyki, które możesz wyegzekwować w swoich codziennych działaniach, od zapobiegania do rzeczywistego rozwiązania. Ogólnie rzecz biorąc, ogrodnik musi starać się zapobiegać powstawaniu szkodników, a nie polegać tylko na rozwiązaniu problemu.

Jak trzymać robaki z dala od mini tunelu foliowego?

Jak skutecznie unikać błędów w minitunelu

Inspekcja

Pierwszy i najłatwiejszy sposób na trzymanie błędów z dala od minitunelów wielowarstwowych, aby zapobiec ich występowaniu. To jest część, w której masz największą kontrolę i najwyższy wskaźnik sukcesu. Jednak pracowitość i aktywność to dwie cechy, z którymi musisz być konsekwentny za każdym razem, gdy jesteś w mini szklarni.

Na przykład, robakom zwykle udaje się dostać do twojego tunelu foliowego przez nowe rośliny, które przyniesiesz. Bez względu na to, czy porażenie nie wygląda poważnie na roślinie, dobrze byłoby, gdybyś ją potraktował przed przeniesieniem do środka. Możesz również nie zauważyć ukrywających się owadów i jaj, więc wcześniej dokładnie sprawdź swoje nowe rośliny.

Doskonałym sposobem na upewnienie się, że nowe rośliny są wolne od błędów, jest odczekanie co najmniej dwóch tygodni przed ich wprowadzeniem. Warto zainwestować w obszar oddzielony od tunelu foliowego, w którym można przechowywać nowe rośliny. Zbadaj potencjalne szkodniki i skontaktuj się z hodowcą, aby poznać pestycyd, którego użyli, aby wybrać coś o innym sposobie działania.

Aby zaoszczędzić czas podczas inspekcji, możesz używać lepkich pułapek wraz ze zwykłym zwiadem. W ten sposób możesz szybko zidentyfikować szkodniki. Używaj pionowych i poziomych kart z lepkimi pułapkami, aby mieć pewność, że złapiesz wszystkie rodzaje potencjalnych szkodników.

Zapobieganie

Oprócz inspekcji i separacji, dodanie ekranów na wszystkich otworach i sprawdzenie pod ścianami zapobiegnie niechcianym błędom. Obszary nad otworami wentylacyjnymi, za wentylatorami i podłoga tunelu foliowego są wejściami potencjalnych szkodników. Dodatkowo, utrzymuj otoczenie minitunelowego puste i wolne od innych roślin, ponieważ mogą one sprzyjać szkodnikom.

Urządzenia sanitarne i konserwacja

Istotnym czynnikiem wpływającym na populację szkodników i owadów w minitunelu jest słaba kontrola nad warunkami sanitarnymi i konserwacją. Odnosząc się do złej higieny, nieusunięcie chwastów spowoduje wprowadzenie szkodników, takich jak mszyce, roztocza i mączliki. Nawet szczątki pozostawione w minitunelu foliowym mogą zawierać wciornastki.

Zastałe pojemniki z wodą stają się źródłem pożywienia dla much przybrzeżnych, podczas gdy niektóre stare rośliny mogą również mieć powtarzające się populacje przędziorków. Praktyki, takie jak nadmierne nawożenie i niewłaściwe podlewanie, również pogarszają inwazję robaków. I wreszcie, temperatura w tunelu foliowym może również dyktować przetrwanie szkodników.

Edukacja owadów

Nie wszystkie błędy w minitunelu są twoim wrogiem. Na przykład University of Massachusetts Amherst wspomniał, jak można kontrolować szkodniki tunelowe, wykorzystując ich naturalnych wrogów, którymi są również owady. Kontrola biologiczna byłaby lepszym sposobem postępowania, ponieważ pestycydy mają różne środki ostrożności, zwłaszcza gdy uprawiasz warzywa w mini szklarni.

Istnieje wiele pożytecznych owadów, takich jak osy Encarsia Formosa i Eretmocerus eremicus, drapieżne roztocza, pluskwy pirackie i biedronki, które żywią się szkodnikami, takimi jak mączliki. Różne rozszerzenia uniwersyteckie podały informacje o naturalnych wrogach pospolitych szkodników wielotunelowych, więc nie jest trudno znaleźć owady, które pomogą ci w walce z robakami i szkodnikami. A co najlepsze, możesz dodać je do tunelu foliowego bez obaw o efekty szczątkowe podobne do pestycydów.

Rozwiązanie

W zależności od stopnia porażenia wybierzesz najlepszy sposób postępowania. Na przykład kontrola biologiczna i leczenie miejscowe mogą zająć się niskimi populacjami owadów. Z drugiej strony leczenie pestycydami może być konieczne, jeśli w mini szklarni panuje wysoki poziom porażenia.

Chcesz jak najszybciej ograniczyć problem, aby szkodniki nie rozprzestrzeniły się w mini szklarni. Nawet jeśli widzisz je tylko w małej liczbie, mogą szybko stać się bardziej niepokojące. Jeśli jednak musisz użyć pestycydu, rozważ bioracjonalny, aby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko i inne żywe organizmy.

Pestycyd bioracjonalny, jak sama nazwa wskazuje, jest mniej szkodliwym pestycydem, ponieważ zwykle jest pochodzenia roślinnego. To sprawia, że ​​są lepszą opcją do leczenia minitunelu foliowego, ponieważ wiążą się z minimalnym ryzykiem. Po sprawdzeniu zobaczysz, że ich aktywne i obojętne składniki są bezpieczne i nie wymagają federalnych wymogów rejestracyjnych.

Wniosek

Minitunel to doskonała struktura do uprawy świeżych i zdrowych roślin przez cały rok. Ale zanim zmierzysz się z problemem inwazji szkodników, dowiedz się, jak skutecznie trzymać robaki z dala od minitunelu foliowego. Obejmuje to inspekcję, zapobieganie, warunki sanitarne, konserwację, edukację owadów i właściwe rozwiązania, gdy pojawią się problemy.

Chociaż pestycydy skutecznie kontrolują populację owadów, warto również wziąć pod uwagę owady drapieżne i pożyteczne. Jeśli jednak sytuacja wymaga pestycydu, wybierz bioracjonalny, aby zminimalizować ryzyko.