Jak trzymać ptaki z dala od paproci: 2 praktyczne wskazówki do zapamiętania

Chcesz wiedzieć, jak trzymać ptaki z dala od paproci? Ogrodnicy napotykają kilka problemów podczas sadzenia i uprawy roślin. Jeśli masz w swoim ogrodzie paprocie, to wiesz, że te rośliny przyciągają ptaki.

Paprocie to jedna z najbardziej lubianych roślin przez ogrodników. Chociaż nie mają kwiatów, ich rozłożyste i proste liście mogą wyglądać hipnotyzująco, zwłaszcza w doniczkach. Dlatego najczęściej zobaczysz je wiszące na gankach lub balkonach.

Oprócz pięknego, zielonego wyglądu paprocie są również uwielbiane przez ptaki do tego stopnia, że ​​hodują w nich swoje młode. To, co czyni je idealnym miejscem do gniazdowania, to ich zamknięta konstrukcja.

Trzymaj ptaki z dala od paproci

Ta zwarta konfiguracja pozwala ptakom z łatwością budować gniazdo i dobrze ocieniać jaja. O ile fajnie jest być świadkiem rosnącej rodziny dzikich ptaków, to nie jest tak zabawne dla twojej umierającej rośliny paproci.

Dzięki drogocennym jajkom, których nie chcesz zniszczyć, roślina zostanie pozbawiona wody. Nie wspominając o tym, że drapieżniki chcące jajka na śniadanie mogą zacząć krążyć wokół paproci.

Wskazówka 1: Udekoruj swoje paprocie

Bez konieczności odpędzania ptaków lub przenoszenia delikatnych jaj z paproci, najlepszym sposobem na uratowanie roślin jest przede wszystkim unikanie budowy gniazda.

Oznacza to, że będziesz musiał być gotowy przed wystawieniem paproci na otwartym terenie. Jednym prostym sposobem, aby to zrobić, jest udekorowanie ich zabawkami lub przedmiotami. Świetnym pomysłem byłyby na przykład fałszywe zabawki z wężami.

Te przedmioty będą trzymać ptaki z daleka, sprawiając, że pomyślą, że paproć jest już zajęta lub zbyt niebezpieczna, aby złożyć w niej jaja. Tak więc, dekorując swoje paprocie, upewnij się, że masz tego rodzaju urok.

Oczywiście możesz wykazać się kreatywnością w tym, czym ozdobić, aby twoje paprocie nadal dobrze się z nimi prezentowały. Wieszanie paproci w okresie świątecznym z pewnością może to ułatwić, ponieważ świąteczne dekoracje będą dopasowane do pory roku.

Wskazówka 2: regularnie sprawdzaj swoje paprocie

Inną rzeczą, którą możesz zrobić bez większego wysiłku, jest częste sprawdzanie roślin pod kątem jakichkolwiek obcych materiałów. Gdy tylko wykryjesz ptaki wchodzące i wychodzące z nich, upewnij się, że usuniesz ich gniazdo lub jego kawałki, zanim zakończą pracę.

Z biegiem czasu zniechęci to ptaki do gniazdowania w tym miejscu i sprawi, że nie będą już wracać lub decydować się na odejście gdzie indziej.

Oprócz tej metody możesz robić jak najwięcej hałasu, gdy przechodzisz obok paproci lub zbliżasz się do nich, na przykład głośne otwieranie i zamykanie drzwi lub tupanie stopami.

Głośne dźwięki sprawią, że ptaki pomyślą, że okolica jest niegościnna dla ich młodych. Rozwieszanie brzęczących dzwonków lub dzwonków w okolicy może również działać.

Dlaczego powinieneś używać szklarni dla swoich paproci?

Umieszczenie paproci w tunelu apolitalnym to kolejny skuteczny sposób odstraszania ptaków od roślin. Poza tym, oto kilka powodów, dla których powinieneś rozważyć zakup tunelu polifoliowego dla swoich roślin:

Zapobiegaj atakowaniu roślin przez szkodniki

Jak wspomniano, szklarnie są korzystne dla ochrony roślin przed zwierzętami i szkodnikami. Jelenie, krety, owady i ptaki nie będą w stanie chrupać twoich roślin, jeśli umieścisz je w szklarni. W rezultacie eliminuje to potrzebę stosowania chemikaliów i środków owadobójczych, aby zapobiec niszczeniu roślin przez te nieznośne stworzenia.

Całoroczne ogrodnictwo

Jedną z największych zalet ogrodnictwa w tunelu foliowym jest możliwość sadzenia roślin przez cały rok. Szklarnie pozwalają kontrolować temperaturę i ogólne środowisko wzrostu wewnątrz obudowy. Oznacza to, że nie będziesz musiał czekać na rozpoczęcie sezonu sadzenia, aby zacząć uprawiać rośliny.

Więcej opcji dla roślin

Apolytunne to idealna opcja dla ogrodników, którzy chcą uprawiać rośliny, które nie pochodzą z Twojej okolicy. Będziesz mógł sadzić rośliny na ciepłą lub zimną pogodę, a także egzotyczne rośliny na swoim podwórku. Upewnij się tylko, że rozumiesz warunki wzrostu roślin i dostosuj tunel foliowy do potrzeb roślin.

Dłuższy okres wegetacyjny Twoich roślin

Kolejną zaletą szklarni jest to, że wydłużają one sezon wegetacyjny. Jak wspomniano, szklarnie zapewniają bardziej kontrolowane środowisko dla twoich roślin, ponieważ możesz dostosować temperaturę, poziom wilgotności, izolację itp. W ten sposób możesz hodować rośliny dłużej niż zwykle.

Chroń swoje rośliny przed złą pogodą

Ekstremalne zmiany pogody mogą poważnie uszkodzić rośliny, zwłaszcza te bardziej delikatne. Umieszczenie ich w tunelu foliowym chroni paprocie i inne rośliny przed niepogodą.

Końcowe przemyślenia na temat tego, jak trzymać ptaki z dala od paproci

Paprocie lub jakikolwiek inny rodzaj roślin są niezbędne, jeśli chodzi o udekorowanie domu naturą. Dlatego powinieneś również zdawać sobie sprawę z wyzwań każdej rośliny, oprócz tego, czego każda roślina potrzebuje, aby dobrze prosperować i kwitnąć.

Oprócz skutecznych metod wymienionych powyżej, istnieje wiele innych sposobów, które pomogą Ci dowiedzieć się, jak trzymać ptaki z dala od paproci. Wszystko, co musisz zrobić, to pomyśleć o alternatywach dla ptaków do gniazdowania, a nie o cennych roślinach paproci.