Jak stwierdzić, kiedy należy zbierać zielone warzywa Mały tunel foliowy

Doskonały wskaźnik tego, kiedy zbierać młode zielone małe tunele foliowe, sprawdzając wysokość roślin. Po 25 do 40 dniach od pierwszego posadzenia sprawdź długość; idealny rozmiar do zbioru wynosi od 4 do 6 cali.

Zanim przejdziemy dalej, musimy najpierw zrozumieć, czym są młode zielone. Jak sama nazwa wskazuje, są to dzieci. Te warzywa są miękkie, wielkości kęsa, zbierane znacznie wcześniej niż ich odpowiedniki z dojrzałymi liśćmi.

Jak stwierdzić

Aby prawidłowo stwierdzić, czy Twoje młode zieleniny są gotowe do zbioru, najpierw upewnij się, że wykonałeś odpowiednie kroki w ich uprawie.

Czas żniw dla niemowląt zielonych w małej szklarni

Idealnym środowiskiem do wzrostu młodych zielonych roślin jest chłodne miejsce. Apolytunne jest doskonałym przykładem; musi być chłodno, ale nie zimno, zwłaszcza w nocy. Obszar o niskiej temperaturze może spowolnić wzrost warzyw, ale nadal zachowuje ich świeży, rześki i żywy smak.

Ale pytanie brzmi, jaki jest najskuteczniejszy sposób ich rozwoju?

Metoda tnij i wróć

Istnieje metoda zwana „tnij i wróć”. Mówi się, że jest to najskuteczniejsza metoda zbierania zieleniny dla Twojego dziecka. Wszystko, co musisz zrobić, to delikatnie zbić liście palcami i odciąć warzywa około cala nad linią gleby.

„Dlaczego nie wyciągamy po prostu całego warzywa?” możesz zapytać. A to dlatego, że z pozostałej części rośliny wyrośnie z niej nowa. Dlatego nazwa tej metody jest skrócona i przyjdź ponownie, ponieważ w ciągu najbliższych trzech do czterech tygodni przyjdziesz ponownie po kolejną partię gotowych do zbioru zielonych warzyw.

Często jest to tylko do drugiego cięcia, ale zdarzają się przypadki, że dochodzi do trzeciego. Jeśli chcesz przejść do trzeciego cięcia, zwróć szczególną uwagę i bardzo dbaj o swoje młode zieleniny. Zawsze upewnij się, że rośliny są zdrowe i wilgotne, spryskując je rozcieńczonym nawozem organicznym.

Jak powiedzieć, że rośliny są gotowe

Skończony w tym sensie jest całkowicie bezużyteczny lub nie może się już odrodzić. Jak wspomniałem powyżej, maksymalny czas, w którym możesz zebrać swoje zielone dziecko, to trzy. Kiedy widzisz, że twoje rośliny stają się słabsze i brązowieją, oznacza to, że musisz je odpuścić.

Ale nie wyrzucaj osłabionych roślin. Mogą zamienić się w nawóz dla Twojej gleby. Zamiast ich zrywać, połącz je z glebą i ponownie zasiej nowe nasiona.

Wskazówki, jak dbać o zdrowie dziecka

Zanim będziesz mógł zebrać swoje młode warzywa, musisz upewnić się, że są zdrowe. Nawet jeśli osiągnie swój okres dojrzałości, nadal nie ma sensu, jeśli w pierwszej kolejności nie są zdrowe.

Po utrzymywaniu ich zdrowia, możesz teraz określić, kiedy zebrać małą szklarnię dla młodych zielonych roślin. Oto kroki:

#1 Upewnij się, że gleba jest zdrowa

Przede wszystkim zawsze sprawdzaj stan swojej gleby. Ponieważ sadzisz zieleninę w małej szklarni, środowisko może wpłynąć na stan gleby w tacy. Najlepszym rodzajem gleby dla młodych zielonych roślin jest gleba sucha, którą można gładko zgrabić.

Patrząc na różne przypadki, gdy gleba jest zbyt wilgotna, ma tendencję do gnicia nasion. Na szczęście w szklarni możesz kontrolować temperaturę i wilgotność wewnątrz. Mniej obaw o zbyt mokrą glebę.

#2 Dostarcz składniki odżywcze swoim roślinom

Dla ludzi takich jak my to właśnie rośliny zwracamy się po składniki odżywcze. Ale w ich przypadku młode zielone rośliny potrzebują takich pierwiastków, jak azot, potas i fosfor, aby mogły zdrowo i zdrowo rosnąć. Spośród tych trzech, rośliny w największym stopniu opierają swój wzrost na azocie.

Najlepszym sposobem na dostarczenie azotu do korzeni młodych zielonych roślin jest nawożenie gleby zgniłym nawozem zwierzęcym lub gotowym kompostem. Dodajmy do tego, gdy nasiona wyrosną, posyp kompost na wierzchu, aby uzyskać dodatkowe składniki odżywcze.

#3 Zapewnienie podstawowej i dodatkowej ochrony

Istotny powód, dla którego powinieneś rozważyć sadzenie w tunelu poliamidowym w celu uzyskania kontrolowanej temperatury. Dzięki wyhodowaniu zieleniny w środku, tunel foliowy zapewnił im już podstawową osłonę. Wtórną osłonę nakłada się na tace z roślinami, aby przyspieszyć ich wzrost i usprawnić proces kiełkowania.

Zielone młode, które dobrze rosną w małej szklarni

W tej sekcji zrozumiemy niektóre z zielonych młodych, które można zebrać w małej szklarni.

1. Jarmuż

Jarmuż najlepiej nadaje się do sadzenia przez cały rok. Kiełkuje, gdy gleba osiąga 40° F lub więcej. Warzywa liściaste szybko rosną w szklarni. Aby określić, kiedy zebrać jarmuż, zmierz wysokość liści. Jeśli osiągną cztery cale, są gotowe do zbioru.

2. Rukola

To warzywo jest również nazywane rakietą. Rukola posadzona na zewnątrz kiełkuje wiosną w najzimniejszej glebie. Ale w małej szklarni te młode nasiona zieleniny są wysiewane wcześniej.

3. Sałata

Najbardziej podstawowym składnikiem każdej sałatki jest sałata. Na dzień dzisiejszy istnieje wiele odmian różniących się smakiem, kolorem i konsystencją. Zwróć uwagę, że podczas sadzenia sałaty w szklarni niektóre rodzaje są lepsze od innych.

Wniosek

Młode rośliny najlepiej sadzić w kontrolowanym środowisku. Dlatego apolytunne jest jednym z najlepszych miejsc do ich opuszczenia. Nie jest trudno stwierdzić, czy Twoje młode zieleniny są gotowe do zbioru, o ile dbasz o nie i sprawdzasz od czasu do czasu ich wysokość.

Cóż, jest to proste i łatwe do naśladowania. Po prostu wiedz, kiedy zebrać małą szklarnię dla niemowląt, abyś mógł zebrać to, co zasiałeś.