Jak sprzedawać lawendę: podstawy

Chcesz wiedzieć, jak sprzedawać lawendę? Zmień swoją pasję do ogrodnictwa w dochodowy biznes, sprzedając rośliny i produkty lawendy, takie jak suszone kompozycje kwiatowe, produkty do aromaterapii, mydło, saszetki i inne.

Istnieje kilka produktów, które możesz wyprodukować z lawendy. Ale zanim zaczniesz myśleć o sprzedaży swoich lawendowych roślin, ważne jest, aby wiedzieć, do jakich gatunków rosnąć i jak je prawidłowo uprawiać.

Jak sprzedawać lawendę: podstawy

Najlepsze rodzaje lawendy do uprawy

Czy wiesz, że istnieje ponad 30 rodzajów lawendy w setkach odmian? Ale mimo że do wyboru są setki lawend, większość komercyjnych hodowców uprawia dwa gatunki: lawendę angielską lub prawdziwą lawendę (Lavendula augustifolia) oraz lawendy lub mieszańce (Lavendula x intermedia).

W ramach tych dwóch gatunków istnieje kilka innych odmian. Każda odmiana ma unikalne cechy, które dodają pięknego akcentu bukietom, zapachem olejków eterycznych i mydła oraz smakiem przypraw kulinarnych.

Czy możesz uprawiać lawendę w swojej okolicy?

Mimo że lawenda jest łatwa w uprawie, nigdzie nie rośnie. Twoje rośliny powinny być uprawiane w odpowiednim klimacie i typie gleby. Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o uprawie lawendy dla zysku.

Rośliny lawendy pochodzą z basenu Morza Śródziemnego, więc muszą rosnąć w podobnym klimacie, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Rośliny te potrzebują dobrze przepuszczalnej gleby o kwasowości od 6 do 8. Aby poznać poziom pH gleby, możesz użyć prostego testera pH, który najprawdopodobniej znajdziesz w lokalnym centrum ogrodniczym.

Lawenda może rosnąć na większości obszarów w kraju, ale niektóre z nich radzą sobie lepiej w niektórych regionach (takich jak stan Waszyngton, Teksas i Nowy Meksyk), zwłaszcza te, które znajdują się w pobliżu dużych zbiorników wodnych. Rośliny te najlepiej rozwijają się, gdy sadzi się je w glebie piaszczysto-gliniastej, ponieważ zapewnia ona największy drenaż.

Nie musisz dodawać nawozu, gdy twoje lawendy się zadomowią. Ale kiedy po raz pierwszy je posadzisz, możesz karmić je nawozem azotowym, aby przyspieszyć wzrost.

Będziesz także musiał przyciąć swoje lawendy, zanim dojrzeją. Jeśli nie przytniesz ich w ciągu pierwszych dwóch lat, może to spowodować zdrewniałe łodygi i mniej kwiatów.

4 rodzaje produktów lawendowych, które możesz sprzedawać

Prawdopodobnie możesz od razu pomyśleć o kilku produktach lawendowych. Ale oto cztery rodzaje produktów lawendowych, które możesz rozważyć:

Mydło lawendowe

Słodko pachnący zapach lawendy to idealny składnik do produkcji mydła. Dzięki kilku formom i sposobom wytwarzania mydła możesz stworzyć kilka rodzajów mydła, takich jak mydło w płynie do mycia rąk, mydło do ciała i mydło w kostce. W przypadku nowych producentów mydła można łatwo rozpocząć produkcję, korzystając z bazy mydlanej „top i wlej”.

Żywe rośliny

Oprócz zapachu, lawendowe rośliny dojrzewają do pięknych i niepowtarzalnych kwiatów. Wielu hodowców komercyjnych uprawia lawendę i sprzedaje je jako dojrzałe, żywe rośliny z ogromnymi zyskami. Aby upewnić się, że Twoje rośliny będą wyglądać dokładnie tak samo jak ich rośliny rodzicielskie, lepiej wyhodować je z sadzonek, a nie z nasion. W ten sposób jedynym wydatkiem będą doniczki i ziemia doniczkowa. Możesz także sprzedawać swoje rośliny do lokalnych ogrodów i szkółek.

Świeże bukiety

Sprzedaż lawendy w postaci świeżych bukietów to świetny sposób na zarabianie pieniędzy przez drobnych hodowców roślin. Możesz sprzedawać bezpośrednio konsumentom ze straganu ogrodowego lub targu rolnego w Twojej okolicy. Bukiety lawendy zwykle sprzedają się po 5 USD za sztukę. Jeśli masz obszar uprawy 20 'x 20′, możesz wyprodukować około 300-350 kiści lawendy rocznie. Jeśli uda ci się sprzedać je wszystkie, zarobisz od 1500 do 1750 dolarów. Większe działki są jeszcze bardziej opłacalne. Na przykład ćwierć akra może zazwyczaj wyprodukować 3000 kiści, a jeśli uda ci się sprzedać je wszystkie, możesz zarobić 15 000 dolarów.

Saszetki

Możesz użyć saszetek z lawendą do odświeżenia lub dezodoryzacji zakamarków w domu, takich jak szafy, szuflady, a nawet buty. Możesz sprzedawać je bezpośrednio konsumentom lub lokalnym sprzedawcom w Twojej okolicy.

Po co uprawiać lawendę w mini szklarni?

Sprzedaż lawendy dla zysku oznacza, że ​​nie powinno być miejsca na błędy, ponieważ uprawiasz je, aby zmaksymalizować zysk. Hodowanie ich w tunelu foliowym chroni je przed szkodnikami, chorobami i złą pogodą. Pozwala również kontrolować klimat wewnątrz szklarni.

Chroń swoje rośliny lawendy przed szkodnikami i chorobami

Pchły ogrodowe, plamistość liści Septoria i czterolistny pluskwa roślinna są głównymi szkodnikami atakującymi rośliny lawendy. W przypadku chorób lawenda jest podatna na zgniliznę korzeni, wirus mozaiki alfa i szab. Uprawa lawendy w zamkniętej przestrzeni zmniejsza ryzyko zarażenia się chorobami i przyciągania szkodników.

Chroń swoje rośliny lawendy przed złą pogodą

Ulewny deszcz, silne wiatry i nadmierne ciepło mogą uszkodzić twoje rośliny lawendy. Trzymanie ich w apolitunelu chroni je przed trudnymi warunkami pogodowymi, które mogą wpłynąć na wzrost twoich roślin.

Końcowe przemyślenia na temat sprzedaży lawendy z zyskiem

Zanim zaczniesz sprzedawać lawendę dla zysku, ważne jest, aby poznać tajniki sprzedaży lawendy. Możesz odwiedzić lokalnego hodowcę komercyjnego, aby dowiedzieć się więcej o uprawie roślin i ich sprzedaży. Zapytaj ich, jak zarabiają pieniądze, śledź swoje finanse i nie tylko.