Jak skutecznie zagłuszyć dzwonek?

Opanowanie martwej kampanula jest proste i wymaga jedynie odpowiedniego wyczucia czasu i cięcia. W tym artykule omówimy również, jak dbać o dzwonki lub dzwonki i jakie problemy mogą pojawić się podczas ich uprawy. Niezależnie od tego, pociesz się wiedząc, że dzwonki są łatwe w uprawie i zawsze możesz użyć apolitunelu, aby zachować idealne środowisko.

Dzwonki kwitną w strefach od 3 do 8, ale ważne jest, abyś używał również gatunku lub odmiany idealnej dla twojego obszaru. W przeciwnym razie stwórz i dostosuj środowisko wewnętrzne i praktyki konserwacyjne do uprawy tych pięknych roślin. Deadheading to jedna z technik, która pozwoli Ci cieszyć się dłuższym okresem kwitnienia, ponieważ utrzymuje ich zdrowie i zapobiega produkcji nasion.

Jak skutecznie zagłuszyć dzwonek?

Jak ściągnąć dzwonek i inne wskazówki dotyczące konserwacji, aby odnieść sukces

Śmiertelna kampanula

Deadheading to nie tylko praktyka korzystna dla utrzymywania kampanula w porządku. Jak wspomniano wcześniej, ta praktyka wydłuża okres kwitnienia, a nawet może zachęcić do ponownego pojawienia się kolorowych kwiatów rośliny. Podobnie jak w przypadku innych roślin, możesz sprawdzić, czy dzwonki nie przekwitają kwiatów i usunąć je ręcznie lub przyciąć sekatorami.

Upewnij się, że sprawdziłeś łodygę kwiatu i odciąłeś ją od nowego bocznego pąka, aby roślina mogła później zakwitnąć. Możesz także szczypać martwe kwiaty i usuwać wszystkie inne chore części rośliny, takie jak łodygi i liście, aby pomóc zachować zdrowie rośliny i skoncentrować jej energię na produkcji kwiatów. Jest idealny do zacinania co pięć do siedmiu dni, jako pielęgnacja i przycinanie lub przycinanie łodyg po zakończeniu kwitnienia dzwonków, aby je odmłodzić.

Pielęgnacja dzwonka po zasadzeniu

Oprócz martwienia się, aby pomyślnie się rozwijać, ważne jest, abyś znał również potrzeby i wymagania kampanul. Na przykład, czy zapewniłeś roślinom odpowiednie odstępy? Sadząc dzwonki, chcesz, aby miały między sobą odstęp co najmniej 15 cali.

Dlatego może być konieczne dzielenie tych roślin każdej wiosny lub jesieni, aby upewnić się, że nie są przepełnione. Pamiętaj, że zatłoczone kwiaty wpływają na cyrkulację powietrza, co może sprzyjać chorobom i szkodnikom. Co więcej, dzwonki uwielbiają obszar, który otrzymuje bezpośrednie światło słoneczne, ponieważ wymagają tego do produkcji kwitnienia.

Chcesz je również odpowiednio podlewać i nawozić. Należy jednak pamiętać, że dzwonki, podobnie jak inne rośliny, nie będą dobrze radzić sobie z nadmiernym podlewaniem i przekarmianiem. Możesz sprawdzić powierzchnię przed podlaniem, a na wiosnę i w środku lata wystarczy nawóz uniwersalny. Niektórzy ogrodnicy również mulczują w celu zatrzymywania wilgoci i kontroli chwastów.

Typowe problemy w uprawie dzwonka

Możesz użyć apolitunelu, aby ułatwić sobie zarządzanie szkodnikami i chorobami. Stabilne warunki wzrostu powinny zapobiegać chorobom takim jak mączniak prawdziwy, ale staranność jest nadal niezbędna, aby można było natychmiast zająć się pączkującym problemem. Liście dzwonka mogą również przyciągać mszyce, ślimaki i ślimaki, więc upewnij się, że masz odpowiednie nawadnianie i natychmiast usuń te stworzenia.

Jak sprawić, by kampanule ponownie zakwitły?

Ogrodnicy chcą wiedzieć, jak zagonić dzwonek, aby zachęcić go do dłuższego okresu kwitnienia. Jednak jednym z powodów, dla których prawdopodobnie jesteś zainteresowany, jest to, jak sprawić, by te wspaniałe rośliny ponownie zakwitły. Ogólnie rzecz biorąc, możesz ponownie zakwitnąć dzwonkiem na wiosnę, jeśli wykonasz pewne praktyki pod koniec jesieni, kiedy ma wejść w stan uśpienia.

Tunel foliowy również byłby przydatny w tej sytuacji, ponieważ możesz umieścić rośliny w jasnym miejscu, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Pamiętaj, że dzwonki wymagają światła dla zdrowia, ale bezpośrednie działanie promieni słonecznych może je szybko wysuszyć. Jednak w tym okresie chcesz zapobiec nadmiernemu podlewaniu i wysuszeniu gleby przed podlaniem.

Dzwoneczki są podatne na gnicie, zwłaszcza w przypadku nadmiernego podlewania w niskich temperaturach. Karmienie w tym czasie również powinno być okazjonalne, a przed rozpoczęciem wzrostu można nawozić karmą dla pomidorów. Ta praktyka powinna pomóc w kwitnieniu na następny sezon.

Jak zachęcić do spoczynku w kampanulach?

Innym częstym powodem słabego rozwoju kwiatów dzwonków jest krótki okres spoczynku. Zimą musisz upewnić się, że twoja roślina jest uśpiona. Dlatego chcesz dostarczać roślinom mniej wody i pozwolić kompostowi wyschnąć w miejscu o temperaturze około 54°F, aby zachęcić do spoczynku.

Dzięki idealnym warunkom i praktykom pielęgnacyjnym można spodziewać się kwitnienia dzwonków od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Kwiaty mogą przetrwać do sześciu tygodni, a dodatkowo można je nawozić paszą o wysokiej zawartości potasu, aby przedłużyć wystawę. Po kilku latach może być konieczne przesadzanie dzwonków, a także regularna konserwacja co dwa lata.

Wniosek

Dzwoneczki są nie tylko łatwymi w uprawie dodatkami do ogrodu, ale dzięki konsekwentnej pielęgnacji powinny zapewnić trwałe kwitnienie. Jednym z ich wymagań jest umiejętność zdejmowania dzwonka, co na szczęście jest kolejną prostą metodą. Po prostu odetniesz lub uszczypniesz wyblakłe kwiaty rośliny przez pięć dni i to wszystko.

Jednak deadheading nie jest jedyną praktyką konserwacyjną, którą powinieneś zrobić z kampanulami. Pamiętaj, że do kwitnienia potrzebują światła, a odpowiednie karmienie i podlewanie zapewni im zdrowie. Pomogłoby, gdybyś umieścił je również w stabilnym środowisku, takim jak tunel foliowy, aby znacznie wygodniej zapobiegać chorobom i problemom.