Jak skutecznie uprawiać jarmuż w tunelu foliowym?

Możesz zdobyć świeże zapasy najlepszego zielonego pożywienia, jeśli wiesz, jak uprawiać jarmuż w szklarni, która obejmuje tylko cztery tematy. Każdy krok jest łatwy do zrozumienia, a warunki panujące w pomieszczeniach, jakie zapewnia tunel foliowy, sprawiają, że jak uprawiać jarmuż w tunelu foliowym, można szybko odpowiedzieć i nauczyć innych ogrodników. Kiedy już zorientujesz się, jak uprawiać jarmuż w pomieszczeniach, możesz wypróbować inne metody uprawy jarmużu.

Ale dlaczego coraz więcej dobudówek i ogrodników domowych interesuje się uprawą jarmużu w szklarni? Jarmuż to coś więcej niż tylko modny składnik smoothie. Jest to jeden z pokarmów, które można uprawiać w celu zwalczania infekcji, a tunel foliowy ułatwia uprawę nawet początkującym ogrodnikom.

Jak skutecznie uprawiać jarmuż w tunelu foliowym?

Ostateczny przewodnik na temat uprawy jarmużu w szklarni

Wiedza o tym, jak uprawiać jarmuż w tunelu foliowym, oznacza uczenie się, gdzie i kiedy uprawiać jarmuż, jaka jest optymalna temperatura dla jarmużu, podlewania i karmienia oraz zbierania jarmużu. Te cztery tematy są łatwe do nauczenia, ale spójność w całym procesie uprawy jarmużu w pomieszczeniach jest niezbędna, aby uzyskać dobre zbiory. Gdy przyzwyczaisz się do tych informacji, możesz zacząć dodawać świeżo zebrany jarmuż do codziennych posiłków i poprawić swoje zdrowie.

Gdzie i kiedy uprawiać jarmuż

W przypadku jarmużu wybierz obszar w tunelu foliowym, który zapewni zieleniom 6 godzin bezpośredniego nasłonecznienia, aby zapewnić dobre plony. Gleba, której użyjesz, powinna mieć pH od 6 do 7,5 i jest bogata w azot, fosfor i potas. W zależności od tego, co uważasz za wygodniejsze dla Twojej szklarni, możesz użyć nasion lub przeszczepów, aby rozpocząć uprawę jarmużu w szklarni.

Michigan State University zaleca wysiew jarmużu od połowy czerwca do sierpnia, podczas gdy przesadzanie można rozpocząć od marca do lipca, aby sadzić od kwietnia do sierpnia. Kiełkowanie może potrwać do 10 dni, a przeszczep może potrwać sześć tygodni. W przypadku rozstawu przydziel jedną metr kwadratowy na roślinę, a także możesz wykonać sadzenie towarzyszące z allium i ziołami.

Optymalna temperatura dla jarmużu

Optymalna temperatura do uprawy jarmużu jest niższa niż w przypadku większości upraw i może nawet tolerować mróz, o ile tunel foliowy nie przekracza 75°F. Dojrzałe rośliny jarmużu są jedną z najtwardszych upraw, więc jeśli przebywasz w strefach wzrostu od 2 do 8, nie powinieneś mieć problemów z uprawą jarmużu. Cornell University wspomniał nawet, że „całowanie” przez mróz poprawia smak jarmużu.

Ta tolerancja na zimno jest również jednym z powodów, dla których powinieneś siać i przesadzać 4 do 5 tygodni przed datą ostatniego przymrozku. W zależności od twoich roślin, niektóre mogą tolerować 10°C i utrzymywać liście bez dalszego wzrostu. A ponieważ używasz szklarni, nie musisz osiągać tego punktu ekstremalnych temperatur, więc jarmuż będzie się rozwijał przez cały rok.

Pamiętaj, że chociaż jarmuż rośnie w niskich temperaturach, wysokie temperatury latem będą szkodliwe. Pamiętaj, aby latem monitorować temperaturę tunelu foliowego. W przeciwnym razie ryzykujesz uprawy niskiej jakości o gorzkim smaku i ograniczonym wzroście.

Podlewanie i karmienie jarmużu

Podobnie jak większość zieleni, musisz starannie podlewać rośliny w okresie wegetacji. Właściwy pomiar to podawanie od jednego do półtora cala wody na tydzień. Cal pod powierzchnią gleby powinna być wilgotna, więc uważaj, aby nie przelać roślin.

Te zapotrzebowanie na wodę zmniejszy się po pierwszych przymrozkach. A co z karmieniem jarmużu w szklarni? Karmienie zbilansowanym nawozem powinno wystarczyć raz w miesiącu przez cały sezon wegetacyjny.

University of Minnesota zaleca również dodawanie kompostu wiosną lub jesienią w celu poprawy jakości gleby.

Kiedy zbierać jarmuż

Jarmuż można zbierać, gdy liście są wielkości dłoni. Zakładając, że będziesz zbierać plony podczas mrozów, pamiętaj, aby najpierw zdjąć liście z bazy, bo te, które dotkną ziemi, nie przydadzą się później. Zignoruj ​​podarte lub żółte liście i zbierz garść na zbiory.

Ponieważ jarmuż jest uprawiany corocznie, należy unikać zrywania górnej części rośliny. W przeciwnym razie zakład przestanie produkować. Możesz również przedłużyć zbiory, ponieważ roślina rośnie do 20°F.

Wniosek

Jarmuż jest prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych zielonych warzyw liściastych. A jeśli chcesz nauczyć się uprawiać jarmuż w szklarni, ucieszy Cię fakt, że uprawa ta jest stosunkowo łatwa w uprawie, głównie w pomieszczeniach, gdzie masz kontrolę nad warunkami. Pamiętaj, aby dowiedzieć się, gdzie i kiedy uprawiać jarmuż, jaka jest optymalna temperatura dla jarmużu, podlewania i karmienia oraz kiedy zbierać jarmuż.

Te cztery obszary powinny pomóc w zapewnieniu dobrych i wysokiej jakości plonów. Pamiętaj o wymaganiach dotyczących jarmużu, takich jak jakość gleby i rozmieszczenie, lokalizacja, karmienie i podlewanie oraz optymalne temperatury. Ponieważ jest to roślina mrozoodporna, nie powinieneś napotkać żadnych wad, nawet jeśli mieszkasz w zimnym regionie.

Mimo to utrzymuj optymalną temperaturę dla jarmużu w tunelu foliowym, aby zapewnić jego wzrost i produktywność. Chociaż jest to roślina dwuletnia, większość ogrodników we wszystkich strefach odporności roślin USDA uprawia jarmuż jako rośliny jednoroczne. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś być tym, który planuje sezon wegetacyjny, który będzie odpowiedni dla twojego obszaru.