Jak skonfigurować mały tunel foliowy w Wisconsin?

Konfiguracja małego tunelu politunelowego Wisconsin jest łatwa, podobnie jak instalacja apolytunneliny w innych stanach. Stan Wisconsin znajduje się w środkowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych, z liniami brzegowymi na dwóch szczególnie wielkich jeziorach, jeziorach Superior i Michigan. Mieści się tu również różne gospodarstwa i lasy, dzięki czemu stan jest idealnym miejscem dla wielu ogrodników. ‘

Milwaukee, największe miasto w stanie Wisconsin, znane jest z tego, że jest siedzibą Muzeum Publicznego Milwaukee i Muzeum Harley-Davidson, w którym wystawiane są najładniejsze motocykle. W mieście działa również kilka grup piwnych, które oferują kilka wycieczek po browarze.

Jak skonfigurować mały tunel foliowy w Wisconsin?

Co robić w Wisconsin: państwo dla ogrodników

Uprawa w tunelu foliowym Wisconsin jest cudowna i przyjemna. Wśród ziół, owoców i warzyw, które świetnie rosną w stanie są szparagi, czosnek, pory, grzyby, buraki, jeżyny, brokuły, kalafior, fasola, gorzki melon, jabłka, marchew i inne.

Właściciele domów, którzy zarządzają ogrodami i szklarniami, uznali Wisconsin za świetne miejsce do zamieszkania. Wśród rzeczy do zrobienia w stanie jest wysadzanie drogi do Jaskini Kopców, podziwianie roślin i kwiatów w Interstate State Park, zwiedzanie Kapitolu Stanu Wisconsin lub robienie zdjęć Ogrodom Botanicznym Olbrich.

Państwo obdarzone jest różnymi atrakcjami. To tutaj można zobaczyć sztukę i kulturę, wypróbować programy rozrywkowe i kulturalne, skosztować lokalnych potraw i doświadczyć na świeżym powietrzu. Jedną z wartych zachodu aktywności w stanie z rodziną i przyjaciółmi jest założenie szklarni.

Konfigurowanie minitunelu w Wisconsin

Zakładając małą szklarnię w Wisconsin, musisz wziąć pod uwagę potencjał lokalizacji, aby pomieścić strukturę, a także klimat. Najczęściej procedura będzie podobna do konfiguracji tunelu foliowego w innych stanach.

Oświetlenie obszaru i ustawienie pozycji roślin

Po pierwsze, musisz być w stanie zasadzić lub wyhodować swoje światła, a ten sprzęt może pochodzić z Twojego sklepu dla majsterkowiczów lub centrum ogrodniczego. Światło może naśladować naturalne światło słoneczne, które można znaleźć w żarówkach typu powodziowego i wydłużonych rurkach fluorescencyjnych.

Po drugie, powinieneś być w stanie ułożyć lub ustawić rośliny na ławce lub wolnostojącej półce w zasięgu gniazdka elektrycznego. Możesz ustawić te światła zaledwie kilka cali nad roślinami.

Korzystanie z mat grzewczych

Jak ustawić mały tunel foliowy Wisconsin może również wymagać użycia różnych mat grzewczych. Aby to zrobić, tace, w których znajdują się sadzonki, muszą znajdować się nad mapami grzewczymi. To zajmie utrzymanie idealnej temperatury około 21 stopni Fahrenheita. Niektóre oferują pełną kontrolę nad termostatem temperatury.

Poza tym ogrodnik musi również umieć podlewać swoją plantację, umieć ustawić oświetlenie w górę w kierunku wzrostu roślin i przenieść swoją plantację w kierunku ogrodu, gdy są już przygotowane.

Następne są szczegóły dotyczące czasu i temperatury, zanim skończymy.

Jak wcześnie może posadzić ogrodnika w szklarni?

Ciepłe zbiory można rozpocząć w tunelu foliowym od marca do kwietnia. Pamiętaj, że mogą nie tolerować mrozu i mogą świetnie kiełkować w ciągu maksymalnie ośmiu tygodni. Rolnicy na wyższych zboczach lub wzniesieniach mogą poczekać do początku kwietnia do maja, ponieważ mroźne temperatury zbliżają się do wiosny.

W jakiej temperaturze musi być utrzymywany tunel foliowy?

Musi być od 27 do 29 stopni Celsjusza. Ta idealna temperatura będzie odpowiedzialna za utrzymanie wewnętrznego zakresu temperatury na najbardziej stabilnym poziomie.

Właściwa temperatura

Należy pamiętać, że tunel foliowy wytwarza głównie promienie słoneczne do ogrzewania powietrza we wnętrzach, ale inne źródła ciepła mogą uzupełniać i są zasilane przez źródła gazu i grzejniki elektryczne.

Wentylacja

W takim razie musisz być również świadomy wentylacji. Podobnie jak w samochodzie, wnętrze budynku musi szybko nagrzewać się do około 38 stopni Celsjusza, gdy jesteś w ciepłe, słoneczne dni, więc musi istnieć potrzeba regulacji i zrównoważenia temperatury, aby zapobiec zabijaniu roślin.

Twoje szklarnie powinny mieć wentylację, która może mieć postać górnego otworu wentylacyjnego, który otwiera się do włazu do sufitu, wentylatorów i bocznych otworów wentylacyjnych, które mogą przyciągać chłodniejsze powietrze i zabierać ciepłe powietrze. Możesz wybrać, aby wykorzystać otwory wentylacyjne, które działają ręcznie lub automatycznie. Pamiętaj, że systemy ręczne są bardziej przystępne, ale musisz pamiętać, aby zamykać otwory wentylacyjne i otwierać drzwi w ciągu dnia i zamykać je na noc.

Niektóre osoby mogą uznać to za stresujące, a dla osób, które mogą nie być w domu w ciągu dnia, problem może pojawić się, gdy pogoda nagle się zmieni. Systemy wentylacyjne z funkcjami automatycznymi powinny współpracować z czujnikiem, który ma tendencję do dotykania ogrzewania, gdy temperatura zmienia się poniżej normalnego zakresu i może odzwierciedlać działanie systemu chłodzenia i ogrzewania.

Zawijanie

Tak obiecujący stan ogrodnictwa w Wisconsin i sposób założenia małego tunelu foliowego Wisconsin obejmuje uwzględnienie różnych kwestii, które mogą sprawić, że ogrodnictwo będzie triumfem.