Jak sadzić hibiskus z gołym korzeniem?

Jedno jest pewne, jeśli planujesz nauczyć się sadzić hibiskus z gołym korzeniem – nie jest to łatwe; wymaga dużo uwagi, aby rosła zdrowo. Musisz wziąć pod uwagę temperaturę, wilgotność, cyrkulację powietrza i wszystkie inne czynniki.

Na szczęście dla Ciebie, ponieważ przygotowaliśmy 16 sposobów na sadzenie hibiskusa z gołym korzeniem. Zapewniamy, że wszystkie te zabiegi przyniosą najlepsze rezultaty z Twojej rośliny. Więc na co czekasz? Przejdźmy dalej.

Jak sadzić hibiskus z gołym korzeniem?

16 sposobów na sadzenie hibiskusa z gołymi korzeniami

Tak, posadzenie hibiskusa z gołym korzeniem może zająć dużo czasu, ale na pewno będzie warto. Więc bądź cierpliwy, podążaj za każdym krokiem i ciesz się. Oto kroki, jak sadzić hibiskus z gołym korzeniem.

#1 Czas i sadzanie

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić po zdobyciu hibiskusa z gołym korzeniem, jest ich doniczka. Zalecamy, aby gleba była mieszanką gleby torfowo-korowej o pH od 6,0 ​​do 6,5. Po doniczce wynieś rośliny na zewnątrz i włóż je do nawadniania kroplowego.

#2 Ściśnięcie

Tę procedurę należy wykonać zaraz po posadzeniu roślin. Uszczypnij 3 do 5 węzłów szczytowego wzrostu rośliny. Po tygodniu zanurz go całkowicie w 1 ppm unikonazolu – substancji chemicznej, która jest zwykle używana jako opóźniacz, promujący wzrost.

Odstępy nr 3

Bez względu na to, jaką masz roślinę, konieczne jest ich dobre rozmieszczenie. Może to nie być problem, gdy rośliny są jeszcze małe, ale przepełnienie w doniczce nastąpi, gdy zacznie rosnąć.

Przepełnienie sprawia, że ​​hibiskus wygląda nieatrakcyjnie. Odpowiednio rozmieść rośliny, aby mogły stworzyć dobrze zaokrąglony wygląd, gdy rosły.

#4 Temperatura

Hibiskus to rodzaj rośliny, która woli przebywać w upale o idealnej temperaturze 68 ° F i wyższej. Wszystko, co jest niższe, spowoduje chlorotyczne liście i wolniejszy wzrost. Dlatego najlepiej sadzić je latem, ale regularnie sprawdzać wilgotność i nie dopuszczać do zbytniego nasłonecznienia.

#5 Wilgotność

Trudność w pielęgnacji hibiskusa z odkrytym korzeniem polega na tym, że dobrze się rozwija w czasie upałów, ale zawsze musi być wilgotny. Radzimy stosować nawadnianie kropelkowe w celu łatwego i wydajnego podlewania roślin. Oznaką zbyt suchego hibiskusa są żółte liście i pąki.

#6 Uważaj na szkodniki i choroby

Choroby hibiskusa z gołymi korzeniami nie stanowią często problemu, ponieważ dość rzadko można na nich znaleźć. Przykładami tych rzadkich chorób są grzyby i więdnięcie liści. Jeśli chodzi o szkodniki, regularnie sprawdzaj na swojej roślinie muchy, mączliki, pająki, roztocza i chrząszcze japońskie.

#7 Stosowanie nawozu

Nawozy są niezbędne dla każdej rośliny, dostarczając dodatkowe składniki odżywcze, których potrzebują do szybszego i większego wzrostu. Przy każdym nawadnianiu podawaj hibiskusowi nagie korzenie od 150 do 200 ppm azotu lub możesz również mieszać nawóz o kontrolowanym uwalnianiu podczas sadzenia rośliny.

#8 Nie zmuszaj rośliny

Hibiskus zwykle potrzebuje trochę czasu, zanim zacznie kwitnąć. Zmuszenie tego rodzaju rośliny do kwitnienia jest możliwe, ale jest kosztowne i na dłuższą metę powoduje szkody. Lepszym rozwiązaniem jest naturalne kwitnienie, które ma miejsce na początku połowy lata.

#9 Przytnij korzenie, aby zmieściły się w pojemniku

Hibiskus z gołym korzeniem ma duże systemy korzeniowe, gdy otrzymujesz je po raz pierwszy, które często są zbyt duże dla idealnego pojemnika o pojemności 2 galonów. Możesz przyciąć korzenie do 3 do 4 cali w promieniu lub całkowitej średnicy od 6 do 8 cali, aby to naprawić.

Wskazane jest, aby podczas sadzenia posadzić koronę, aby osiadła poniżej powierzchni podłoża.

#10 Uważaj na chwasty

W okresie wzrostu hibiskusa z gołym korzeniem chwasty będą pojawiać się dość często. Powszechnie wiadomo, że chwasty nie mogą zbliżać się do twoich roślin, ponieważ kradną przestrzeń i składniki odżywcze dla twojego hibiskusa. Dwa sposoby, aby temu zapobiec, to regularna uprawa gleby lub stosowanie ściółki w celu powstrzymania kiełkowania chwastów.

#11 Chroń rośliny przed intensywnymi warunkami pogodowymi

Gdy Twoje rośliny są świeżo doniczkowe i nie osiadły prawidłowo, zapewnij im ochronę przed intensywnym nasłonecznieniem i ekstremalnymi wiatrami. Cyrkulacja powietrza jest dobra dla rośliny, ale nie za dużo. To samo dotyczy oświetlenia, ponieważ wymaga zdrowej ilości światła słonecznego, ale nie za dużo, aby wysuszyć roślinę.

#12 Zastosuj dodatkową ściółkę na chłodniejsze pory roku

Nie możemy lekceważyć tych, którzy mieszkają w chłodniejszych regionach, którzy chcą sadzić hibiskusa z nagimi korzeniami. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie tę radę.

Nałożenie warstwy ściółki o wartości od 1 do 2 cali podczas zimnej jesieni zapewni dodatkową ochronę Twojej roślinie. Kiedy nadejdzie wiosna, możesz usunąć ściółkę i pozwolić jej rosnąć jak zwykle.

#13 Kwiaty trwają tylko jeden dzień

Wielu z was może nie być świadomych, ale kwiaty hibiskusa mają żywotność jednego dnia, zanim opadną. Ale nie martw się, ponieważ wiele więcej szybko odrośnie. Chcieliśmy dodać tę wskazówkę, aby nie martwić się, że kwiaty opadną po dniu i pomyśleć, że mogłeś zrobić coś złego podczas ich uprawy.

#14 Odrzuć liście

W sezonie jesiennym często zdarzają się silne mrozy, które mogą wpłynąć na hibiskus z gołym korzeniem. Po mrozie musisz wyjąć i wyrzucić liście ze swoich roślin.

#15 Przycinanie

Hibiskus z gołym korzeniem nie wymaga przycinania, ale jeśli chcesz ukształtować swoją roślinę, możesz to zrobić. Zachęcamy do przycinania na początku lata, kiedy hibiskus zaczyna rosnąć. Przycinanie pomaga w rozgałęzianiu się rośliny i rozwoju większej liczby łodyg kwiatowych.

#16 Podziel rośliny, gdy staną się przepełnione

Istnieją tendencje, które powodują, że twoje rośliny przepełniają się, gdy rosną, nawet jeśli myślałeś, że odpowiednio je rozmieściłeś. Najlepszym sposobem radzenia sobie z tym jest podzielenie rośliny wczesną wiosną. Po podzieleniu hibiskusa możesz je przesadzić po wyjęciu do innej doniczki.

Wniosek

Hibiskus z gołym korzeniem to roślina, która jest najczęściej używana do upiększania na imprezach lub w domach. Dlatego ludzie, którzy je uprawiają, szczególnie o nie dbają. Wszystkie te 16 sposobów na sadzenie hibiskusa z gołymi korzeniami są niezbędne. Zapewniamy, że przestrzeganie ich da Ci najpiękniejszą i najzdrowszą spośród wszystkich.