Jak sadzić goły korzeń Astilbe Najlepszy przewodnik

Jeśli chcesz wiedzieć, jak posadzić astilbe z gołym korzeniem, ucieszy Cię to, że jest to tak proste, jak dwa kroki. Piękno tej zielnej rośliny wieloletniej polega na tym, że kwitnie w strefach od 4 do 9, więc nie ograniczają Cię miejsca, w których możesz ją uprawiać. Ale chociaż możesz podzielić dojrzałą roślinę, większość ogrodników ma dostęp tylko do nagich korzeni.

Często sprzedaje się astilbe jako goły korzeń, więc warto wiedzieć, jak je wyhodować z tej formy. Dobrą wiadomością jest to, że metoda jest prosta, a ci, którzy mają apolitunneleven, mają tę zaletę, że z powodzeniem zakładają rośliny. Przecież wysadzanie roślin w szklarni zapewnia im stabilne środowisko do wzrostu w energiczne rośliny do przesadzania.

Jak sadzić goły korzeń Astilbe Najlepszy przewodnik

Jak sadzić Astilbe z gołym korzeniem dla początkujących

Krok 1. Przygotowanie

Po zdobyciu nagiego korzenia, pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to, że nie będziesz musiał robić żadnego czyszczenia, ponieważ jest już wolny od brudu. Dlatego zaletą sadzenia astilbe z gołym korzeniem jest to, że jest ono gotowe do wzrostu bez ryzyka uszkodzenia. Jedynym czynnikiem, o którym musisz pamiętać w przypadku nagiego korzenia, jest utrzymywanie wilgoci w korzeniach, ponieważ są one podatne na szybkie wysychanie.

Upewnij się, że pozostaje w wilgotnym mchu torfowym, aby nie wyschł. W niektórych przypadkach może być konieczne lekkie podlewanie. Może być również konieczne usunięcie uszkodzonych korzeni przed ich sadzeniem.

Krok 2. Sadzenie

Sadzenie nagiego korzenia samego astilbe jest proste i nieco podobne, gdy uprawiasz sadzonki innych roślin. Upewnij się, że ich otwory do sadzenia mogą pomieścić korzenie, zwłaszcza gdy je rozłożysz. Chcesz również, aby najwyższy korzeń znajdował się pod powierzchnią, z punktami wzrostu o cal poniżej gleby, zanim ponownie zapełnisz otwór.

Po posadzeniu podlej glebę, aby pomóc w założeniu, a kiełki powinny pojawić się w ciągu kilku tygodni, jeśli w Twoim regionie jest ciepło. Niektórzy ogrodnicy używają również tunelu foliowego do sadzenia astilbe, ponieważ warunki w pomieszczeniu są stabilne i łatwe do kontrolowania, a jeśli nie chcesz czekać zbyt długo, aż temperatura się podniesie. Najważniejsze jest to, że astilbe jest ciężką rośliną pitną, więc upewnij się, że utrzymujesz wilgoć, uważając, aby nie przelać.

Wzrost i opieka nad Astilbe

Jak wspomniano wcześniej, możesz rozpocząć astilbe z gołym korzeniem w tunelu foliowym, ponieważ rosną szybciej w wysokich temperaturach. Astilbe powinien również dobrze prosperować w miejscu, w którym otrzymuje się światło przez godzinę, a możesz to bezpiecznie kontrolować za pomocą świateł do uprawy w pomieszczeniach. Być może będziesz musiał zmienić glebę, aby była bogatsza i poprawiła jej drenaż.

Pielęgnacja i pielęgnacja astilbe są na ogół proste, ponieważ rośliny nie mają wielu wymagań. Być może czynnikiem, w którym astilbe może być wymagający, jest tylko podlewanie, które i tak jest łatwe do osiągnięcia. Pamiętaj tylko o czynnikach zewnętrznych, które mogą szybciej wysuszyć glebę, więc możesz potrzebować równie częstego podlewania.

Astilbe może również skorzystać na nawożeniu, zwłaszcza jeśli chcesz uzyskać pierzaste pióropusze. Doświadczeni ogrodnicy zalecają nawozy o wysokiej zawartości fosforu, a także ograniczają zużyte pióropusze, aby zachęcić do zdrowego wzrostu. Po kilku latach możesz podzielić astilbe i wyprodukować więcej roślin.

Częste problemy związane z uprawą Astilbe

Astilbe to nie tylko niskie koszty utrzymania, ale także roślina, która ma kilka list problemów, z którymi trzeba się zmierzyć. Roślina ta jest stosunkowo wolna od szkodników, a przy stałym monitorowaniu powinieneś być w stanie utrzymać populację owadów na dystans. Uprawa w stabilnym środowisku, takim jak tunel foliowy, powinna również zapobiegać rozwojowi bakteryjnych plam na liściach i mączniaka prawdziwego z powodu słabej cyrkulacji powietrza i wilgotności.

Innym czynnikiem, którego nie należy przeoczyć, jest lokalizacja rośliny, szczególnie w słońcu. Jedną z zalet uprawy astilbe w tunelu foliowym jest zapewnienie słońca bez ryzyka ich więdnięcia, szczególnie latem. Staraj się utrzymywać astilbe w miejscu z filtrowanym odcieniem, aby zapobiec przypalaniu i wysuszeniu.

Wreszcie, prawdopodobnie widziałeś ciągłe przypomnienie w tym artykule, aby dobrze podlewać rośliny astilbe. Astilbe ma większe zapotrzebowanie na wodę w porównaniu z innymi odpornymi gatunkami. Nie oznacza to jednak, że zostawisz rośliny w stojącej wodzie; wystarczy poprawić drenaż i utrzymać wilgotność gleby.

Wniosek

Jednym z najczęstszych sposobów na zdobycie i rozpoczęcie astilbe jest użycie gołego korzenia. Ale zanim wpadniesz w panikę, warto zauważyć, że nauka sadzenia astilbe z nagim korzeniem jest generalnie prosta. Podstawową koncepcją jest utrzymanie wilgoci nagiego korzenia i sadzenie go tam, gdzie korzenie mają wystarczająco dużo miejsca do wzrostu.

A ponieważ astilbe ma duże zapotrzebowanie na wodę, w razie potrzeby należy zawsze sprawdzać glebę i wodę. Po założeniu, powinieneś pocieszyć się wiedząc, że astilbe nie jest wymagającą rośliną. Jego potrzeby nie są wyjątkowe i prawdopodobnie już spełniasz te wymagania w swoim ogrodzie z tunelem foliowym.

Ogólnie rzecz biorąc, astilbe jest odporną rośliną, którą można szybko wyhodować z nagiego korzenia. Jednak nadal musisz ćwiczyć odpowiednie techniki konserwacji, aby upewnić się, że wyrośnie na energiczną roślinę. Zawsze monitoruj środowisko i samą instalację, aby rozwiązać wszelkie potencjalne problemy.