Jak rozpocząć nasiona hibiskusa. 4 kroki do sukcesu

Wiedza o tym, jak zacząć nasiona hibiskusa, nie ogranicza się do ich pozyskiwania i kiełkowania, ale musisz dokładnie wykonać cztery kroki. Ten artykuł pomoże Ci upewnić się, że otrzymasz energiczne rośliny hibiskusa, które zaczynają się od nasion. Nie należy obawiać się uprawy jakiejkolwiek rośliny z nasion, ponieważ jest to stosunkowo proste.

Będąc rośliną tropikalną, musisz pamiętać, że nasiona hibiskusa będą rosły pomyślnie tylko wtedy, gdy naśladujesz ich naturalne środowisko. Do wysiewu nasion można użyć tunelu polifoliowego i zapewnić preferowane przez nich warunki. W ten sposób wyhodujesz silne i zdrowe sadzonki, które przetrwają później przesadzanie na zewnątrz.

Jak rozpocząć nasiona hibiskusa. 4 kroki do sukcesu

Krok 1. Przygotowanie nasion

Po zebraniu nasion hibiskusa z kwiatów, które przekwitły, masz możliwość natychmiastowego zasiania ich w swoim ogrodzie. Jest to jednak wykonalne tylko na obszarach, w których sezon jesienny nadal zapewnia warunki bez mrozu. Jeśli w Twojej lokalizacji ryzyko zamarznięcia klimatu jest wyższe, najlepiej zacząć nasiona w pomieszczeniu.

Najpierw przygotuj nasiona hibiskusa, nacinając je papierem ściernym. Ten krok jest kluczowy, w przeciwnym razie wilgoć nie dostanie się do nasion, zapobiegając w ten sposób kiełkowaniu. Powinno również skrócić czas oczekiwania na kiełkowanie do zaledwie miesiąca lub mniej.

Po nacięciu nasion nie zapomnij namoczyć ich przez noc w ciepłej wodzie. Powinna też wystarczyć godzina, ale korzystniejsze jest moczenie ich przez noc przed sadzeniem następnego dnia. Wertykulacja nasion połączona z moczeniem w wodzie powinna przyspieszyć proces kiełkowania i przygotować je do siewu.

Krok 2. Siew

Po przygotowaniu nasion powinieneś być gotowy do zasiania ich w pojemniku. Możesz użyć dowolnej doniczki, o ile ma otwór drenażowy, ale możesz również użyć tac na nasiona, aby wyhodować wiele roślin hibiskusa. Odpowiednim podłożem jest dowolna mieszanka do nasion, o ile nie zawiera żadnych nawozów.

Upewnij się, że najpierw zwilżyłeś podłoże, aby ułatwić kiełkowanie nasion. Jednak mieszanka nie powinna być rozmoczona, ponieważ może to spowodować gnicie. Po sprawdzeniu wszystkiego zasiej nasiona na głębokość pół cala.

Krok 3. Kiełkowanie

Kiełkowanie nasion hibiskusa nie powinno cię przestraszyć, ponieważ już je wcześniej nacięłeś i namoczyłeś. Co więcej, ci, którzy umieścili pojemniki lub tace w tunelu foliowym, powinni mieć łatwiejszy czas na kiełkowanie nasion, ponieważ warunki są stabilne. Pamiętaj, że zmienny i ekstremalny klimat jest problematyczny dla kiełkowania nasion.

Dlatego też, rozpoczynając uprawę nasion hibiskusa w pomieszczeniu, wybierz ciepłe miejsce i przykryj pojemniki, aby zapewnić im wilgotne środowisko. Twoja konserwacja na tym etapie polega na monitorowaniu medium i zapobieganiu jego wysychaniu. Gdy nasiona wykiełkują, zdejmij osłonę i umieść je pod lampami do uprawy, aby przyspieszyć ich rozwój.

Krok 4. Przerzedzanie i przesadzanie

Powinieneś być gotowy do przesadzenia młodych roślin hibiskusa do ich pojedynczych roślin, gdy tylko rozwiną liście i zdrewniałe łodygi. Należy jednak zachować ostrożność podczas obchodzenia się z sadzonkami, ponieważ ich łodygi wciąż nie są mocne i łatwo się wyginają. Aby jeszcze bardziej pomóc w ich założeniu, rozpocznij nawożenie również rozcieńczonym, rozpuszczalnym w wodzie nawozem.

Według Clemson Cooperative Extension można oczekiwać, że rośliny hibiskusa zakwitną natychmiast w pierwszym roku, jeśli zasiejesz je w pomieszczeniu przed ostatnimi przymrozkami na wiosnę. Pamiętaj jednak, aby monitorować swoje rośliny i przenosić je do pojemników o odpowiedniej wielkości, gdy rosną i sadzić na zewnątrz tylko wtedy, gdy klimat nie jest zagrożony mrozem.

Utrzymanie hibiskusa w szklarni nie stanowiłoby problemu, zwłaszcza gdy warunki na zewnątrz są nadal mroźne lub zmienne. Ale jeśli zdecydujesz się na przeszczep, pamiętaj, aby stopniowo aklimatyzować rośliny, aby zapobiec szokowi związanemu z przesadzaniem. Dojrzałe i ugruntowane zdrowe rośliny hibiskusa powinny przetrwać w ogrodzie na świeżym powietrzu bez komplikacji.

Jak przeszczepić hibiskus

Aby pomóc Ci zapewnić, że wyhodujesz zdrowe rośliny hibiskusa, naucz się je prawidłowo przesadzać. Musisz wybrać obszar, który będzie naśladował ich naturalne tropikalne środowisko. Dołek roślinny powinien przewidywać wzrost korzenia rośliny, a górna część powinna znajdować się na tym samym poziomie co powierzchnia. Wypełnij dołek po posadzeniu i namocz glebę, aby pomóc w założeniu.

Dbanie o Hibiskusa

Lokalizacja

Rośliny hibiskusa zakwitną dobrze, jeśli codziennie otrzymają co najmniej sześć godzin światła słonecznego. Musisz również upewnić się, że temperatura zawsze wynosi od 60 do 90 ° F, ponieważ niskie temperatury są szkodliwe dla hibiskusa. Uważaj jednak na upalne warunki i w razie potrzeby zapewnij cień.

Woda i nawóz

Oprócz światła słonecznego ważną rolę w kwitnieniu hibiskusa odgrywa również woda. Upewnij się, że nie wyschną w sezonie letnim, a następnie zmniejsz ich ilość, gdy klimat zacznie się ochładzać. Pamiętaj, że nadmierne podlewanie jest również szkodliwe dla roślin.

Możesz wzmocnić kwitnienie, karmiąc je nawozem wysokopotasowym również latem. Niektórzy ogrodnicy również karmią raz w miesiącu, a następnie przestają nawozić zimą w ramach konserwacji. Nawóz o powolnym uwalnianiu byłby najlepszy do tego schematu.

Wniosek

Rośliny hibiskusa oferują wiele technik rozmnażania, ale można również rozważyć rozpoczęcie ich od nasion. Nauka tworzenia nasion hibiskusa nie jest nawet skomplikowana i można uprawiać energiczne rośliny do przesadzania. Najlepszym sposobem na to jest wysiew w pomieszczeniu i umożliwienie stabilnym warunkom i praktykom zachęcania do kiełkowania.

Gdy nasiona wykiełkują, można je przesadzić w pojedynczych doniczkach i zaaklimatyzować przed trwałym sadzeniem na zewnątrz. Wymagane warunki hibiskusa nie różnią się od innych roślin tropikalnych. Uważaj na podlewanie i ekstremalny klimat, a Twoje rośliny powinny dobrze się rozwijać.