Jak rozmnażać koralowe dzwony

Chcesz wiedzieć, jak rozmnażać dzwonki koralowe? Kwitnące w niezliczonych kolorach, niezależnie od pory roku, Heucheras, popularnie znane jako dzwonki koralowe, najlepiej smakuje, gdy jest ich wiele.

Rozmnażanie to technika ogrodnicza stosowana w rozmnażaniu roślin. W niektórych gatunkach flory jest to jedyny sposób na uzyskanie unikalnych odmian i mieszańców. W przypadku dzwonków koralowych, które mogą pochwalić się prawie 300 znanymi typami, proces ten jest często stosowany zarówno przez ogrodników, jak i zwykłych miłośników roślin. Zwykle rosną średnio 18 cali wysokości i 18 cali szerokości i mają kolce kwiatowe o wyglądzie przypominającym dzwon.

Jak rozmnażać koralowe dzwony

Poza różnorodnymi odcieniami, w kwiatach występują również liczne odcienie. Biorąc pod uwagę jego estetyczny wygląd, nauka rozmnażania koralowych dzwonków jest niezbędna jako miłośnik wszystkiego, co piękne.

Najlepsze metody propagacji koralowców

Zanim przejdziemy do różnych sposobów rozmnażania Heucheras, należy najpierw poznać odpowiednie warunki do ich uprawy. W glebie dzwonki koralowe preferują żyzną glinę, wilgotną i dobrze przepuszczalną. Włączenie kompostu i użycie zbilansowanego nawozu organicznego może pomóc w naprawie brudu. Pamiętaj, aby umieścić tę roślinę lub jej pojemnik w miejscu z dostępem do częściowego cienia i dobrej cyrkulacji powietrza.

Ponadto nawadniaj je około 2,5 cm wody na tydzień, zwłaszcza jeśli temperatura jest wysoka. Aby zapobiec falowaniu dzwonków koralowych podczas zimy, zapewnij warstwę ściółki o grubości około trzech cali.

Nasiona

Zbieranie nasion dzwonków koralowych może być dość trudne, ale jest to wykonalne. Jednak pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o tej technice, jest to, że odmiany, nawet gatunki, które mogą wyrosnąć z prawdziwych nasion, nie mogą być rozmnażane.

Na przykład Heuchera Americana jest zgodna z wysiewem, podczas gdy jej odmiana Chocolate Veil nie. Dlatego musisz najpierw poznać gatunki i klasyfikację swoich koralowców, zanim użyjesz tej metody do ich rozmnażania.

Zacznij od przechowywania nasion w zimnym pojemniku, takim jak lodówka, przez około półtora miesiąca. Następnie zasiej je w miejscu z dostępem do światła i poczekaj, aż rozpocznie się kiełkowanie. Pamiętaj, aby posypać nasiona cienką warstwą na powierzchni gleby i unikać ich zakrywania.

Możesz także najpierw wykiełkować nasiona w pomieszczeniu, a następnie przesadzić je na zewnątrz, jeśli są wystarczająco dojrzałe. Nie zapomnij o nią dbać tak, jak o każdą inną roślinę, utrzymując jej zdrowy stan, dostatecznie podlewając i nawożąc.

Oddział

Alternatywną metodą rozmnażania koralowców jest podział. W przeciwieństwie do poprzedniej, ta technika jest stosunkowo prosta i skuteczna w rozkwitaniu Twojego ogrodu. W końcu wystarczyłoby podzielić w pełni dorosłą roślinę na dwie części.

Można to zrobić na tym samym kwiatku co trzy do czterech lat. Oprócz zwiększenia liczby dzwonków koralowych, podział może również pomóc w utrzymaniu jego zdrowia i wzrostu.

Aby to zrobić, wykop 15 cm od podstawy wokół każdej rośliny, aby zminimalizować ryzyko przypadkowego odcięcia korzeni. Powinny być podzielone na różne, ale odpowiedniej wielkości kawałki za pomocą łopaty lub noża. Następnie przesadź dywizje w preferowanych warunkach i poczekaj, aż urosną.

Sadzonki pączków liściowych

Wbrew nazwie, ta metoda rozmnażania przywiązuje większą wagę do łodygi niż do liści. W końcu pąki wzrostu, w których rosną liście, znajdują się tylko tam.

Jeśli chodzi o dzwonki koralowe, sadzonki pączków liściowych można wykonywać o każdej porze roku, ale jest to bardziej preferowane wiosną. Dzieje się tak, aby roślina rodzicielska mogła jeszcze zregenerować się, zanim temperatura spadnie zimą.

Najpierw wytnij 4-calowy odcinek łodygi, który ma ćwierć cala średnicy. Następnie usuń połowę liści i lekko zanurz spód sadzonki w podłożu do ukorzeniania. Następnie przejdź do środkowej żyły i przetnij ją przez łodygę.

Następnie połóż liść na powierzchni obszaru sadzenia i wsuń odcięty koniec do hormonu. Zwilżaj sadzonki dwa razy dziennie, ponieważ muszą pozostać wilgotne, ale uważaj, aby nie przesadzić, ponieważ może to prowadzić do gnicia.

Upewnij się, że dobrze się nim opiekujesz, monitorując jego stan, aż uformują się jego korzenie. Do tego czasu możesz już usunąć wykładziny.

U podstawy liścia powinieneś widzieć nowe rośliny, które zaczynają się formować po dziesięciu dniach. Ostatnim krokiem jest wyjęcie ich od rodzica i przeszczepienie do pojedynczych przestrzeni lub pojemników.

Dlaczego powinieneś uprawiać Coral Bells w półprofesjonalnej szklarni?

Uprawa dzwoneczków koralowych w półtunelach propolisowych to świetna opcja dla ogrodników, którzy chcą chronić swoje rośliny przed szkodnikami, chorobami i nieprzewidywalną pogodą.

Półtunel z propolitu zapewnia bezpieczną przestrzeń dla koralowców. Zmniejsza ryzyko zjedzenia i uszkodzenia roślin przez mszyce, pluskwiaki, przędziorków i inne szkodniki. Chroni również twoje rośliny przed chorobami i infekcjami, które dotknęły sąsiednie rośliny. Wreszcie, półtunel z propolitu chroni rośliny przed złą pogodą, która może je uszkodzić.

Końcowe przemyślenia na temat propagowania koralowych dzwonów

Heucheras to piękne kwiaty, które mogą upiększyć każdą przestrzeń. Wiedza o tym, jak rozmnażać dzwonki koralowe, pozwala wyhodować kilka z tych kwiatów, dodając pop koloru w twoim ogrodzie, w pomieszczeniach i nie tylko.