Jak regulować ciepło w przypadku upraw w chłodnej pogodzie w hobbystycznym tunelu foliowym?

Jak regulować ciepło w przypadku upraw w chłodnej pogodzie w szklarni hobbystycznej, musisz znać szczegółowe porady dotyczące tego, jak to zrobić. Latem odczuwasz intensywne upały, zwłaszcza gdy spędzasz więcej czasu w szklarni.

Temperatury w tym środowisku mogą osiągnąć kilka stopni więcej niż podczas przebywania na dworze, nawet zimą, ale słoneczne dni w okresie wegetacji mogą wpłynąć na rośliny i jeszcze więcej ogrodników. Więc co powinieneś zrobić?

Jak regulować ciepło w przypadku upraw w chłodnej pogodzie w hobbystycznym tunelu foliowym?

Po pierwsze, wiedz, że szklarnie lub szklarnie powinny być w stanie pomieścić zarówno rośliny kochające ciepło – melony, pomidory i ogórki – jak i uprawy w chłodne dni. Jednak nawet one też mają swoje ograniczenia i na przykład masz pomidory w temperaturach, które mogą wzrosnąć do 32 stopni Celsjusza w ciągu dnia i do 24 stopni w nocy.

Tak więc potrzeba uprawy w chłodnej pogodzie.

Czym są Uprawy na chłodne warunki pogodowe?

Istnieje kilka upraw, które mogą tolerować najzimniejsze warunki pogodowe, i możesz mieć glebę, na której można sadzić wczesnowiosenne warzywa, które można zaliczyć do upraw w chłodnej pogodzie.

Są one bardzo różne, ponieważ uprawy w chłodnym sezonie muszą być uprawiane, gdy ich dojrzałość osiąga szczyt, gdy pogoda jest chłodna i przed letnimi upałami. Wraz z nadejściem ciepłej pogody wiele upraw zwykle przedwcześnie „zabierało się” lub przedwcześnie rozpoczynało siew.

Uprawy mogą kwitnąć w temperaturach niższych niż zalecana, więc możliwość sadzenia nasion lub przesadzania we właściwym czasie może pomóc w zapewnieniu najzdrowszych zbiorów.

W związku z tym zaleca się uprawę roślin sezonowych, takich jak ziemniaki, brokuły lub sałata, aby zapewnić wczesny początek wiosennego ogrodu. Takie rośliny pozostaną silne w niższych zakresach temperatur i są idealne jako rośliny wiosenne. Wiedza o tym, co musisz wyhodować podczas sadzenia nasion, a także sztuczki, powinny pomóc w zapewnieniu wzrostu wiosennych warzyw przez cały rok.

Mogą obejmować:

  • Sałata
  • Fasola
  • Kapusta
  • Musztarda
  • Okra
  • Fasola pospolita
  • Pomidor i nie tylko

Sposoby regulacji ciepła w przypadku upraw w chłodnej pogodzie w szklarni hobbystycznej

Kroki, jak regulować ciepło w przypadku upraw w chłodnej pogodzie w hobbystycznym tunelu foliowym, mogą być bardzo proste.

Wiedzieć, co należy rozwijać

Istnieje kilka roślin, które są w stanie tolerować najzimniejsze warunki pogodowe i zbliżającą się glebę, i mogą być uprawiane jako wczesne warzywa na wiosnę. Twoje rośliny w chłodnym sezonie muszą być sadzone we właściwej temperaturze, szacowanej na mniej niż 22 stopnie Fahrenheita.

Wentylacja szklarni

Kolejnym krokiem jest przewietrzenie tunelu foliowego w celu regulacji ciepła w przypadku upraw w chłodnej pogodzie. Tunel foliowy może oferować to, co najlepsze w środowisku przez cały rok, ale wentylacja jest nadal ważna, ponieważ w ten sposób będziesz w stanie utrzymać je jak najlepiej.

Pamiętaj, że temperatury powyżej 27 stopni Celsjusza mogą powodować szkody dla roślin, dlatego ważne jest, aby przygotować termometr, aby dobrze monitorować sytuację. W słoneczne dni możesz udać się tak wcześnie, jak możesz otworzyć otwory wentylacyjne i drzwi, aby noce były ciepłe dla upraw. Istnieje również sprzęt, który może uniemożliwić wejście rozpraszającej dzikiej przyrody.

Twarde rośliny i półtwarde rośliny

Następnie masz pojęcie odpornych i półtrwałych upraw. W kategorii upraw na chłodną pogodę są te podmioty, które charakteryzują się środowiskiem, w którym mogą rosnąć.

Na przykład odporne warzywa są w stanie tolerować niskie temperatury, ponieważ kiełkowanie nasion odbywa się w chłodniejszej glebie. Nie tylko to, ale i sadzonki przetrwają ciężkie mrozy. Możesz być w stanie wyhodować nasiona i przesadzić te trzy tygodnie przed datą przeciętnych ostatnich przymrozków na wiosnę.

Ponadto będą rosły również w temperaturach w ciągu dnia tak niskich, jak 40F (cztery stopnie Celsjusza).

Z drugiej strony, twoje półtwarde warzywa to twoje uprawy w chłodnej pogodzie, które mogą wytrzymać lekki mróz. Aby regulować temperaturę dla tych, musisz mieć minimalną temperaturę w ciągu dnia od czterech do 10 stopni Celsjusza,i muszą być zasiane już na dwa tygodnie przed średnimi przymrozkami w wiosna.

Zapobieganie stresowi wodnemu

Jak dotąd najskuteczniejszymi narzędziami używanymi przez rośliny jest transpiracja lub określana jako utrata wilgoci przez aparaty szparkowe lub pory liści. Utrata wilgoci może ochłodzić powierzchnię liści w podobny sposób, jak ludzie się pocą.

Zmniejsza również zdolność roślin do pocenia się i może z kolei więdnąć. Zapewniając roślinom odpowiednią wilgotność do pobierania z niższych poziomów, mogą one pozostać chłodne.

Wiąże się to z szukaniem oznak stresu cieplnego, takich jak wysychanie liści, przypalanie liści i więdnięcie roślin. Staranne stosowanie tych końcówek musi skutecznie zapobiegać skutkom ubocznym stresu wodnego.

Jak utrzymać ApolytunnelCool na pustyni?

Teraz, gdy hobbystyczny tunel foliowy naśladuje środowisko pustyni, jednym z powszechnych sposobów na utrzymanie chłodu jest wykorzystanie ścian chłodzących. Chociaż twoje otwory wentylacyjne mogą przyczynić się do tego, mogą nie zapewniać odpowiedniego chłodzenia, i tutaj pomagają chłodziarki bagienne, biorąc pod uwagę niższą wilgotność ujawniającą się na pustyniach.

Dlaczego Hobby szklarnia

Nie każdy tunel foliowy jest sobie równy, dlatego musisz mieć możliwość posiadania ze sobą hobbystycznego tunelu foliowego do konkretnych celów. Twój tunel hobbystyczny nie jest tak trudny do zarządzania jak szklarnia komercyjna, więc powinieneś spróbować mieć w pobliżu taki tunel do ogrodnictwa.