Jak przygotować petunię z tunelem foliowym do sadzenia?

Petunie to piękne rośliny, ale przygotowanie apolitunelpetunii do sadzenia wymaga pasji i zaangażowania. Ładnie hodowane petunie zrewolucjonizowały sposób ustawiania plonów ogrodniczych, ponieważ mają różne kształty i rozmiary.

Jak zapewnić, że będą uprawiać te krótkie i wegetatywne rośliny, które uwielbiają rynki? Odpowiedzią jest starannie zaplanowany program i porady dotyczące produktów, na które warto zwrócić uwagę.

Jak przygotować petunię z tunelem foliowym do sadzenia?

ThepolytunnelPetunia: przegląd

W szklarni petunie otrzymują nowe miejsce pobytu. Pochodząca z terenów Ameryki Południowej petunia odnosi się do rodzaju 20 gatunków roślin kwitnących o fascynującej historii słowa. Słynny kwiat pochodzi od francuskiego wariantu „petun”, co oznacza „tytoń”.

Ta ozdobna roślina charakteryzuje się żywymi kwiatami w kształcie trąbki, dzięki czemu idealnie nadaje się do skrzynek i rabat kwiatowych w okresie letnim. Przeważnie jednoroczne zioła, gatunki te mają liście bezszypułkowe i mają owalny kształt. Mają też kwiaty w kształcie lejków, składające się z pięciu częściowo zrośniętych lub całkowicie zrośniętych płatków, z pięcioma działkami o zielonych odcieniach.

Jak hodować petunie

Rosnące i pielęgnujące swoje petunie są łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia, i są kroki, które być może trzeba będzie wykonać.

Sadzenie petunii

Aby posadzić petunie, wymagają one głównie pełnego słońca lub mogą stać się kręte, gdy są w ogrodzie. Te zioła nie kwitną w cieniu i znane są ze swojej wszechstronności; rosną w różnych rodzajach gleby. Należy jednak pamiętać, że gleba z petunią musi dobrze spływać i nie może pozostawać mokra.

Petunie można również wyhodować z nasion, ale łatwiej byłoby je mieć bezpośrednio z przeszczepów petunii. Jeśli chcesz uprawiać w oparciu o nasiona, zacznij od uprawy w pomieszczeniu około dziesięciu tygodni przed wystawieniem ich na zewnątrz. Ich nasiona są zwykle bardzo małe i wymagają dużo światła do kiełkowania.

Bardzo ważne jest, aby je podlewać, a kiedy te rośliny wyrosną już trzy liście, można zacząć je hodować na zewnątrz. Zdecydowanie zaleca się kupowanie młodszych roślin ze szkółki petunii, która często oferuje zioła w mieszkaniach. Znajdź te, które są zwarte i krótkie, nie są długonogie i nie kwitną, ponieważ mają tendencję do szybszego osiadania.

Możesz także zdecydować się na hodowlę petunii, gdy ostatniej wiosny przyszło mróz w miejscu osłoniętym od wiatru. Trzymaj to dobrze podlewane. Zalecany odstęp dla petunii to jedna stopa. Dla ogrodników, którzy sadzą je w pojemnikach, przygotuj mieszankę bezglebową.

Opieka nad petuniami

Opieka nad petuniami musi umożliwiać dostarczanie im odpowiedniej ilości ciepła, dzięki czemu nie będziesz musiała regularnie ich podlewać. Cotygodniowe podlewanie petunii wystarczy, chyba że w twoim rejonie panuje susza.

Zasada praktyczna: petunie, które się rozprzestrzeniają i te w pojemnikach to warianty wymagające częstszego podlewania. Musisz także być w stanie co miesiąc nawozić petunie odpowiednim nawozem, aby wspierać prawidłowy wzrost i kwitnienie.

W środku lata rośliny mogą stać się długonogie, przez co mogą zakwitać na czubkach bezlistnych pędów. Aby utrzymać je w czystości i kwitnie, zacznij przycinać pędy petunii do około połowy długości. Takie postępowanie zachęca do większego kwitnienia i rozgałęzienia.

Po zakończeniu przycinania nadszedł czas na podlewanie i nawożenie petunii. To pobudzi nowe kwiaty i wzrost. Na początku rośliny te mogą być postrzępione, ale zauważysz więcej zakwitów.

Starsze rośliny petunii są przycinane, aby zachęcić do wigoru, zwłaszcza w chłodniejszym klimacie, ale zachowują pozostałe liście w stanie nienaruszonym. Możesz również dodać ścinki do sterty kompostu w celu recyklingu. Powiedziawszy to, nadszedł czas, aby nauczyć się, jak przygotować apolitunnelpetunię do sadzenia.

Jak przygotować Apolytunneldo sadzenia?

Jak przygotować apolytunnelpetunię do sadzenia wymaga znajomości faktów. Przygotowanie tunelu foliowego jest tak samo ważne, jak sadzenie petunii. Najpierw oczyść tunel foliowy przed sadzeniem sadzonki. Niezbędne jest usunięcie żółtych liści i martwych organizmów. Drugi to czyszczenie szklarni, upewniając się, że jest wolna od brudu i kurzu. Rozważ umycie chodników, półek, ramy i nie tylko.

Następnie nadszedł czas na przygotowanie gleby do sadzenia w szklarni. W zależności od tego, jak uprawiasz rośliny, czasami trzeba zmienić również glebę. Kolejne kroki obejmują sprawdzenie systemu nawadniania, rozwiązywanie wszelkich istotnych problemów, czyszczenie tunelu foliowego za pomocą systemu zlewni, sprawdzenie pąków wodnych, ponowną ocenę otworów wentylacyjnych i zacienienie szklarni.

Na koniec musisz rozważyć zainstalowanie prądu i ogrzewanie szklarni. Wszystko będzie dobrze i idealnie, jeśli weźmiesz pod uwagę te wskazówki.

Jak przygotować glebę dla petunii?

Wiesz, że przygotowanie tunelu foliowego wiąże się z przygotowaniem gleby. Petunie potrzebują żyznej gleby zawierającej co najmniej 25% materii organicznej. Nie używaj zbyt gęstej gleby, ponieważ jest wilgotna i ma tendencję do gnicia.

Aby przygotować glebę, upewnij się, że wkopujesz się w glebę, aby była luźna i piękna. Gleba musi być nawożona, aby przygotować się na te petunie. Jeśli robisz to w ogrodzie, pamiętaj, aby dobrze kondycjonować glebę materią organiczną. Rozłóż to o grubości około trzech cali.

Czy petunie lubią fusy z kawy?

Wśród interesujących punktów dyskusji na temat petunii jest ich korelacja z fusami kawy. Są ogrodnicy, którzy zrzucają swoje stare fusy z kawy na petunie, a Ty otrzymujesz w ten sposób doskonały nawóz! Zacznij od wsypania fusów do dzbanka i codziennie używaj roztworu do różnych pojemników. Tak przygotowujesz apolytunnelpetunię do sadzenia w szklarni.