Jak przycinać róże dywanowe. 2 techniki do opanowania

Możesz nauczyć się przycinać róże dywanowe, jeśli opanujesz dwie techniki. Pamiętaj, że pielęgnacja tych naziemnych róż wiąże się z praktyką, która zapewni, że zakwitną zdrowo i odmłodzą lepszy wzrost. Uwzględnij te techniki w pielęgnacji i pielęgnacji róż, aby zagwarantować dywan zazdrości wśród ogrodników.

Dobrą wiadomością jest to, że na początku róże naziemne są zazwyczaj mało wymagające w utrzymaniu. Jednak może to być przydatna wskazówka, aby mieć te róże w pomieszczeniu, jeśli twój klimat jest trudny, aby zapobiec stresowaniu roślin podczas ich przycinania. W tym artykule dowiesz się, jak najlepiej wykorzystać te rośliny i jak sprawić, by wyglądały jak najlepiej.

Jak przycinać róże dywanowe. 2 techniki do opanowania

Kompleksowy przewodnik po przycinaniu róż dywanowych

Technika #1. Cofanie

Pierwszą techniką przycinania róż dywanowych jest ich przycinanie. Można myśleć o tej praktyce jako o cięższym sposobie przycinania róż dywanowych. Najlepiej zrobić to pod koniec jesieni lub na początku wiosny.

Optymalnym rozwiązaniem jest przycinanie róż dywanowych, gdy nowy wzrost ustał po jesieni lub zanim rozwiną nowy wzrost na początku wiosny. Możesz przyciąć swoje rośliny za pomocą nożyc do żywopłotu, tak aby sięgały do ​​stopy wysokości lub 8 cali ziemi, jeśli zarosły. Niektórzy ogrodnicy odcinają również górne dwie trzecie i zdrowe pędy o jedną trzecią, aby szybko pomóc roślinie się odmłodzić.

Ogólnie rzecz biorąc, nie bój się przycinać swoich roślin, ponieważ powinny one szybko się zregenerować. Czasami przycinanie nie wystarcza, aby poradzić sobie z przerośniętymi roślinami, dlatego konieczne jest przycinanie. Co więcej, osoby rosnące w tunelu foliowym są narażone na niskie ryzyko stresu róż, ponieważ warunki i tak są stabilne.

Technika #2. Przycinanie

Drugą praktyką przy przycinaniu róż dywanowych jest ich lekkie przycinanie. Ma to zastosowanie, jeśli chcesz zarządzać ich rozmiarem i kształtem. Najlepiej byłoby, gdybyś to zrobił, gdy na początku roku zauważysz nowy wzrost i przytniesz w górę pędy, aby uzyskać określony kształt.

Możesz także przycinać róże dywanowe przez cały sezon wegetacyjny, aby wyglądały schludnie. Używając ostrych i sterylnych nożyc, odetnij pęd z powrotem do głównej łodygi i usuń dziko wyglądające i zaniedbane łodygi. Jest to również doskonała okazja do usunięcia martwych i chorych pędów, które się rozwiną.

Latem można przycinać po kwitnieniu, usuwając przerastające pędy boczne. Przytnij je z powrotem do dwóch pąków, aby upewnić się, że twoja roślina nie stanie się zbyt duża na swoją przestrzeń. Niektórzy ogrodnicy przycinają nawet całą roślinę, a nie tylko niektóre jej części.

Czy mam martwe róże dywanowe?

Można założyć, że martwy płomień pomoże różom dywanowym w tworzeniu nowych kwiatów lub wydłużeniu okresu kwitnienia, podobnie jak większość roślin kwitnących. Jednak róże dywanowe nie wymagają usuwania przekwitłych kwiatów, ponieważ większość odmian i tak zakwitnie bez problemów. Niektórzy ogrodnicy mogą usuwać wyblakłe kwiaty ze względów estetycznych.

W przeciwnym razie martwe róże dywanowe mogą sprawić, że będą podatne na uszkodzenia. Ta praktyka zapobiega ich mechanizmom zalecanym do stanu uśpienia. Jest to szczególnie ważne w regionach, w których panują prawdziwe zimy, więc unikaj martwienia się jesienią.

Uprawa i pielęgnacja róż dywanowych

Gdzie się rozwijać

Warto zauważyć, że róże dywanowe nie będą zachowywać się jak inne rośliny okrywowe, takie jak barwinka czy gatunki bluszczu. Stanowią jednak doskonałe obrzeża ścieżek, nisko rosnące akcenty na rabaty, akcenty na pojemniki i pokrywy skarp, ponieważ nie utrudniają wysokości i dobrze się rozprzestrzeniają.

Jak się rozwijać

Ogrodnicy często otrzymują rośliny z gołymi korzeniami jesienią i zimą, a następnie hodują je w dzień bez mrozu lub w szklarni. Możesz traktować to jak sadzenie innych roślin, gdzie otwór powinien być wystarczająco duży, aby pomieścić korzenie. Zmień trochę materii organicznej w glebie i studni wodnej, aby przyspieszyć założenie.

Róże okrywowe można również rozmnażać, wycinając łodygę wiosną lub jesienią ze zdrowej dojrzałej rośliny. Kawałki te będą dobrze rosły w doniczkach lub można je również umieścić bezpośrednio w ziemi. Dobrą wiadomością jest to, że róże dywanowe mają kwitnąć nawet w trudnych warunkach, dzięki czemu są łatwe w uprawie nawet dla początkujących ogrodników.

Jak dbać

Jak wspomniano wcześniej, róże dywanowe są stosunkowo łatwe w utrzymaniu i uprawie. Nie są też wymagające, jeśli chodzi o potrzeby opiekuńcze. Nie zawsze musisz je karmić ani zabijać, aby zapewnić zdrowe i piękne kwiaty.

Wniosek

Róże dywanowe są stosunkowo łatwe w utrzymaniu, ale jest jedna praktyka, której nie można odrzucić. Musisz nauczyć się przycinać róże dywanowe, aby nie zarosły, zachować schludny wygląd i pomóc im się odmłodzić. Wiąże się to z przycinaniem ich jesienią lub wiosną lub przycinaniem zaniedbanych części lub przerastaniem pędów bocznych.

Nie musisz jednak zabijać tych roślin, ponieważ spowoduje to, że roślina będzie miała problemy z przejściem w stan spoczynku w zimie. Niektórzy ogrodnicy nadal decydują się na usuwanie wyblakłych kwiatów ze względów estetycznych, ale ci w regionach, w których panują prawdziwe zimy, powinni powstrzymać się od tej praktyki. Co więcej, rozważ hodowlę róż w tunelu foliowym, aby nie stresowały się, a także zastosuj pomocne praktyki, takie jak przycinanie jako konserwacja.