Jak przycinać poinsecję: 3 wskazówki do zapamiętania

Musisz nauczyć się przycinać Poinsecję, jeśli chcesz, aby świąteczne gwiazdki upiększyły Twój ogród.

Jeśli istnieje jedna roślina ozdobna, którą zwykle widuje się w domach podczas ferii zimowych, to jest to poinsecja. Jej podobne do płatków liście, zwane przylistkami, są często zabarwione na jaskrawoczerwony kolor, dzięki czemu roślina jest idealna na tę uroczystość.

Jednak Poinsecje rosną nie tylko zimą. Wraz z odpowiednimi praktykami pielęgnacyjnymi i technikami przycinania, można cieszyć się jego niesamowitymi kwiatami, dopóki sezon nie będzie się powtarzał.

Właściwy sposób przycinania poinsecji

Przycinanie jest bardziej istotne dla Poinsecji, niż mogłoby się wydawać. Chociaż utrzymanie struktury jest jednym z jej celów, jest również wymagane, gdy przylistki zaczynają więdnąć. Jeśli nie przytniesz swoich Poinsecji, nie przetrwają długo.

Uwagi dotyczące przycinania poinsecji

Jeśli masz wątpliwości, kiedy powinieneś zacząć przycinać swoje rośliny, wystarczy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Spójrz na te wskazówki:

Wskazówka 1: Przycinaj Poinsecje, gdy sezon dobiega końca

Należy pamiętać, że Poinsecje należy przycinać przed końcem sezonu. Do tego czasu będzie marzec, a twoje Poinsecje będą w pełni rozkwitły.

Wskazówka 2: Każda łodyga rośliny musi zostać przycięta

Przycinanie należy wykonać na każdej łodydze rośliny. Najpierw musisz przyciąć liście na tyle, aby pozostawić około trzech lub czterech, pojedynczo. Następnie użyj nożyc, aby przyciąć każdą z łodyg na dwa razy krótszą niż ich poprzednia długość.

Wskazówka 3: przycinaj poinsecję latem

Jeśli twoje Poinsecje mogą przetrwać wiosnę, podobno będą miały około czterech do sześciu cali, gdy nadejdzie lato. Dlatego nadszedł czas, aby ponownie je przyciąć, indywidualnie przycinając końcówki o pół cala.

Przylistki najprawdopodobniej więdną w dowolnym momencie w okresie wegetacji. Nie oznacza to, że roślina już obumiera, chociaż tak by się stało, gdyby nie przycinać uszkodzonych części.

Co zrobić po przycięciu Poinsecji?

Po przycięciu zawsze upewnij się, że spełniasz potrzeby swoich Poinsecji. Umieść doniczki lub posadź je w miejscu z dużym dostępem do naturalnego światła słonecznego i utrzymuj temperaturę około 65 stopni F.

Nie pomijaj regularnego podlewania, ponieważ odwodnienie może być dla nich śmiertelne, tak jak w przypadku większości roślin. Możesz również uwzględnić nawozy w ich potrzebach, co może pomóc poprawić ogólny stan zdrowia i wydłużyć żywotność.

Największe korzyści z uprawy roślin w szklarni

Miłośnicy zieleni, którzy postanowili przenieść swoje doświadczenie i umiejętności ogrodnicze na wyższy poziom, mają odwagę spróbować swoich sił w ogrodnictwie tunelowym. Chociaż założenie własnego hobby, semi-pro lub minitunelu może być dużą inwestycją, nie pożałujesz. Oto niektóre z wielu wspaniałych zalet ogrodnictwa tunelowego:

Chroni Twoje rośliny przed skutkami złej pogody

W trudnych warunkach pogodowych bardzo łatwo może spowodować nieodwracalne uszkodzenia delikatnych roślin. Podczas gdy inni tradycyjni ogrodnicy na zewnątrz próbują wymyślić awaryjne przygotowania, aby chronić swoje rośliny przed silnymi wiatrami, ulewnymi deszczami i śniegiem, możesz mieć pewność, że tunel foliowy zapewni Twoim roślinom potrzebną im ochronę przed żywiołami.

Utrzymuje destrukcyjne błędy i stworzenia z dala

Jeśli martwisz się stałym zagrożeniem ze strony szkodników i robactwa, z przyjemnością dowiesz się, że tunel poliamidowy może również służyć jako skuteczna bariera przed niszczącymi owadami i zwierzętami, które mogą zmarnować wszystkie Twoje wysiłki w ogrodzie. Trzymając z dala od złych owadów i stworzeń, masz możliwość umieszczenia pożytecznych robaków w tunelu foliowym, aby wspomóc wzrost i zdrowie roślin.

Możesz dostosować warunki wzrostu swoich roślin

Jednym z najlepszych sposobów uprawy roślin w każdym rodzaju tunelu foliowego jest fakt, że zamknięta struktura pozwala kontrolować warunki wzrostu roślin. Mogą to być poziomy temperatury, wilgotności i światła. Dopóki rozumiesz specyficzne potrzeby Twoich ulubionych warzyw, owoców, ziół i kwiatów, możesz być pewien, że będziesz w stanie zapewnić im najlepsze warunki do uprawy.

Będziesz mógł uprawiać własne jedzenie

Kiedy uprawiasz własne jedzenie, wydasz mniej na zakupy spożywcze. Co więcej, Ty i Twoja rodzina będziecie mogli cieszyć się żywnością, która została wyhodowana bez użycia toksycznych chemikaliów i pestycydów.

Na co należy zwrócić uwagę

Chroń się, nosząc przez cały czas rękawice ogrodnicze. Zachęcamy również do zakładania długich rękawów podczas przycinania Poinsecji, ponieważ ich sok może powodować reakcje na skórze.

Pamiętaj, aby nie zapomnieć o wyczyszczeniu narzędzi, takich jak nożyce. Brak dezynfekcji może prowadzić do rozprzestrzeniania się chorób między roślinami.

W końcu umiejętność przycinania Poinsecji nie jest jedynym krokiem, który musisz wykonać, jeśli chcesz, aby nadal kwitła i ożywiła Twój dom podczas radosnych wakacji. Powinieneś zadbać również o jego potrzeby.