Jak przycinać floks. Najlepszym sposobem

Umiejętność przycinania floksa jest tak prosta, jak znajomość praktyk na lato i zimę. Oprócz martwienia, przycinanie jest kolejną techniką konserwacji, którą należy wykonać na floksie, aby zachęcić do kwitnienia i przedłużyć go. Co więcej, możesz zauważyć różnicę w uprawie floksów w tunelu foliowym, ponieważ nie doświadczają one zmiennych warunków.

Pamiętaj, że floks rośnie najlepiej w strefach wzrostu od 4 do 8, co daje wyobrażenie o tym, gdzie najlepiej by się rozwijały. Floks to także spora grupa bylin, więc wybierz te, które będą się najlepiej rozwijać w Twoim regionie. W przeciwnym razie roślina jest stosunkowo łatwa w uprawie i utrzymaniu.

Jak przycinać floks. Najlepszym sposobem

Jak skutecznie przycinać floksa

Przycinanie floksa nie musi być skomplikowane, o ile masz odpowiedni czas. Ogólnie rzecz biorąc, floks można przycinać latem i zimą w ramach konserwacji. Należy jednak pamiętać, że istnieją różne rodzaje floksów, więc może być konieczne wykonanie dodatkowych praktyk.

Ogólnie rzecz biorąc, floks przycinający nie tylko uchroni rośliny przed zarastaniem i nieporządnym wyglądem. Zapobieganie przeludnieniu pozwoli również uniknąć chorób, takich jak mączniak prawdziwy spowodowany słabą cyrkulacją powietrza. Co więcej, możesz zapobiec rozprzestrzenianiu się grzybów, jeśli po kwitnieniu zawsze przycinasz łodygi.

Przycinanie latem

Floks kwitnie latem i przez cały ten okres można przycinać pędy kwiatowe. Możesz to zrobić również raz w miesiącu, aby wydłużyć okres kwitnienia i zachęcić do produkcji kwitnienia. Użytecznym sygnałem do ścinania martwych kwiatów i przycinania łodyg jest obumarcie ponad połowy kwiatów rośliny.

Jeśli chodzi o pielęgnację, możesz przycinać również latem, kiedy twój floks zarośnie swoją przestrzeń. Pamiętaj, że pełzanie niektórych gatunków floksów będzie wymagać przycinania ich, aby utrzymać je na swoim obszarze i na pożądanej wysokości. Możesz to robić od wiosny do lata, gdy rosną.

Przycinanie zimą

Oprócz lata, zima to kolejny doskonały czas na przycinanie floksa. W szczególności można utrzymać płożące się floks późną zimą, aby nie przerastały maty. Możesz przyciąć ich krawędzie, aby zachować szerokość.

Co więcej, chcesz usunąć stare nie kwitnące łodygi swojego floksa późną zimą. Zobaczysz te zdrewniałe łodygi w środku rośliny i możesz je wyciąć u podstawy. Nie martw się o utratę tej starej części floksu, ponieważ ta technika odmłodzi roślinę latem dzięki nowym pędom kwitnącym.

Przycinanie jest również częścią zimowej pielęgnacji. Chcesz przyciąć roślinę, aż znajdzie się nad ziemią po pierwszym zabójczym mrozie. Możesz również wykorzystać to jako okazję do usunięcia części z mączniakiem prawdziwym.

Pielęgnacja i pielęgnacja floksa

Być może już wiesz, że floks wymaga regularnego podlewania, zwłaszcza latem. Utrzymywanie wilgotnej gleby jest niezbędne dla ich zdrowia, więc możesz mulczować obszar, aby oszczędzać wodę. Nie trzymaj jednak roślin w stojącej wodzie, która może sprzyjać chorobom.

Jak nawozisz floks? Będziesz nawozić w czasie sadzenia, a także możesz lekko nakarmić rośliny przed sezonem kwitnienia. Niektórzy ogrodnicy powtarzają karmienie nawet po zwiędnięciu kwiatów, aby zachęcić do ponownego kwitnienia.

Do pielęgnacji floksu można również użyć apolitunel i użyć lekko zasadowej gleby dobrze przepuszczającej wodę. Możesz zachęcić do zdrowych kwitnienia, umieszczając rośliny w miejscu, które jest w pełni nasłonecznione lub nasłonecznione przez około 6 godzin dziennie. Samo środowisko nie musi być zimne, ponieważ niektóre gatunki floksów tolerują suchość i wilgoć.

Jaka jest różnica między wysokim floksem a pełzającym floksem?

Badając przycinanie i opiekę nad floksem, możesz się pomylić, jeśli nie znasz różnic między floksem wysokim a floksem pełzającym. Możesz łatwo zrozumieć te dwie rzeczy, pamiętając, że wysoki floks jest również floksem ogrodowym, co oznacza, że ​​nie przylegają do ziemi jak floks pełzający. Z drugiej strony, floks pełzający ma liście w kształcie igieł i ma być okrywowy i pozostaje zielony przez całą zimę.

Ogólnie rzecz biorąc, wysoki floks może pracować jako część bylin, które pokazujesz w ogrodzie ze względu na ich wysokość. Pnący floks ma na celu dodanie tekstury lub koloru blisko ziemi, ponieważ ich rozmiar nie przeszkadza. Ale niezależnie od tego, który floks hodujesz, przycinanie i pielęgnacja floksa są obowiązkowe dla zdrowych kwiatów i schludnego wyglądu.

Wniosek

Gatunki floksów są jedną z najlepszych roślin do uprawy, jeśli nie chcesz wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak najlepiej byłoby, gdybyś nadal nauczył się prawidłowo przycinać floksa, aby nie przerastał i nie był przepełniony. Co więcej, regularne przycinanie odmłodzi roślinę, a nawet zachęci do kwitnienia lub przedłuży sam sezon.

Floks można przycinać latem i zimą. Przycinanie latem przedłuży i pobudzi kwitnienie twoich roślin. Natomiast przycinanie na zimę może być okazją do usunięcia obumarłych części rośliny lub tych potencjalnie zarażonych mączniakiem. Wreszcie, możesz utrzymać wilgotność gleby i nawożenie w idealnym środowisku, aby twoje rośliny floks były szczęśliwe i kwitły bez problemów.

Tunel foliowy stanowi doskonałą opcję do uprawy floksów, zwłaszcza jeśli w Twoim regionie występują zmienne klimaty. Najlepiej byłoby również określić rodzaj floksów, które musisz dostosować, aby dostosować dla nich warunki i wymagane praktyki konserwacyjne. Zacznij od poznania różnicy między wysokim floksem a pełzającym floksem i odpowiednio przeprowadź swoje badania.