Jak przycinać euforbię w 2 prostych krokach

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przycinać euforbię, możesz uprościć to w dwóch prostych krokach. Dla niektórych ogrodników może być szokujące, gdy dowiedzą się, że rośliny Euphorbia skorzystałyby z przycinania, ale jest to praktyka, która może je odmłodzić i zachęcić do kwitnienia. Chociaż euforbia jest łatwa w uprawie i utrzymaniu, zawsze zapewniaj idealne techniki i stabilne warunki, aby była szczęśliwa.

Thepolytunnelis jest również doskonałym miejscem do uprawy euforbii, zwłaszcza jeśli na twoim obszarze panują ostre zimy. Euforbię można rozmnażać przez nasiona lub sadzonki, ale zdrowe rośliny rodzicielskie mają kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu. W tym artykule omówimy przycinanie i kilka wskazówek, jak dbać o euforbię, aby je osiągnąć.

Jak przycinać euforbię w 2 prostych krokach

Jak przycinać euforbię dla początkujących

Przede wszystkim chcesz podzielić swoje rośliny euforbii na dwie grupy. Możesz mieć te z łodygami nad ziemią przez cały rok lub te z sezonowymi gałęziami nad ziemią. Należy jednak pamiętać, że rośliny drzewiaste są dostępne przez cały rok i można je przycinać, aby zachować swój kształt o każdej porze roku.

Znaczenie tej klasyfikacji polega na tym, że te, które mają łodygi nad ziemią przez cały rok, nie wymagają przycinania jesienią. Ryzykujesz, że nie zakwitniesz następnej wiosny, więc najlepiej jest odciąć martwe gałęzie wczesną wiosną. Z drugiej strony druga grupa roślin euforbii wymaga przycinania do korony, ponieważ jesienią przechodzą one w stan uśpienia.

Krok 1. Przygotowanie

Pierwszym krokiem w przycinaniu euforbii jest przygotowanie zarówno narzędzi, jak i roślin. Przycinanie dowolnej rośliny może stanowić okazję do chorób, szkodników i innych problemów, gdy nie będziesz przez cały czas praktykować odpowiednich warunków sanitarnych i staranności. Pamiętaj, aby przed cięciem roślin wyczyścić i zdezynfekować narzędzia, których będziesz używać.

Chcesz również sprawdzić samą roślinę pod kątem oznak chorób i infekcji. W ten sposób możesz uniknąć zanieczyszczenia i rozprzestrzeniania się szkodników lub warunków podczas ich przycinania. Okres wegetacyjny to doskonały czas na zbadanie twoich roślin euforbii pod kątem martwych lub uszkodzonych liści.

Krok 2. Cięcie

Po zabezpieczeniu narzędzi do przycinania i roślin możesz przystąpić do przycinania. Idealny czas na przycinanie euforbii to okres po okresie kwitnienia. Usunięcie wyblakłych kwiatów z roślin może wydłużyć okres kwitnienia i zachęcić do kolejnego cyklu kwitnienia w obu grupach euforbii.

Doświadczeni ogrodnicy również ograniczyli euforbię do ziemi jesienią przed pierwszymi przymrozkami. Dzięki temu wzrost w przyszłym roku będzie zdrowszy i bardziej energiczny. Proszę poczekać, aż roślina wyda wszystkie pędy i przeciąć je pod kątem 45 stopni.

Dbanie o rośliny euforbii

Lokalizacja

Można założyć, że najlepszym miejscem do uprawy i utrzymania euforbii jest miejsce, w którym występuje pełne słońce. Fantastyczną rzeczą w przypadku tych roślin jest to, że mogą tolerować nawet trudne warunki. Jednak nadal chcesz używać dobrze przepuszczalnej gleby, mimo że mogą przetrwać suszę, aby zapewnić zdrowe kwitnienie.

Możesz także uprawiać rośliny w pomieszczeniach, jeśli klimat na zewnątrz jest zbyt zimny. Euforbia powinna dobrze się rozwijać w doniczkach, ale upewnij się, że używasz co najmniej 3-calowych doniczek, aby zapewnić odpowiednią przestrzeń. A co z idealnymi temperaturami dla euforbii?

Musisz sprawdzić rodzaj euforbii, w której rośniesz, aby poznać najlepszy zakres temperatur. Na przykład niektóre rośliny mogą rozwijać się w temperaturze od 50 do 55 ° F, ale niektóre najlepiej sprawdzają się w warunkach 55 do 60 ° F. Jeśli twoje środowisko jest niestabilne, może lepiej trzymać je w szklarni.

Woda i nawóz

Jak wspomniano wcześniej, euforbia toleruje suszę. Jednak wilgotność gleby jest niezbędna, aby rośliny były zdrowe i zmniejszały ryzyko rozwoju chorób. Musisz uważać na swoje praktyki nawadniania, aby nie ryzykować chorób grzybiczych, takich jak mączniak prawdziwy.

Pamiętaj, że nawadnianie również musisz dostosować do klimatu. Twoje rośliny nie powinny mieć takiej samej częstotliwości ani ilości wody wiosną i zimą. Co więcej, należy podlewać wieczorem w ciepłych warunkach, a zimą przyzwyczaić się do podlewania rano.

Podlewaj rośliny, celując w ich spód i nie trzymaj ich w rozmokłej glebie. Możesz również zachować wilgotność gleby i zapobiegać chwastom poprzez mulczowanie. Z drugiej strony rośliny euforbii nie wymagają nawozów, aby dobrze funkcjonować.

Nadal możesz karmić nawozami rozpuszczalnymi w wodzie, jeśli zauważysz żółknięcie liści lub zapewnić zbilansowaną paszę w okresie wegetacji jako utrzymanie.

Czy musisz odświeżyć euforbię?

Inną niezwykłą cechą roślin euforbii jest to, że nie trzeba ich przesadzać co roku, w przeciwieństwie do innych gatunków. Jednak zawsze monitoruj swoje rośliny, jeśli przerastają pojemnik. Możesz to zrobić na początku sezonu wegetacyjnego wczesną wiosną, a następnie podlać je po tygodniu, aby pomóc im odzyskać siły.

Wniosek

Euphorbia to jedna z najlepszych roślin do uprawy, jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem. Ich pielęgnacja nie jest wymagająca, ale musisz nauczyć się przycinać euforbię w zależności od ich rodzaju. Pamiętaj, że będziesz musiał wyciąć tylko te, które przechodzą w stan uśpienia jesienią, ale wszystkie rośliny euforbii skorzystają na martwym punkcie.

Co więcej, chcesz zapewnić idealne warunki i praktyki, aby Twoje rośliny były zdrowe i kwitły. Będą korzystać z ciepłego środowiska, odpowiedniej wilgotności gleby i okazjonalnego karmienia, podobnie jak inne łatwe w utrzymaniu rośliny. Ogólnie rzecz biorąc, twój typ euforbii będzie dyktował konkretne zmiany, które dokonasz.