Jak przeszczepić krwawiące serca: podstawy

Przenoszenie roślin w nowe miejsce może nie wydawać się poważnym problemem, ale nieprzestrzeganie zasad przeszczepiania krwawiących serc może być śmiertelne dla ich korzeni.

Te byliny znane są z kwiatów w kształcie serca, które nigdy nie zawiodły przykuwają uwagę ludzi wiosną. Jeśli jednak kwiaty, które miały być zabarwione na różowo lub biało, wyglądają na żółtawe i słabe, konieczne może być przesadzenie.

Jednak lokalizacja nie zawsze może być powodem, dla którego twoje krwawiące serca więdną. Ale jeśli sumiennie się nimi opiekujesz i nadal nie urosły prawidłowo, lokalizacja może naprawdę stanowić problem. Nawet jeśli nie masz pewności, dlaczego krwawiące serca więdną, przeszczepienie ich może odwrócić lub spowolnić więdnięcie.

Właściwy sposób przesadzania krwawiących serc

Lokalizacja jest rzeczywiście największym problemem, ale pamiętaj, że krwawiące serca mają wrażliwe korzenie, więc nie lubią, gdy im przeszkadza. Jeśli obchodzisz się z nimi niedbale, mogą odmówić wzrostu zamiast kwitnąć na nowym obszarze.

Kiedy jest najlepszy czas na poruszanie krwawiących serc?

Nie ma reguły, kiedy możesz poruszać krwawiące serca. Gdy tylko poczujesz taką potrzebę, np. gdy nie rozwijają się w swoim pierwotnym obszarze, można je przesadzić. Zachęcamy również do cięcia niektórych łodyg lub ich dzielenia.

Jednak przenoszenie ich wczesną wiosną może zminimalizować stres ich korzeni, zwiększając w ten sposób ich szanse na przeżycie. Pamiętaj, aby przeszczepić je, zanim pojawi się nowy wzrost, ponieważ odpowiedni czas może korzystnie wpłynąć na ich rozwój.

Jeśli zauważyłeś ich potrzebę przesadzenia po tym, jak ledwo zakwitły na wiosnę, nadal masz szansę na jesień. Tym razem przenieś je, gdy są w stanie uśpienia lub po utracie liści w okresie letnim.

Gdzie przeszczepić krwawiące serca?

Jeśli odpowiedni czas może pomóc w zdrowym rozwoju krwawiących serc, z drugiej strony lokalizacja jest tym, co w pierwszej kolejności umożliwia wzrost. Upewnij się, że przenosisz je w miejsce, które zapewni im idealne warunki, których potrzebują.

Jak wspomniano wcześniej, nie lubią zbytnio się przemieszczać, więc jeśli nowe miejsce również nie jest zgodne z ich wzrostem, być może będziesz musiał je ponownie przesadzić. Jeśli będziesz dalej naruszać ich korzenie, najprawdopodobniej w końcu uschną.

Wybrany obszar musi mieć dużą ekspozycję na światło, ale nie tak bardzo w godzinach popołudniowych, kiedy upał może być zbyt intensywny dla ich komfortu. Dlatego wybierz częściowo zacienione miejsce, które może chronić je przed ostrym słońcem.

Chociaż nie ma dla nich idealnego rodzaju gleby, wolą ją luźną i bogatą w materię organiczną. Krwawiące serca lubią ziemię, aby była wilgotna, ale nie za bardzo mokra, więc musi być w stanie dobrze odpływać, aby utrzymać umiarkowaną wilgotność.

Jak przeszczepić krwawiące serca?

Przenoszenie ich może być trudne, ale warto ryzykować. Aby uzyskać lepsze wyniki, wcześniej przygotuj miejsce sadzenia. Otwór musi być dwukrotnie większy od korzeni i należy go wykopać, zanim krwawiące serce zostanie usunięte z pierwotnego miejsca.

Podczas wykopywania rośliny należy zachować co najmniej sześć do dwunastu cali w promieniu od jej podstawy, aby zachować jak najwięcej masy korzenia, ponieważ łatwo ulegają uszkodzeniu, gdy zostaną zakłócone. Nie trzymaj ich zbyt długo z dala od ziemi, więc posadź je jak najszybciej.

Dlaczego powinieneś sadzić krwawiące serca w szklarni?

Czy zastanawiałeś się nad sadzeniem krwawiących serc w szklarni? Wielu ogrodników interesuje ogrodnictwo w tunelu foliowym, ale niechętnie próbują, ponieważ uważają, że jest to zbyt drogie w zakupie lub budowie. Ale dostępne są bardziej przystępne opcje, takie jak mini szklarnie. Są mniejsze, ale zapewniają te same korzyści, co zwykłe szklarnie.

Jeśli nadal stoisz na płocie, oto kilka powodów, dla których powinieneś sadzić swoje krwawiące serca w szklarni:

Szklarnie odstraszają szkodniki

Zwierzęta i szkodliwe szkodniki, takie jak mszyce, wciornastki, jelenie, krety i inne, z chęcią pogryzą Twoje kwiaty, liście i owoce. Te stworzenia są uparte, a niektóre z nich trudno zauważyć. Ponieważ zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie, umieszczanie roślin w apolitunelu, dodawanie ekranów i pułapek może zmniejszyć ryzyko inwazji szkodników.

Szklarnie świetnie nadają się na początek nasion

Szklarnie świetnie nadają się do wysiewu nasion, ponieważ zapewniają całoroczne ciepło i ochronę. Będą bezpiecznie przechowywane wewnątrz obudowy i nie będziesz musiał umieszczać ich w garażach czy piwnicach.

Wyhoduj więcej roślin i przedłuż okres wegetacyjny

Dzięki szklarni będziesz w stanie przedłużyć okres wegetacji swoich roślin, ponieważ będziesz w stanie kontrolować środowisko wewnętrzne za pomocą sprzętu z tunelem foliowym. Będziesz także mógł wybierać spośród roślin na ciepłą lub zimną pogodę, niezależnie od pory roku i obszaru, w którym mieszkasz.

Końcowe przemyślenia na temat przeszczepu krwawiących serc

Po pełnym zrozumieniu idei przeszczepiania krwawiących serc nadszedł czas, aby zastosować swoją wiedzę w praktyce. Sam proces nie jest skomplikowany, ale zadbaj o delikatne obchodzenie się z korzeniami, ponieważ od tego w dużej mierze zależy ich przetrwanie.