Jak przeszczepić floks. 3 kroki do sukcesu

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przeszczepić floks, z przyjemnością zobaczysz, że wymaga to tylko trzech kroków. Oprócz rozmnażania, przesadzanie floksów jest proste. Ta umiejętność jest niezbędna, aby nauczyć się dbać o rośliny i potencjalnie dodawać więcej gatunków floksów do ogrodu lub szklarni.

Skoro o tym mowa, rozważ hodowlę floksu w tunelu foliowym, jeśli klimat na zewnątrz jest zbyt niestabilny, by można było przeszczepić go. Mimo to istnieje wiele odmian floksów, więc rzeczywiście znajdziesz wygodniejszą roślinę do uprawy w swojej lokalizacji. Postępując zgodnie z poniższym przewodnikiem, przesadzanie floksu będzie bezstresowym doświadczeniem.

Jak przeszczepić floks. 3 kroki do sukcesu

Jak skutecznie przenieść Floksa

Krok 1. Przygotowanie strony

Według University of Minnesota Extension, najlepszy czas na przesadzanie roślin floks jest tuż przed rozpoczęciem nowego wzrostu. Zwykle ma to miejsce na wiosnę, a tę praktykę konserwacyjną można wykonywać co dwa do czterech lat. Jednak najlepiej byłoby najpierw przygotować miejsce do przesadzania, aby zapobiec wysychaniu floksów po wykopaniu podziałów.

Możesz zdecydować się na hodowlę przeszczepów w tunelu foliowym, jeśli klimat na zewnątrz jest zbyt niestabilny lub ekstremalny. Nacisk jest konieczny tylko na użycie tej samej gleby i naśladowanie poprzednich warunków wzrostu rośliny macierzystej floks. Najlepszy byłby otwór o średnicy 8 cali i głębokości 8 cali, ale pamiętaj, aby w nowym miejscu przerobić również kompost.

Krok 2. Kopanie

Po przygotowaniu terenu możesz wykopać dojrzałego floksa, aby uzyskać dywizje. Pamiętaj, aby robić to w pochmurny dzień lub wcześnie rano, ponieważ upał może wysuszyć i stresować rośliny. Co więcej, twoje dywizje będą lepiej prosperować, jeśli wykopiesz je natychmiast po okresie kwitnienia.

Wykop na obwodzie rośliny, aby ułatwić podnoszenie korzeni. Powinieneś móc wygodnie wsunąć łopatę pod korzenie, nie uszkadzając ich. Podnieś bryłę korzeniową z ziemi i delikatnie potrząśnij nią, aby uwolnić ją z ziemi.

Użyj rąk, aby podzielić bryłę korzeniową, ale upewnij się, że każda sekcja ma od trzech do pięciu pędów z korzeniami, aby zapewnić zakorzenienie. Delikatnie oderwij korzenie, aby ich nie uszkodzić. Co więcej, nie używaj podziałów z niezdrowymi lub zgniłymi korzeniami i wyrzuć je ze stosu, który zasadzisz.

Krok 3. Sadzenie

Gdy już masz swoje dywizje, powinieneś je natychmiast umieścić w odległości 18 cali od siebie, aby zapewnić dobrą cyrkulację powietrza. Rozprowadzić korzenie przegrody w dołku i utrwalić go zasypując ziemią. Sprawdź również korony, aby znajdowały się cal pod ziemią.

Nie chcesz żadnych kieszeni powietrznych wokół korzeni, a roślina powinna stać prosto. Podlewaj głęboko, aby nasycić roślinę, aby pomóc w założeniu. Pamiętaj, że po przesadzeniu rośliny potrzebują dużo wody, aby wzmocnić system korzeniowy i uniknąć szoku związanego z przesadzaniem.

Utrzymuj wilgotność gleby przez całą wiosnę latem. Jeśli jednak zdecydujesz się przesadzić floks późnym latem lub wczesną jesienią, pamiętaj, aby je również ściółkować. W ten sposób zamrażanie i rozmrażanie ziemi nie uszkodzi przeszczepów.

Pielęgnacja i pielęgnacja floksa

Lokalizacja

Aby Twoje przeszczepy dobrze się rozwijały, musisz zapewnić idealne warunki dla floksa. Rośliny te najlepiej sprawdzają się na glebach żyznych i przepuszczalnych, lekko zasadowych. Floks wymaga również co najmniej 6 godzin światła słonecznego dziennie, aby wyprodukować zdrowe kwiaty.

Każdej wiosny popraw obszar, dodając kompost i ściółkę wokół roślin. Nie tylko zmieni to glebę, ale także zwalczy chwasty i zapewni nawilżenie terenu.

Woda i nawóz

Utrzymywanie wilgoci w glebie ma kluczowe znaczenie dla energicznego wzrostu przeszczepów. Zawsze chroń je przed suszą i dokładnie podlewaj, gdy roślina zaczyna więdnąć. Rośliny będą również potrzebowały więcej wody w okresie wegetacji, aby wykształcić zdrowe liście.

Jak nawozić floks? Możesz karmić rośliny wiosną, gdy rosną i zanim przejdą w stan uśpienia pod koniec lata. Ogrodnicy nawożą również przed końcem okresu kwitnienia, aby pomóc roślinie się odmłodzić.

Przycinanie

Możesz osiągnąć bardziej krzaczasty wzrost i wydłużony okres kwitnienia, przycinając floks. Usuń zużyte kwiaty, aby zapobiec ponownemu wysiewowi, a wczesnym latem możesz również przyciąć łodygi do połowy, aby zachęcić do zdrowszego wzrostu. Na koniec najlepiej przyciąć pędy nad ziemią po pierwszych przymrozkach, aby zapobiec chorobom grzybiczym.

Wniosek

Przesadzanie i podział są przydatne nie tylko do rozmnażania, ale także do utrzymania. Jeśli wiesz, jak przesadzać floks, możesz zapewnić, że te zszywki ogrodowe pozostaną zdrowe i dobrze prosperują przez wiele lat. Floks można przesadzać wiosną lub późnym latem, ale pamiętaj o zamarzaniu i rozmrażaniu ziemi.

Chcesz również najpierw przygotować miejsce, aby przeszczepy nie wysychały. Wykop wokół floksa i podnieś go z ziemi. Każda dywizja powinna mieć co najmniej trzy pędy i wystarczającą ilość korzeni, aby się zadomowić.

Umieść przeszczepy w odległości 18 cali od siebie, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza i posadź je tak, aby ich korony znajdowały się cal pod ziemią. Utrzymuj je dobrze podlewane, aby zapobiec szokowi przeszczepowemu i wzmocnić ich system korzeniowy.