Jak przesadzać trawę ozdobną: przewodnik dla początkujących

Nauczenie się, jak przesadzać trawę ozdobną, w końcu spowoduje, że samodzielnie podzielisz i przesadzisz swoje rośliny. Trawy ozdobne to jeden z najpiękniejszych dodatków do krajobrazu Twojego podwórka. Jednak niektóre odmiany traw ozdobnych, takie jak trawa mondo, trawa małpi, pampas i dziewica, mogą być ciężkie dla kieszeni, jeśli kupisz kilka z nich za jednym razem.

Najlepszym sposobem dla tych roślin jest zapewnienie im pełnego słońca, ale potrzebna ilość słońca będzie zależeć od rodzaju uprawianej trawy ozdobnej. Koniecznie sprawdź, jaki rodzaj trawy ozdobnej aktualnie posiadasz. Dzięki odpowiednim wskazówkom dotyczącym przesadzania traw ozdobnych możesz w mgnieniu oka cieszyć się uprawą traw ozdobnych.

Jak przesadzać trawę ozdobną: przewodnik dla początkujących

Przesadzanie i dzielenie trawy ozdobnej

Jeśli masz więcej czasu niż pieniędzy i chcesz, aby Twój trawnik był wypełniony trawami, dzielenie i przesadzanie to droga do zrobienia. Większość traw ozdobnych rośnie łatwo i szybko. Czasami wystarczy odrobina przygotowań, aby skutecznie rozmnożyć trawy ozdobne i wypełnić swoje podwórko pięknie pielęgnowanymi trawami.

Oto jak możesz to zrobić:

Krok 1. Uwagi wstępne

Trawy ozdobne dzielą się na dwie kategorie: ozdobne na ciepłe i zimne pory roku. Trawy ozdobne na ciepłe pory roku, takie jak trawa trzcinnikowa, są trawą ozdobną na zimę, którą najlepiej przesadzać na wiosnę. Z drugiej strony, rośliny o ciepłej porze roku, takie jak duża niebieska łodyga, najlepiej przesadzać wczesną wiosną.

Krok 2. Przygotowanie

Często plantatorzy pomijają etap przygotowania, co jest dużym błędem. Pierwszym krokiem jest podlewanie ziemi, aby była miękka i łatwiejsza do przekopania. Upewnij się, że zrobiłeś dołki szersze niż kule korzeniowe i przygotuj glebę.

Krok 3. Odetnij trawę

Przed podziałem musisz ściąć trawę. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, przytnij go przed przystąpieniem do dzielenia szkieł ozdobnych, ponieważ ułatwi to przesadzanie. Jako dobra zasada zacznij ograniczać wzrost od 2 do 3 cali powyżej linii gleby.

Krok 4. Wykop kulę korzeniową

Za pomocą łopaty opracuj brzegi trawy, którą chcesz przesadzić, i wyjmij ją. Jeśli kula korzeniowa jest większa, być może będziesz musiał to zrobić w sekcjach. Nie martw się o rozłupywanie korzeni bryły korzeniowej; tak się stanie, kiedy zaczniesz dzielić.

Roślina będzie w stanie tolerować pękanie, zwłaszcza jeśli są jeszcze w fazie spoczynku.

Krok 5. Podziel kulę korzeniową i przeszczep

Jeśli bryła korzeniowa jest nadal duża, być może będziesz musiał podzielić ją na oddzielne bryły korzeniowe o szerokości 3 cali, ponieważ wiadomo, że ta długość daje najlepsze wyniki w ciągu roku. Podczas przesadzania należy wybrać boki bryły korzeniowej, ponieważ środek jest zwykle martwą częścią. Zamiast tego umieść martwy środek bryły korzeniowej w kompoście.

Wykopana dziura powinna być dwa razy większa od bryły korzeniowej i umieścić w niej przeszczepy. Wymieszaj kompost z ziemią i wypełnij dziurę ziemią na tyle, aby zakryła koronę bryły korzeniowej. Gdy roślina się uspokoi, a temperatura będzie odpowiednia, z korony będzie widoczny nowy wzrost.

Uprawa roślin w szklarni

Niezależnie od tego, czy planujesz uprawę traw ozdobnych na zimę, czy na ciepłe, jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić, jest uprawa i rozmnażanie roślin w szklarni. Oto cztery powody, dla których:

Możesz sterować klimatem

Posiadanie apolitunelu pozwala kontrolować klimat środowiska wewnętrznego. Oznacza to, że w tunelu foliowym możesz posadzić wszystko, co tylko zechcesz – zarówno rośliny ciepłe, jak i zimne. Ponieważ będziesz mieć większą kontrolę nad środowiskiem, będziesz miał również możliwość przedłużenia sezonu wegetacyjnego traw.

Zapobiega inwazji szkodników

Umieszczając swoje wyhodowane rośliny w szklarni, możesz chronić je przed zniszczeniem powodowanym przez gryzonie i szkodniki. Bobry, wiewiórki i szczury mogą niszczyć glebę i jeść korzenie traw ozdobnych. Mając schronienie w szklarni, możesz tego uniknąć.

Ochrona przed warunkami pogodowymi

Kolejna korzyść z posiadania apolituneli, która pozwala chronić rośliny przed trudną pogodą. Jeśli pogoda jest upalna, możesz umieścić swoje rośliny w środku, gdzie możesz manipulować otoczeniem, aby było chłodniej lub gdy jest za zimno; możesz zapewnić swoim roślinom ciepło w szklarni. Poza tym powodzie i silne wiatry mogą zniszczyć twoje rośliny, a jednym ze sposobów zapewnienia ich przetrwania jest trzymanie ich w tunelu foliowym, gdzie są chronione.

Ciesz się świeżymi zbiorami przez cały rok

W szklarni możesz uprawiać nie tylko piękne kwiaty i trawy ozdobne, ale także warzywa i owoce. Dzięki szklarni możesz uprawiać dowolne owoce i warzywa i cieszyć się świeżymi zbiorami przez cały rok. Załóżmy, że chcesz skosztować warzyw z zimnej pory roku, takich jak szpinak lub kalafiory, lub warzyw z sezonu ciepłego, takich jak fasola i ogórki. W takim przypadku możesz zebrać go z tunelu foliowego, kiedy tylko zechcą.

Ostatnie słowa na temat przesadzania trawy ozdobnej

Nauka przesadzania traw ozdobnych jest jednym z najbardziej oszczędnych sposobów upiększania krajobrazu. Dzięki odpowiedniej wiedzy możesz dzielić, przesadzać i rozmnażać niemal każdy rodzaj traw ozdobnych – czy to w sezonie ciepłym, czy zimnym. Zanim się zorientujesz, Twoje podwórko będzie pełne traw ozdobnych, dokładnie tak, jak tego chciałeś.