Jak przesadzać słoneczniki

Nie tylko Ty zastanawiasz się, jak przesadzać słoneczniki. Ich duże żółte kwiaty nie omieszkają nadać każdemu rodzajowi krajobrazu wesołej letniej atmosfery.

Słoneczniki są tak nieodparte, że nawet ptaki gromadzą się, aby dojrzewać, aby ucztować na nasionach. Z tego powodu w niektórych częściach działki można sadzić słoneczniki, aby zwabić owady zapylające, w tym ptaki, pszczoły, motyle, ćmy, chrząszcze.

Jak przesadzać słoneczniki

Prawdopodobnie wiesz, że słoneczniki są bardzo podobne do innych rodzajów kwiatów – można je uprawiać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz! Jeśli chcesz uzyskać przewagę w sezonie wegetacyjnym, możesz zdecydować się na rozpoczęcie słoneczników w swoim półtunelu, przenieść je na zewnątrz, gdy wiosna jest w pełnym rozkwicie. Pamiętaj, że kluczem do wczesnego przesadzenia słoneczników jest zrobienie tego, gdy są jeszcze małe.

Początkowe nasiona słonecznika

Planujesz rozpocząć uprawę słoneczników w pomieszczeniach? Pamiętaj, aby posadzić ich nasiona na tacy do karmienia, która ma oddzielne przegródki. Użyj mieszanki doniczkowej, aby wypełnić tacę i upewnij się, że każde nasiono jest posadzone z 1/2 cala mieszanki doniczkowej zakrywającej wierzch.

Pamiętaj, że glebę należy podlewać, aż będzie wilgotna. Idealnie, gleba na tacy powinna pozostać wilgotna, a jej temperatura powinna być utrzymywana w zakresie od 65˚ do 75˚. Możesz spodziewać się, że za tydzień nad ziemią wyrośnie coś zielonego.

Przesadzanie sadzonek

Jeśli zamierzasz przesadzić sadzonki słonecznika, upewnij się, że przenosisz je w takie miejsce w ogrodzie, w którym codziennie będą miały co najmniej 6 godzin światła słonecznego. Kiedy kopiesz dołek na każdą sadzonkę słonecznika z tacy na sadzonki, zapewnij odpowiednie odstępy między otworami.

Aby zapewnić swoim słonecznikom wystarczająco dużo miejsca, aby urosły do ​​pełnego rozmiaru, idealne jest zachowanie około 1 stopy odstępu między otworami. Kiedy już to zrobisz, możesz przesadzić najsilniejsze sadzonki z tacy na sadzonki, aby uzyskać mocny plon słonecznika.

Przesadzanie słoneczników

Jak tylko sadzonki słonecznika osiągną około 5 cali wysokości, możesz zacząć je przesadzać. Pamiętaj, aby wybrać dzień, w którym pogoda na zewnątrz sprzyja przesadzaniu. Ważne jest, aby pamiętać, że słonecznika nie należy przesadzać na zewnątrz, chyba że masz pewność, że nocny mróz już minął.

Pamiętaj, że nigdy nie jest dobrym pomysłem, aby słoneczniki urosły powyżej kilku centymetrów przed podjęciem decyzji o ich przesadzeniu. Spowoduje to jedynie osłabienie struktury rośliny. Z tego powodu postaraj się nie rozpoczynać sadzenia słonecznika do późnej wiosny, kiedy słoneczniki osiągną odpowiednią wysokość.

 

Dbanie o przeszczepy słonecznika

Jak tylko przesadzisz słoneczniki na zewnątrz, musisz zapewnić roślinom odpowiednią pielęgnację. Na szczęście nie wymagają zbytniego rozpieszczania. Jednak ważne jest, aby mieć co najmniej kilka głównych składników, aby upewnić się, że twoje uprawy słonecznika będą miały wszystko, czego potrzeba, aby dobrze prosperować przez cały sezon letni.

Tylko upewnij się, że Twoje słoneczniki są w pełnym słońcu przez co najmniej 6 godzin dziennie. Lepiej jednak, jeśli uda Ci się wystawić je na więcej godzin światła słonecznego.

Dopóki mają wystarczającą ilość wody, nie musisz zapewniać im dodatkowej pielęgnacji. Kiedy pogoda jest przeważnie sucha, słoneczniki należy podlewać przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli zauważysz, że kwiaty zaczynają wykazywać oznaki więdnięcia, pamiętaj o zwiększeniu harmonogramu podlewania.

Myślisz o uprawie roślin w półprofesjonalnej szklarni?

Jedną z najlepszych decyzji, jakie możesz podjąć dla swoich roślin i dla siebie, jest uprawianie ich w półprofesjonalnej szklarni.Ogrodnictwo tunelowe oferuje wiele korzyści, a oto niektóre z nich:

Chroni Twoje rośliny przed trudnymi warunkami pogodowymi

Być może jedną z najlepszych rzeczy w uprawie roślin w tunelu półpropolitanowym jest to, że nie będziesz musiał przygotowywać się na wypadek burzy, zamieci, śniegu lub innych trudnych warunków pogodowych. Półpropolinowy tunel zapewnia warstwę ochronną, która może zapewnić Twoim roślinom bezpieczeństwo niezależnie od pogody na zewnątrz.

Utrzymuje destrukcyjne robaki i zwierzęta na dystans

Tradycyjni ogrodnicy na świeżym powietrzu muszą radzić sobie z ciągłym zagrożeniem ze strony szkodników i robactwa. Jeśli jednak udało Ci się założyć półprofesjonalną szklarnię, możesz być pewien, że Twoje rośliny nie będą musiały zmagać się z niszczącymi owadami i zwierzętami, które tylko zmarnują wszystkie Twoje ogrodnicze wysiłki. Zamknięta konstrukcja służy jako środek odstraszający, który trzyma te stworzenia na dystans.

Pozwala manipulować warunkami wzrostu roślin

Dzięki półprofesjonalnej szklarni będziesz w stanie kontrolować wewnętrzne środowisko zamkniętej przestrzeni. Oznacza to, że będziesz w stanie łatwo manipulować poziomami temperatury i wilgotności, aby zapewnić swoim roślinom warunki wzrostu najlepiej odpowiadające ich potrzebom.

Wszystko zaczyna się od wiedzy, jak przesadzać słoneczniki

Kiedy już wiesz, jak przesadzać słoneczniki, następnym logicznym krokiem będzie zasianie nasion w swojej półprofesjonalnej szklarni!