Jak przechowywać niesadzone cebulki tulipanów

Zastanawiasz się, jak przechowywać niesadzone cebulki tulipanów? Te jaskrawe rośliny wprowadzą magiczne uczucie do każdego wiosennego ogrodu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tulipanach.

Bliższe spojrzenie na tulipany

Tulipany mają ponad 150 gatunków z 3000 odmian. Ponadto istnieje około 75 dzikich gatunków tulipanów. Tulipany są popularne ze względu na jasne kolory i symetryczny kształt. Występują w wielu różnych kolorach, takich jak biały, różowy, czerwony, pomarańczowy, żółty i fioletowy.

Jak przechowywać niesadzone cebulki tulipanów

Ich piękne kwiaty składają się z 3 działek i 3 płatków, które wydają się mieć prawie ten sam rozmiar i kształt. Ta roślina w kształcie miseczki ma ponad 18 cali wysokości, w zależności od odmiany.

Każdy kolor tulipana reprezentuje inne znaczenia. Na przykład białe tulipany symbolizują przebaczenie, podczas gdy różowe i fioletowe tulipany symbolizują odpowiednio szczęście i pewność siebie oraz królewskość. Ponadto czerwone tulipany reprezentują miłość. Wreszcie żółte tulipany reprezentują wesołe myśli.

Holandia jest znana z wielu rzeczy, a jednym z nich jest tulipan. W rzeczywistości narodowym kwiatem kraju jest tulipan. Jednak tulipany nie pochodziły z Holandii, ale z Azji Środkowej i Turcji.

Stał się popularny na całym świecie, gdy w XVI wieku został sprowadzony do Holandii z Turcji. Dziś Holandia jest uważana za największego producenta i eksportera na świecie, produkującego rocznie prawie 3 miliardy cebulek.

W dawnych czasach tulipany uważano za jeden z najcenniejszych przedmiotów, cenniejszy nawet niż domy. W rzeczywistości w XVII wieku był to jeden z najdroższych kwiatów, który kosztował prawie 10 razy więcej niż średnia pensja robotnika w Holandii.

Na całym świecie na powitanie wiosny odbywają się festiwale tulipanów. W rzeczywistości za tym festiwalem kryje się historyczne pochodzenie. Jednym z najbardziej znanych jest kanadyjski festiwal Tulipan, na którym wszystko się zaczęło.

Powstał po II wojnie światowej, kiedy księżna Diana z holenderskiej rodziny królewskiej podziękowała Kanadzie, przekazując 100 000 cebulek tulipanów za wyzwolenie Holandii przez wojska kanadyjskie i zapewnienie jej i jej rodzinie miejsca na pobyt podczas wojny. Co roku wysyła do kraju tulipany jako coroczny prezent.

Ponadto inne znane festiwale to Tulip Festival Amsterdam, Indira Gandhi Tulip Festival, International Istanbul Tulip Festival itp.

Tulipany sadzi się zwykle jesienią, ale można je również sadzić o różnych porach roku. Tulipany kwitną zwykle wiosną. Kwitnie tylko przez trzy do siedmiu dni. Tulipany potrzebują zimna, aby się rozwijać. W rzeczywistości potrzebują co najmniej 14 tygodni zimna, aby zebrać wystarczającą ilość składników odżywczych z gleby.

Wskazówki dotyczące przechowywania nieposadzonych cebul tulipanów

Nie martw się, jeśli masz nieposadzone cebulki tulipanów. Jeśli są odpowiednio przechowywane, nie zostaną zniszczone.

Wskazówka 1: Przechowuj je w chłodnym i suchym miejscu

Najlepszym sposobem na ich przechowywanie jest umieszczenie ich w chłodnym, suchym miejscu o temperaturze powyżej zera – co najmniej 50 stopni Fahrenheita. Lodówka to dobre miejsce do przechowywania tych żarówek. Jeśli kupiłeś żarówki na zimę, możesz je przechowywać w piwnicy lub w garażu, pod warunkiem, że są trzymane z dala od ciepła.

Wskazówka 2: używaj izolowanego pojemnika do przechowywania

Ponadto żarówki można umieścić w izolowanym pojemniku, takim jak styropianowa chłodziarka, dla dodatkowej ochrony.

Wskazówka 3: Umieść letnie cebulki w mchu torfowym

W przypadku cebulek letnich najlepiej wymieszać trochę mchu torfowego i umieścić cebulki. Pamiętaj, aby od czasu do czasu sprawdzać środowisko przechowywania.

Jak długo można przechowywać cebulkę tulipana?

Cebule różnią się od nasion – nie żyją wiecznie. Przechowywane żarówki wytrzymają nawet rok, jeśli są odpowiednio przechowywane.

Im dłużej trzymają się z dala od ziemi, tym większa szansa na zgniliznę i uszkodzenie. Zaleca się sadzenie cebulek zaraz po rozpoczęciu sezonu sadzenia.

Korzyści z uprawy roślin w wersji półprofesjonalnej

Czy myślisz o zainwestowaniu w półprofesjonalną szklarnię? Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, zapoznaj się z zaletami ogrodnictwa w tunelu foliowym:

Przedłużają sezon wegetacyjny Twoich roślin

Szklarnie Semi pro mają możliwość przedłużenia okresu wegetacji Twoich roślin. Przedłużony okres wegetacyjny może przynieść więcej wysokiej jakości kwiatów lub plonów. Może to również skutkować wyższą produkcją.

Możesz zasadzić, co chcesz

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w cieplejszym czy chłodniejszym miejscu, możesz wybierać spośród szerokiej gamy roślin. Rośliny, które nie są dostępne w Twojej okolicy, możesz sadzić w swojej szklarni. Jeśli się zastanawiasz, zamknięta przestrzeń tworzy środowisko, w którym możesz kontrolować temperaturę i wilgotność potrzebne do wzrostu roślin i chronić je przed trudnymi warunkami pogodowymi.

Chroni Twoje rośliny przed złą pogodą i szkodnikami

Deszczowe lata mogą zabić tulipany. Rosnące tulipany w szklarniach mogą chronić roślinę przed ulewnym deszczem. Semi-propolitunel pełni rolę bariery ochronnej przed żywiołami. Może jednak również chronić twoje rośliny przed szkodnikami i robactwem.

Odtwarzanie ogrodów tulipanów w półprofesjonalnej szklarni

Tulipany to jedna z najpiękniejszych roślin wszechczasów. Tulipany rozwijają się w chłodne dni. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w cieplejszym czy chłodniejszym miejscu, możesz sadzić tulipany na swoim podwórku za pomocą szklarni.

W półprofesjonalnej szklarni masz kontrolę nad środowiskiem, zwłaszcza nad temperaturą. Możesz ustawić odpowiednią temperaturę potrzebną do wzrostu tulipanów i wytworzenia wysokiej jakości kwiatów.

Teraz, gdy już wiesz, jak przechowywać niesadzone cebulki tulipanów, być może zechcesz spróbować posadzić przechowywane cebulki tulipanów w półprofesjonalnej szklarni. Możesz odtworzyć małą wersję pięknego ogrodu tulipanów na swoim podwórku!