Jak prawidłowo mieszać nawóz mocznikowy z wodą?

Można uprościć mieszanie nawozu mocznikowego z wodą, mierząc, czego potrzebuje Twój ogród. Jest to stosunkowo proste, ale jest to również jedno z tych zadań, które można omyłkowo przeoczyć. Jest to jednak umiejętność, którą musisz znać jak własną kieszeń, biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie użyjesz nawozu mocznikowego z wodą na swoich uprawach.

Zanim zaczniesz hodować rośliny w szklarni, powinieneś wiedzieć, jak mieszać mocznik z nawozem, ponieważ większość upraw korzysta z azotu. W szczególności będzie to promować wzrost liści i kwitnienia, a sam mocznik wspomaga fotosyntezę. Dlatego można stwierdzić, że jeśli uprawiasz rośliny w idealnym środowisku, takim jak apolitunel, nauczysz się odpowiednich mieszanek nawozów, powinieneś mieć produktywne i potencjalnie opłacalne plony bez wad.

Jak prawidłowo mieszać nawóz mocznikowy z wodą?

Jak mieszać nawóz mocznikowy z wodą dla początkujących

Nie trzeba poszerzać tematu mieszania nawozu mocznikowego z wodą, ponieważ jego głównym założeniem jest właściwy pomiar. Kiedy już to zrozumiesz, nie powinieneś mieć problemu z tworzeniem tej mieszanki. Ale na początek trzeba też wiedzieć, z jakim nawozem mocznikowym pracować.

Dla początkujących ogrodników na nawozie mocznikowym znajdziesz etykietę wskazującą 46-0-0. Aby uprościć wyjaśnienie, ta etykieta oznacza, że ​​ma mniej niż 0,25% stopnia szybkości transmisji bitów. Chcesz użyć nawozu mocznikowego o niskiej klasie biuratowej, ponieważ wszystko, co wyższe, może szkodzić roślinom.

Po wybraniu nawozu mocznikowego zmierz, ile chcesz rozpuścić. Jednym z najczęstszych sposobów aplikacji mocznika w ogrodach są opryski dolistne, a jeśli tak jest, dążysz do około 0,5 lub 2% mocznika wagowo. Innymi słowy, 20 gramów mocznika na litr wody jest tym, czego potrzebujesz do swojej mieszanki.

Gdy już uzyskasz ten pomiar, włóż go do opryskiwacza i dodaj wodę, która powinna łatwo się rozpuścić po delikatnym potrząsaniu.

Jak przygotować płynny nawóz

Przykładem nawozu płynnego jest omówiona wcześniej mieszanina mocznika i wody. Jest to jedno z najczęstszych rozwiązań stosowanych do opryskiwania lub zraszania gleby. W ten sposób możesz szybko dostarczyć swoim roślinom azot w rozcieńczonej mieszaninie, która jest dla nich bezpieczna.

W przypadku warzyw liściastych, które zwykle korzystają z nawozów płynnych, potrzebujesz 1% roztworu mocznika. Przygotuj granulki mocznika, wagę, wodę, dozownik wody, pojemnik i marker. W zależności od wymaganej objętości przelicz ją na jednostkę masy, używając ekwiwalentu objętości do masy wody 1:1 i postępuj zgodnie z instrukcjami omówionymi wcześniej.

Dokładność techniczna jest niezbędna, ale zawsze można uprościć stosowanie płynnego nawozu. Ogólnie rzecz biorąc, nigdy nie zapomnij mieć 1 płaskiej łyżki stołowej granulek mocznika w 1 litrze wody. Umieść tę objętość wody w 1-litrowej butelce, aby zaznaczyć górny poziom, który wskaże nadmiar rozpuszczalnika w wodzie.

Co to jest spray dolistny?

Spray dolistny odnosi się do dostarczania składników odżywczych przez liście. Ponieważ liście bezpośrednio je wchłaniają, mogą szybko uzupełnić niedobory składników odżywczych. Nawóz mocznikowy z wodą to typowy oprysk dolistny dla podstawowych składników odżywczych, takich jak azot, ale jest również przydatny dla innych pierwiastków śladowych.

Jeśli używasz nawozu mocznikowego z wodą do oprysku dolistnego, możesz na początek użyć 0,5% mocznika, ale może to być bliższe 2% w przypadku niedoborów składników odżywczych. Twoje rośliny będą miały przebarwione lub gnijące liście, co oznacza, że ​​brakuje im azotu. Następnie możesz spryskać liście swoich roślin roztworem w nocy lub wcześnie rano.

Możesz wykonać lekkie powlekanie, o ile cała roślina zostanie pokryta. Nie wolno rozpylać, gdy jest gorąco, ponieważ wchłanianie nie byłoby tak wydajne. Twoje rośliny powinny stać się lepsze w ciągu najbliższych kilku tygodni, a użycie apolitunelu ułatwia określenie innych potencjalnych problemów.

Jeśli podałeś roślinom azot i jesteś pewien, że mają optymalne warunki wzrostu w pomieszczeniu, możesz szybko poszukać innych praktyk lub przypadków, które mogły spowodować problemy roślin. Wręcz przeciwnie, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które mogły spowodować te objawy na twoich roślinach, jeśli uprawiasz je na zewnątrz.

Zalety i wady mocznika

Na początek mocznik jest łatwy do znalezienia i jest niedrogi w porównaniu z innymi nawozami roślinnymi. Jest szybkim źródłem azotu i nie ma specjalnych wymagań dotyczących przechowywania, więc możesz go przechowywać przez długi czas. Niektórzy ogrodnicy używają również mocznika do zakwaszania gleby.

Należy jednak pamiętać, że nieodpowiednie stosowanie mocznika może mieć pewne wady. Należy położyć nacisk na stosowanie mocznika z zawartością biuratu mniejszą niż 0,25%, ponieważ wyższa wartość może być fitotoksyczne dla roślin. Dodatkowo osoby z dużymi obszarami mogą uznać za niepraktyczne stosowanie mocznika ze względu na utratę azotu podczas parowania amonu.

Wniosek

Umiejętność przygotowania płynnego nawozu i oprysku dolistnego to umiejętność, którą powinieneś być gotowy do rozpoczęcia sadzenia. Obejmuje to sposób mieszania nawozu mocznikowego z wodą, który można uprościć stosując nawóz mocznikowy 46-0-0 zawierający mniej niż 0,25% biuratu. Odmierz wagowo, ile potrzebujesz do rozpuszczenia lub pamiętaj, aby użyć 20 gram mocznika na litr wody i delikatnie potrząśnij pojemnikiem, aby mocznik całkowicie się rozpuścił.