Jak pozbyć się roztoczy?

Pozbywanie się roztoczy może być jednym z Twoich problemów w domu. I prawdopodobnie myślisz, że być może będziesz musiał użyć środków łagodzących lub innych względnych metod leczenia, aby pozbyć się tych nieznośnych roztoczy.

Cóż, niektórzy hodowcy roślin zwiększyliby ciepło w swojej szklarni; Czy wiesz, że roztocza nie lubią upałów powyżej 32°C przez godzinę? Jednak zbyt dużo ciepła może zniszczyć jakość twojej rośliny.

Jak pozbyć się roztoczy?

Dlatego lepiej jest stosować środki roztoczobójcze lub środki mające na celu zabijanie szerokolistnych roztoczy, ponieważ jest to bezpieczniejsze w użyciu dla twoich roślin. W tym artykule dowiemy się, jak pozbyć się roztoczy. Ale wcześniej omówmy najpierw, co to jest.

Roztocza: co to jest?

Zanim przejdziemy do sposobów lub środków, jak pozbyć się roztocza szerokolistnego, daj nam znać, czym one są i dlaczego zasiedlają twoje rośliny.

Polyphagotarsonemus latus (szerokie roztocza) to mikroskopijne organizmy należące do rodziny roztoczy Tarsonemidae, o zróżnicowanych nawykach żywieniowych wśród wszystkich rodzin roztoczy.

Roztocza często żywią się roślinami z tunelu foliowego. Ich ulubionym posiłkiem są zazwyczaj młode i rosnące tkanki roślinne. Dążą do regionów o umiarkowanym klimacie, ponieważ są również wrażliwe na ciepło i zimno. Roztocza nie mogą przetrwać w temperaturze poniżej 50° F.

Pomimo tego, że są wrażliwe, nadal przynoszą wiele szkód twoim roślinom, zarówno ozdobnym, jak i warzywnym. Roztocza szerokolistne uwielbiają żywić się papryką, więc jeśli masz jedną z nich, możesz zrobić coś, aby uniknąć ich zjedzenia.

Objawy powodowane przez szerokie roztocza

Teraz, kiedy już wiesz, czym jest roztocz. Możesz zapytać, jak będą miały roztocza na moich roślinach. Trudno jest określić, czy są one na twoich roślinach, ponieważ roztocza szerokolistne są bardzo małe gołym okiem.

Oto lista objawów, które Twoje rośliny wykazywałyby zarażone przez szerokolistne roztocze:

  • nowy wzrost roślin może być skręcony lub wygięty
  • liść może być pokryty pęcherzami lub mokry
  • w fazie kwitnienia jej pączek byłby chorowity i ostatecznie obumarł
  • podwinięte brzegi liści
  • liście mogą żółknąć i umrzeć
  • blizny na powierzchni owocu

Infekcje roztoczy roztoczy na roślinach są trudne do zidentyfikowania, ponieważ w ogóle nie pozostawiają śladów ugryzień. Chciałbyś zdiagnozować liście lub rośliny, ponieważ roztocza zawsze pozostają w środku.

Większość ogrodników może mylić takie objawy z innymi przyczynami. Niemniej jednak, jeśli liście rośliny opadają, zaczynają żółknąć, stają się mokre i pojawiają się więcej pęcherzy, można bezpiecznie założyć, że ma na nich szerokie roztocza.

Jak usunąć roztocza szerokolistne

Oto tylko kilka sposobów na pozbycie się roztoczy:

#1 Natychmiast usuń zainfekowaną część rośliny

Jeśli jednak tkanki roślinne zostaną uszkodzone, nie uratujesz już pąków. Upewnij się, że infekcja nie będzie się już rozprzestrzeniać.

#2 Często traktuj

Chciałbyś leczyć to co tydzień, nawet codziennie, jeśli infekcja jest ciężka. Używaj środka chemicznego, który nie jest zbyt ostry, aby uniknąć uszkodzenia roślin.

#3 Spryskaj, zanim zgasną światła

Jeśli używasz sprayu, zrób to, zanim zgasną światła, aby uniknąć poparzenia roślin.

#4 Powtórz zabiegi, gdy minie co najmniej pięć tygodni później

Kontynuuj leczenie zainfekowanych roślin co tydzień, nawet po zniknięciu roztoczy. Pozwoli to uniknąć nawrotu roztoczy i będzie bardziej odporne na wszelkie stosowane przez Ciebie zabiegi.

Środki zaradcze lub terapie na szerokie roztocza

A więc jakich zabiegów możesz użyć, aby pozbyć się tych szkodników? Oto lista środków, których możesz użyć w przypadku zainfekowanych roślin:

Zabójcze

Akari, Sanmite, Judo i Pylon są powszechnie używanymi markami środków łagodzących roztocze. Upewnij się, że środek łagodzący, którego będziesz używać, jest bezpieczny dla Ciebie i Twoich roślin.

Zawsze sprawdzaj zawartość produktu i nie używaj go regularnie, ponieważ może uszkodzić twoje rośliny. Unikaj spryskiwania pąków lub podczas kwitnienia roślin środkami roztoczobójczymi, ponieważ może to zmienić jej smak, czyniąc ją szkodliwą do spożycia.

Na rynku dostępne są również organiczne środki łagodzące; wybierz to, co najlepsze i zaspokój swoje potrzeby.

Ciepło

Jak wspomniałem wcześniej w tym artykule, szerokie roztocza są wrażliwe na ciepło. Temperatura przekraczająca 90°F (32°C) jest nie do polubienia dla roztoczy.

Niektórzy ogrodnicy sklonowali małe rośliny i zanurzali je w gorącej wodzie na 10-20 minut, aby pozbyć się roztoczy. Inni zwiększyliby ciepło swojej przestrzeni do uprawy do 115 ° F (46 ° C) na godzinę.

Pomoże Ci to pozbyć się problemu, ale pamiętaj o zachowaniu środków ostrożności. Proszę nie przesadzaj, ponieważ może to również zabić twoje rośliny.

drapieżne roztocza

Większość ogrodników to robi; uwalnialiby drapieżne roztocza, takie jak Neoseiulus, aby żywić się szerokimi roztoczami. Pomoże ci zmniejszyć liczbę roztoczy niszczących twoje uprawy.

Nie wystarczy jednak wykorzenić je wszystkie. Prawdopodobnie możesz zabić drapieżne roztocza, jeśli użyjesz na nich środków akrobacyjnych. Dostarczanie drapieżnych roztoczy do ogrodu byłoby najlepszym środkiem zapobiegawczym, a nie rozwiązaniem.

Wniosek

Posiadanie szkodnika w ogrodzie jest bardzo frustrujące dla hodowców roślin. Osiągnięcie zdrowego i wysokiej jakości plonu jest dla niektórych dość kosztowne; musiałbyś zainwestować w określone produkty, aby utrzymać wzrost rośliny i zapobiegać szkodnikom.

Wciąż dostępne są tanie alternatywy, o ile są one bezpieczne. Wiedz, co jest najlepsze dla twoich roślin i nigdy się nie poddawaj, bo w najbliższym czasie uzyskasz lepsze plony. Mamy nadzieję, że nauczyłeś się najlepszego sposobu na pozbycie się roztoczy.