Jak pozbyć się przędziorków na storczykach

Istnieją cztery techniki skutecznego usuwania przędziorków ze storczyków. Obejmują one zapobieganie, izolację, spryskiwanie i stosowanie mydeł owadobójczych lub środków owadobójczych. Mając je na uwadze, pojawia się pomysł, że pozbycie się przędziorków obejmuje ogólne zarządzanie i zapobieganie.

Zwalczanie szkodników jest wygodniejsze w szklarni ze względu na kontrolę nad przestrzenią. Pamiętaj, że chociaż ręczne zbieranie szkodników jest zazwyczaj pierwszym sposobem na pozbycie się ich, przędziorki są mikroskopijne i trudne do wykrycia. Dlatego poniższe techniki byłyby bardziej odpowiednie, niezależnie od tego, czy masz storczyki w pomieszczeniach, czy na zewnątrz.

Jak pozbyć się przędziorków na storczykach

Warto również zauważyć, że storczyków atakują trzy rodzaje roztoczy. Przędziorki lub roztocze dwuplamiste pozostawiają liście poplamione błoną, stąd nazwa. W przeciwieństwie do tego, roztocza płaskie lub fałszywe przędziorków będą miały te same objawy, ale bez pasa.

Wreszcie, gdy zauważysz żółknięcie liści, możesz podejrzewać inwazję roztoczy na storczykach.

Jak skutecznie pozbyć się przędziorków na storczykach

Zapobieganie

Pierwszym sposobem na pozbycie się przędziorków jest samo zapobieganie. Nawet jeśli zauważysz oznaki inwazji roztoczy, nadal rozsądne jest wykonywanie dla nich praktyk zapobiegawczych. Na przykład American Orchid Society wspomniało, że preferowane środowisko tych szkodników jest ciepłe i suche.

W tym przypadku korzystanie z apolytunnelis jest korzystne, ponieważ można monitorować temperaturę i warunki w pomieszczeniach. Społeczeństwo wspomniało nawet, że przędziorki są wygodniejsze w zwalczaniu w warunkach wysokiej wilgotności, co oznacza, że ​​można spowolnić ich aktywność, kontrolując wilgotność i wilgotność w szklarni. Aby zapobiec, kontrolować i sprawić, by ich usuwanie było wygodniejsze, regularnie spryskuj swoją roślinę.

Uważaj, aby nie podlewać storczyków nadmiernie, a krótki ciepły prysznic raz w miesiącu jest idealny dla ich zdrowia i zwalczania przędziorków. Pomoże również obniżenie temperatury. Utrzymuj idealną temperaturę wzrostu storczyków, ale monitoruj warunki, aby uniknąć tworzenia środowiska, które uwielbiają przędziorki.

Izolacja

Gdy zauważysz zaatakowane storczyki, natychmiast je odizoluj zgodnie z zaleceniami University of Florida. Ułatwi to kontrolowanie populacji i aktywności przędziorków podczas kolejnych zabiegów. Przydziel obszar do izolacji, a później możesz go również wykorzystać jako miejsce przechowywania nowych storczyków.

Chcesz również sprawdzić glebę porażonych roślin. Przędziorki mogą rozwijać się w ziemi, dlatego najlepiej jest usunąć poprzednią pożywkę i przesadzić, aby zapobiec ponownemu skażeniu. Pamiętaj jednak, aby przed przesadzeniem przepłukać system korzeniowy storczyków wodą destylowaną.

Spray

Najpopularniejszym domowym sposobem na pozbycie się przędziorków jest spryskiwanie lub szczotkowanie zainfekowanych roślin. Zacznij od wody, aby usunąć mikroskopijne roztocza z liści orchidei. Roztocza również chowają się pod liśćmi, co oznacza, że ​​jest to obszar, który warto sprawdzić.

Do tej części użyj miękkiej gąbki i wody, aby usunąć ukrywające się roztocza. Chcesz także zająć się sieciami i jajkami tak często, jak to możliwe. Spryskiwanie zaatakowanych storczyków wodą może trwać do sześciu tygodni, ponieważ problem nie ustąpi.

Oprócz zwykłej wody możesz również użyć mydła do liści przed spłukaniem, aby jeszcze bardziej zmniejszyć liczbę przędziorków. Amerykańskie Towarzystwo Orchidei zaleca nawet waciki nasączone alkoholem i wacikiem w trudno dostępnych miejscach. Jeśli nie, można spryskać alkohol łagodnym mydłem w płynie.

Konieczne jest podkreślenie, że alkohol jest odpowiedni w przypadku niewielkich inwazji i należy uważać na mocne roztwory, aby uniknąć uszkodzenia storczyków. Jeśli twoje rośliny są miękkie lub mają cienkie liście, lepiej pominąć wcieranie alkoholu. Doskonałym rozwiązaniem na początek jest 1 część alkoholu do nacierania, 1 część mydła olejowego Murphy’ego i 2 części wody.

Mydło owadobójcze lub środki owadobójcze

Owadobójcze mydła i olejki ogrodnicze

Jeśli poprzednie trzy techniki zawiodły, możesz rozważyć użycie mydeł owadobójczych lub środków owadobójczych. Jednak najlepiej byłoby zawsze zapoznać się z instrukcjami na etykiecie produktu przed zastosowaniem. Wypróbuj najpierw mydła owadobójcze lub oleje ogrodnicze, ponieważ są one bezpieczniejsze, a odporność szkodników jest niższa, zanim zdecydujesz się na insektycydy lub pestycydy.

Są łagodniejsze dla środowiska i przydadzą się we wczesnych stadiach porażenia. Muszą jednak dokładnie zwilżyć storczyki, ponieważ mogą zwalczać przędziorki tylko w bezpośrednim kontakcie. Rozsądnym rozwiązaniem jest zmieszanie oleju neem z wodą i detergentem bezpiecznym dla roślin.

Insektycydy

Z dbałością o instrukcje na etykiecie, środki łagodzące powinny być skierowane przeciwko roztoczom, jeśli inwazja jest trudna do kontrolowania. Sprawdź, jak często trzeba aplikować i jak długie są odstępy, aby powstrzymać populację owadów. Bądź ostrożny, ponieważ nie wszystkie środki owadobójcze są bezpieczne dla storczyków i zawsze przenoś rośliny na zewnątrz, aby przewietrzyć opary.

Wniosek

Widzenie szkodników na storczykach jest bardzo frustrujące i prawie wprawia nas w panikę. Istnieją jednak cztery sposoby na pozbycie się przędziorków ze storczyków. Zacznij od zapobieżenia dalszej inwazji, a następnie wyizoluj rośliny roztoczami, aby kontrolować populację szkodników.

Następnie możesz spryskać rośliny wodą lub alkoholem, jeśli inwazja jest na wczesnym etapie. W razie potrzeby może być konieczne użycie mydła owadobójczego lub środków owadobójczych. Jedyną rzeczą, o której musisz pamiętać przy tych środkach zaradczych, jest to, że przed zastosowaniem należy koniecznie zapoznać się z instrukcją.