Jak pozbyć się mszyc w tunelu foliowym?

Musisz dowiedzieć się, jak pozbyć się mszyc z tunelu foliowego, jeśli chcesz, aby twoje prace ogrodnicze nie poszły na marne. Jeśli nie jesteś świadomy, plaga mszyc może być niszczycielska dla twoich upraw i roślin.

Umieszczenie roślin w mini tunelu foliowym zmniejsza ryzyko zwabienia szkodliwych owadów, ale nie oznacza, że ​​tak się nie stanie. Najpierw dowiedzmy się, jak mszyce szkodzą Twoim roślinom i co przyciąga je do Twojego ogrodu.

Jak pozbyć się mszyc w tunelu foliowym?

Co sprawia, że ​​mszyce są szkodliwe dla roślin?

Mszyce to żywiące się łykiem owady, które mają kłująco-ssące usta, aby wysysać nektar i inne produkty przemiany materii wytwarzane przez rośliny. Te brzydkie małe robaki mogą powodować tylko niewielkie uszkodzenia tkanek, ale wysysają składniki odżywcze i energię Twojej rośliny. Ponadto mszyce mogą przenosić pewne choroby, które mogą infekować, a nawet zabijać rośliny. Wreszcie, gdy mszyce żerują, twoje rośliny będą produkować spadź. Ta lepka substancja jest idealnym środowiskiem do rozwoju pleśni.

Co ich przyciąga do Twojego ogrodu?

Pewne warunki środowiskowe przyciągają mszyce do ogrodu, powodując ich rozmnażanie i dalsze szkody. Lepiej zapobiegać niż leczyć, więc najlepiej jest zapobiegać mszycom, zanim jeszcze dotrą do twoich roślin.

Utrzymanie zdrowych roślin jest kluczem do zapobiegania chorobom i infestacji. Oto kilka wskazówek, o których musisz pamiętać, aby uniknąć infekowania roślin przez szkodliwe owady:

Wskazówka nr 1. Unikaj przepełnienia

Twoje rośliny nie powinny być przepełnione, więc upewnij się, że są odpowiednio rozmieszczone.

Wskazówka nr 2. Użyj odpowiedniego rodzaju gleby.

Uprawiaj swoje rośliny w bogatej w składniki odżywcze i dobrze przepuszczalnej glebie.

Wskazówka nr 3. Zapewnij odpowiednią wentylację

Jeśli twoje rośliny znajdują się w szklarni, powinna być wystarczająca wentylacja.

Wskazówka nr 4. Chroń je przed niepogodą

Ekstremalne temperatury są również szkodliwe dla twoich roślin, więc upewnij się, że są bezpieczne przed nieprzewidywalną pogodą.

Wskazówka nr 5. Regularnie podlewaj rośliny

Stwórz odpowiedni system nawadniania lub nawadniania dostosowany do roślin, które uprawiasz. Powinna zapewniać roślinom stałą i odpowiednią wilgotność.

Wskazówka #6. Utrzymuj wszystko w czystości i wolne od chwastów

Twoja ziemia ogrodowa powinna być regularnie oczyszczana i regularnie usuwać chwasty z ogrodu.

Wskazówki #7. Zastosuj techniki zapobiegania szkodnikom

Ćwicz prawidłowy płodozmian i sadzenie następcze.

Wskazówka #8. Uprawiaj rośliny odporne na mszyce.

Posadź rośliny odporne na mszyce wokół swoich upraw, aby zapobiec przenoszeniu przez nie chorób.

Wskazówka #9. Nie używaj nawozów azotowych

W razie potrzeby dodaj nawozy organiczne, ale unikaj nadmiernego stosowania nawozów azotowych, ponieważ przyciągają one mszyce.

Jak pozbyć się mszyc ze swojej szklarni

Gdy zauważysz, że w twojej szklarni są mszyce, upewnij się, że problem został rozwiązany JAK NAJSZYBCIEJ. Te robaki mogą szybko się rozmnażać i uodparniać się na różne pestycydy. Łatwiej jest zapobiegać inwazji niż ją kontrolować, ale jeśli są już w Twojej szklarni, oto, co możesz zrobić:

Krok 1.

Regularnie sprawdzaj swoje rośliny co najmniej raz w tygodniu pod kątem oznak mszyc. Poszukaj lepkiej wydzieliny, pleśni lub zwijających się liści. Pamiętaj, aby sprawdzić spód, ponieważ tam zwykle chowają się mszyce.

Krok 2.

W przypadku początkowych problemów przytnij łodygi pokryte mszycami i wyjmij je ze szklarni.

Krok 3.

Spryskaj rośliny łagodnym środkiem owadobójczym przeznaczonym do zwalczania mszyc. Możesz to kupić w lokalnym sklepie ogrodniczym. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami podanymi we wskazówkach.

Krok 4.

Kup owady polujące na mszyce i umieść je w swojej szklarni. Lacewings, biedronki i dziewczęta mogą kontrolować liczbę mszyc bez szkody dla twoich roślin.

Krok 5.

Posadź rośliny towarzyszące, które odstraszą mszyce czające się w Twojej szklarni. Niektóre przykłady wspaniałych roślin towarzyszących to te, które wydzielają silny zapach, w tym mięta, koperek, petunie, szczypiorek, czosnek i kolendra.

Korzyści z sadzenia w mini szklarni

Szklarnie są doskonałym miejscem do uprawy roślin, ponieważ tworzą idealne i zamknięte środowisko, w którym Twoje rośliny mogą rosnąć przez cały rok. Poza tym szklarnie chronią również rośliny przed owadami i chronią je przed silnymi wiatrami, nadmiernym deszczem i nieprzewidywalnymi temperaturami.

Poza tym, oto kilka sposobów, w jakie możesz skorzystać z posiadania mini szklarni:

Idealne dla ogrodników z ograniczoną przestrzenią

Jeśli zawsze lubiłeś sadzić, ale nie masz wystarczająco dużo miejsca na uprawę różnych roślin, możesz użyć mini szklarni. Małe szklarnie mają standardową wielkość sześciu stóp, ale są też mniejsze, jeśli wciąż są dla ciebie za duże. Możesz umieścić je w dowolnym miejscu – w pomieszczeniu lub na zewnątrz – i możesz posadzić prawie wszystko w środku.

Zacznij sadzić swoje rośliny wcześniej niż zwykle

Dzięki mini szklarni możesz stworzyć idealny klimat dla swoich roślin, dzięki czemu możesz je sadzić o każdej porze roku. Będziesz mógł uprawiać rośliny i rośliny ozdobne przed nastaniem zimnej pory roku w Twojej okolicy. Gdy pogoda się ociepli, możesz przesadzić swoje rośliny do swojego ogrodu. Sadząc wcześniej niż zwykle, będziesz mógł zbierać plony wcześniej.

Chroń swoje rośliny przed śniegiem i mrozem

Mały tunel foliowy jest doskonały dla delikatnych roślin wrażliwych na zmiany pogody. Sadzenie ich w tunelu polifoliowym może ochronić rośliny przed lodem, mrozem i śniegiem w chłodniejszych porach roku. Możesz umieścić swoje rośliny w środku, dopóki nie będziesz mógł przesadzić ich na zewnątrz, jeśli chcesz.

Dolna linia

Teraz, gdy już wiesz, jak pozbyć się mszyc z tunelu foliowego, postaraj się jak najszybciej rozwiązać problem, wykonując czynności opisane powyżej. Jeśli nie masz jeszcze problemu z inwazją, najlepiej podjąć niezbędne działania, aby zapobiec uszkodzeniu roślin.