Jak pozbyć się mączlików?

Jak więc pozbyć się mączlików? Jeśli jesteś jedną z niezliczonych osób, które dopiero zaczynają przygodę z ogrodnictwem, powinno to być jedno z największych pytań, jakie masz na myśli. Posiadanie tych nieznośnych owadów w twoim ogrodzie nie jest czymś, co powinieneś lekceważyć.

Gdy mączliki złapią twoje delikatne rośliny, sprawy mogą szybko zamienić się w spiralę w dół i zanim się zorientujesz, wracasz do punktu wyjścia.

Jak pozbyć się mączlików?

Inwazja mączlików to poważna sprawa

Te skrzydlate szkodniki mogą być małe, około cala lub dwa, ale szkody, które powodują, są ogromne, a przynajmniej tak jest, jeśli nie podejmiesz środków zapobiegawczych. To, co początkowo możesz uważać za oznaki niedoboru składników odżywczych, może już być objawami ostrzegawczymi.

Na przykład rośliny zaatakowane przez mączliki mogą odmówić wzrostu i mieć więdnące żółtawe liście. Jednak oba objawy można zaobserwować w wielu chorobach związanych z uprawami. Dlatego upewnij się, że zwracasz szczególną uwagę na stan swoich roślin.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące zapobiegania i leczenia mączlików w roślinach

Aby mączliki pojawiły się w twoim ogrodzie, być może niezauważalnie kupiłeś zainfekowaną roślinę lub te owady z twojej okolicy jakoś się tam znalazły. Bez względu na przyczynę pamiętaj, aby się ich pozbyć, zanim zjedzą wszystkie twoje rośliny.

Skąd możesz wiedzieć, czy Twoje rośliny mają mączliki?

Zanim jeszcze zdecydujesz się na zakup nowej rośliny i wprowadzenie jej do swojego ogrodu, koniecznie sprawdź ją pod kątem obecności mączlików. Szukaj ich w nowym naroślach, na powierzchni, w żyłkach i pod liśćmi.

Rozmnażają się w dużych ilościach w krótkim czasie. W szczególności około 400 jaj może się wykluć w ciągu zaledwie siedmiu dni. Niezbędne dla przetrwania twojej rośliny jest odkrycie tych małych białych szkodników, zanim ich populacja stanie się zbyt przytłaczająca.

Jeśli z jakiegoś powodu nie zauważyłeś roju mączlików swobodnie latających po Twoim ogrodzie, z pewnością nie możesz przegapić śmierci swoich roślin. Powoli będą ssać sok z twoich upraw i zostawiać w zamian spadź, co może prowadzić do chorób grzybiczych.

Jak pozbyć się mączlików?

Po zaobserwowaniu pierwszych oznak inwazji mączlika należy natychmiast odizolować zaatakowane rośliny od pozostałych, aby uniknąć rozprzestrzeniania się choroby. Następnie spryskaj szkodniki, wywierając nacisk na liście, zwłaszcza ich spód, a następnie oddziel je.

Możesz również skorzystać z żółtych lepkich pułapek, ponieważ mączliki przyciągają jasne kolory. Są one dostępne na rynku, choć możesz też samemu je wytworzyć. Alternatywą mogą być taśmy, a także wazelina na żółtej karcie.

Bardziej agresywnym podejściem jest korzystanie z odkurzaczy ręcznych i ręczne usuwanie ich z roślin. Pamiętaj jednak, aby opróżnić urządzenie z dala od ogrodu, w przeciwnym razie mączliki będą wracać.

Jeśli mimo wszystko mączliki nadal uporczywie żywią się twoimi plonami, to nadszedł czas, aby je wyrzucić. Trzymaj je zapieczętowane w worku na śmieci i wyrzuć je daleko od domu. Nie wprowadzaj nowych roślin, dopóki inwazja nie zostanie rozwiązana.

Czy zmiana topolitunnelGardening ma sens?

Uprawa roślin na zewnątrz wiąże się z wieloma wyzwaniami, które utrudniają pielęgnację owoców, warzyw, roślin ozdobnych i ziół. Z drugiej strony, hodowanie ich w mini, hobby lub semi-propolitunel to zupełnie inna historia.

Chociaż ustawienie tej zamkniętej konstrukcji może mieć znaczną cenę, korzyści z ogrodnictwa tunelowego są warte każdego wydanego na to grosza. Aby dać ci wyobrażenie o tym, o czym mówimy, sprawdź korzyści wynikające z uprawy roślin w szklarni:

Będziesz chronić je przed skutkami złej pogody

Dzięki własnemu tunelowi poliamidowemu nie będziesz musiał martwić się o bezpieczeństwo swoich roślin, nawet gdy pogoda zmieni się ze złej na gorszą. Struktura chroni Twoje rośliny przed silnymi wiatrami, ulewnymi deszczami i śniegiem. Eliminuje to potrzebę podejmowania awaryjnych przygotowań, aby upewnić się, że Twoje rośliny są chronione przed żywiołami.

Destruktywne owady i zwierzęta nie będą miały dostępu do twoich roślin

Najlepsze w ogrodnictwie foliowym jest to, że działa ono również jako bariera między twoimi delikatnymi roślinami a niechcianymi robakami i stworzeniami, które nie zawahają się je zniszczyć. W rezultacie nie będziesz musiał używać szkodliwych pestycydów i innych toksycznych chemikaliów, aby trzymać te stworzenia na dystans.

Twoje rośliny mogą mieć najlepsze środowisko wzrostu

Ponieważ apolitunel zapewnia Twoim roślinom zamkniętą przestrzeń, będziesz mieć większą kontrolę nad ich warunkami wzrostu, w tym temperaturą, wilgocią, światłem i wentylacją. Dzięki temu możesz przedłużyć ich sezony wegetacyjne i hodować egzotyczne rośliny, które nie pochodzą z Twojego regionu.

Nie będziesz musiał budować szopy ogrodowej

Apolytunnel może również służyć jako miejsce do przechowywania wszystkich Twoich potrzeb ogrodniczych, w tym nasion, pokarmu roślinnego, narzędzi i sprzętu. Innymi słowy, tunel foliowy eliminuje potrzebę budowania szopy ogrodowej.

Na wynos

Jeśli jest jedna rzecz, o której nie powinieneś zapominać, gdy myślisz „jak pozbyć się mączlików?”, to to, że te owady nie są takie same jak inne szkodniki. Wierzcie lub nie, w przeciwieństwie do większości, jest odporny na produkty chemiczne. Jeśli jednak hodujesz swoje rośliny w szklarni, możesz nigdy nie mieć do czynienia z tymi nieznośnymi owadami.