Jak powstrzymać wzrost trawy w tunelu foliowym?

Zanim zaczniesz się stresować, jak powstrzymać wzrost trawy w szklarni, pamiętaj, że zapobieganie, higiena i herbicydy są rozwiązaniem. Te trzy proste czynniki przed, w trakcie i po problemie sprawią, że Twój tunel foliowy będzie wolny od trawy, a Twoje rośliny również będą szczęśliwe. I nie oszukujmy się, tunel foliowy, w którym rośnie wiele źdźbeł trawy, jest nieprzyjemny dla oka.

Przed podjęciem jednego przedsięwzięcia w ogrodnictwie wielotunelowym, muszą wiedzieć o różnych elementach, które odgrywają rolę w sukcesie szklarni. Jednak nie każdy artykuł mówi o potencjalnych problemach i sposobach radzenia sobie z nimi. Jeśli zaczniesz widzieć trawę lub chwasty w swoim ogrodzie, nie panikuj, ponieważ zapobieganie im i ich rozwiązywanie jest proste.

Jak powstrzymać wzrost trawy w tunelu foliowym?

Jak powstrzymać wzrost trawy w tunelu foliowymKompletny przewodnik

Zapobieganie

Według University of Massachusetts Amherst, pierwszym krokiem do zwalczania chwastów w tunelu foliowym jest zapobieganie ich występowaniu. Aby to zrobić, musisz zrozumieć, skąd pochodzą i wcześniej unikać takich przypadków. Jeśli nie uprawiasz specjalnie traw w szklarni, chwasty te tworzą brzydką szklarnię, konkurują z twoimi uprawami i przyciągają szkodniki i choroby.

Koszenie i herbicydy

Najłatwiejszym sposobem zapobiegania trawie w tunelu foliowym jest zapewnienie, że podłoże uprawowe i materiał roślinny są wolne od nasion i sadzonek chwastów. Dodatkowo, gdy zaczniesz widzieć trawę w pobliżu szklarni, musisz natychmiast zająć się nią, używając herbicydu lub koszenia. Częstym błędem ogrodnika jest ignorowanie chwastów, chyba że już rosną w szklarni, ale kontrolowanie ich, gdy są jeszcze małe, oszczędzi ci późniejszych kłopotów.

Trudniej będzie ci kontrolować chwasty, jeśli pozwolisz im zakwitnąć i zasiać nasiona, ponieważ mogą kiełkować przez wiele lat. Jeśli nie widzisz żadnych chwastów w pobliżu szklarni, zarządzanie trawą powinno być dla Ciebie łatwe. Sprawdź obszary między szklarniami, nawadnianiami lub poza otworami wentylacyjnymi, ponieważ chwasty mają tendencję do rozwoju w tych miejscach.

Bloki chwastów i coroczna solaryzacja

Centrum Rolnictwa, Żywności i Środowiska w UMASS zaleca również fizyczne bariery, takie jak bloki chwastów, aby zapobiegać chwastom w szklarni. Może to być płótno krajobrazowe pokryte żwirem, aby nie rosły pod spodem trawy. Wreszcie, coroczna solaryzacja pustego tunelu foliowego może również pomóc na wczesnym etapie zwalczania chwastów.

Jeśli masz czas w miesiącach letnich, możesz zamknąć tunele foliowe, aby stworzyć gorące i suche środowisko, które powstrzyma wzrost chwastów.

Urządzenia sanitarne

Często nasiona i sadzonki są już obecne w rzeczach, których używamy w szklarni, więc sterylizacja wszystkiego przed wniesieniem ich do domu powinna być obowiązkową praktyką. Czy wiesz, że warunki sanitarne i czystość wewnątrz tunelu foliowego odgrywają znaczącą rolę w zapobieganiu i kontrolowaniu trawy w szklarni? Czysta podłoga w tunelu foliowym i obszar doniczkowy zapobiegną kiełkowaniu nasion chwastów, dlatego zawsze zamiataj w pomieszczeniu.

Niektóre sposoby i praktyki wprowadzają chwasty, a nawet zachęcają do ich wzrostu. Na przykład, jeśli wykorzystałeś poprzednio używane doniczki bez ich dokładnego czyszczenia, otwiera to możliwość przedostania się chwastów do szklarni. To samo dotyczy ponownego wykorzystania podłoży uprawowych, ponieważ próbujesz zaoszczędzić na kosztach, jednak na dłuższą metę Twoje wydatki będą wyższe od kontrolowania i usuwania chwastów oraz leczenia chorób.

Czystość i warunki sanitarne są również związane ze sprawdzaniem miejsc przechowywania, ponieważ mogą one również zawierać nasiona chwastów. Regały, towary masowe, palety z mieszanką, chodniki i ławki to rzeczy i obszary, które pomijamy w szklarni, ale chwasty mogą je zaatakować. Palety mieszanki z uszkodzonymi opakowaniami mogą również zachęcać do wzrostu nasion chwastów w środku.

Herbicydy

Herbicydy jako ostatnia deska ratunku

Stosowanie herbicydów w tunelu foliowym jest bardziej skomplikowane niż poprzednio wspomniane metody. Warto wspomnieć, że ważne jest, aby zrozumieć i przestrzegać instrukcji i ograniczeń dotyczących herbicydów, zwłaszcza jeśli uprawiasz warzywa. Istnieją nawet przepisy federalne dotyczące stosowania pestycydów, o czym wspomina University of Minnesota Extension.

W przypadku herbicydów bardziej wskazane jest stosowanie ich na obszarach nierosnących niż w szklarni. Istnieją herbicydy przedwschodowe i powschodowe, a zrozumienie ich właściwego zastosowania i środków ostrożności jest koniecznością ze względu na ryzyko uszkodzenia roślin. Na przykład herbicydy przedwschodowe najlepiej sprawdzają się w zwalczaniu nasion chwastów, ale stanowią również zagrożenie dla upraw, ponieważ są niestabilne.

Innym powodem, dla którego herbicydy nie są łatwe w użyciu w tunelach foliowych z roślinami, jest kondensacja, która może wystąpić. Jeśli jednak zwalczanie silnej inwazji chwastów jest zbyt trudne, konieczne może być zastosowanie herbicydów powschodowych. To będzie twoja ostatnia deska ratunku i będzie obowiązywać tylko wtedy, gdy usuniesz wszystkie swoje uprawy i przeczytałeś wszystko, aby się chronić.

Wniosek

Profilaktyka, warunki sanitarne i herbicydy to Twoja odpowiedź na to, jak powstrzymać wzrost trawy w szklarni. Jednak przy stosowaniu herbicydów konieczna jest ostrożność i staranność, ponieważ najlepiej sprawdzają się one jako ostatnia deska ratunku w zwalczaniu chwastów. Aby utrzymać trawę w szklarni, wystarczą proste praktyki w zakresie profilaktyki i higieny.

Ciągłe rozpoznawanie terenu wokół szklarni, koszenie, urządzenia sanitarne i czystość pomogą Ci uniknąć plagi trawy. Te proste praktyki należy uwzględnić w codziennych obowiązkach w ogrodzie, ponieważ im szybciej zajmiesz się chwastami, tym łatwiej będzie je powstrzymać.