Jak ponownie wykorzystać Coco Coir: co musisz wiedzieć

Dzięki swojej wszechstronności i fakturze, sposób ponownego użycia włókna kokosowego staje się niezbędny. Poza zwykłym kokosem można znaleźć wiele korzyści, nawet jeśli chodzi o sam błonnik.

Włókno kokosowe, znane również jako włókno kokosowe, to naturalne włókno pozyskiwane z zewnętrznej łuski orzecha kokosowego. Subtelne piękno tego włókna tekstylnego jest wykorzystywane w wielu współczesnych dywanikach podłogowych, wycieraczkach i materacach.

Jednak oprócz tego, że jest to poręczny materiał tekstylny, w jaki sposób możesz bardziej cieszyć się jego naturalnymi zaletami? Pozostań w pobliżu, aby dowiedzieć się, jak zamienić śmieci z włókna kokosowego w skarb z włókna kokosowego.

Mity i nieporozumienia

Zanim dowiesz się, jak ponownie użyć włókna kokosowego, musisz wiedzieć, że istnieje wiele mitów i nieporozumień na jego temat. Poznanie prawdy z mitów może pomóc Ci zmaksymalizować korzyści płynące ze spożywania błonnika bez obaw.

Mit 1: wszystkie włókna kokosowe są takie same

Ten jest dość prosty do obalenia, ale zanim rozważysz ponowne użycie włókna kokosowego, musisz znać trzy ważne czynniki: zatrzymywanie składników odżywczych, strukturę i historię patogenów.

Zasadniczo retencja składników odżywczych określa, jak długo włókna kokosowe mogą pozostawać w kontakcie z wodą i innymi chemikaliami. Z drugiej strony, struktura powie ci, czy jest w stanie utrzymać ogromną ilość ziemi lub wody.

Wreszcie, historia patogenów mówi o ogólnym stanie włókna kokosowego. Musisz wiedzieć, że nie wszystkie włókna kokosowe są tej samej jakości. Dlatego traktowanie każdego z nich inaczej jest kluczem do uzyskania idealnego włókna kokosowego wielokrotnego użytku.

Mit 2: Kokos kokosowy jest toksyczny

W sieci pojawił się krążący artykuł, w którym stwierdzono, że organiczne cechy nieużywanej gleby z trucizny kokosowej i innej materii organicznej. Raport mówi, że z powodu szybkiego rozkładu włókna kokosowego mają tendencję do występowania toksycznych pozostałości.

Jednak chociaż włókno kokosowe jest obojętną substancją uprawną, nie jest toksyczne. W rzeczywistości włókno kokosowe jest bezpieczniejsze w ponownym użyciu innego hydroponicznego podłoża uprawowego, takiego jak mech torfowy, ponieważ jest mniej kwaśny.

Jak ponownie użyć włókna kokosowego

Różnorodność jest jednym z największych atutów włókna kokosowego, ponieważ można go ponownie wykorzystać na wiele różnych sposobów. Od wykorzystania jako ściółka do wykorzystania jako naturalny natleniacz gleby, oto kilka pomocnych sposobów ponownego wykorzystania.

Zieleń

Włókno kokosowe było powszechnie używane jako gąbczaste i pozbawione gleby podłoże do uprawy, które można dodać do gleby w celu zwiększenia jej właściwości. Używając włókna kokosowego jako torfu, zastosowana gleba będzie miała wtedy znacznie lepszy drenaż i napowietrzenie.

Oprócz poprawy ogólnego stanu gleby, kokos może wspierać wzrost korzeni, ponieważ pomaga nasionom rosnąć hydroponicznie.

Aby przygotować torf kokosowy, pierwszym krokiem powinno być usunięcie martwej celulozy znajdującej się w korzeniu. Możesz to zrobić, przesiewając go przez sito do gleby 0,635, aby odrzucić drobniejsze korzenie, przechodząc do większych.

Następnie można zastosować produkty enzymatyczne w celu oczyszczenia resztek materiału. Bardzo ważne jest, aby nie pozostawiać martwych korzeni we włóknach kokosowych, ponieważ może to ograniczyć środowisko bogate w tlen. Następnie po prostu umyj go w wodzie, aby przywrócić pierwotny poziom składników odżywczych.

Cegły z włókna kokosowego

Słyszałeś o niesamowitym zastosowaniu włókna kokosowego w ogrodzie, ale czy jesteś gotowy, aby użyć ich do stworzenia kieszeni powietrznych? Cegły Coco są wykonane z praktycznego mielonego włókna kokosowego sprasowanego w cegłę.

Nauka za tym polega na tym, że łupiny są usuwane z orzechów kokosowych, a następnie moczone w celu rozluźnienia włókien. Następnie są usuwane z wody do wysuszenia przez okres do roku.

Po długim procesie suszenia włókna są przetwarzane, a następnie siekane i prasowane w celu przygotowania ich do użycia. Jego zastosowania są nieograniczone, od wykorzystania do tworzenia kieszeni powietrznych dla korzeni roślin w celu poprawy retencji wody w glebie.

Poza popularną mieszanką podobną do gleby, cegły te mogą służyć jako pojemnik w ogrodnictwie z dodatkowymi zaletami wbudowanego kompostowania organicznego.

Powody, dla których powinieneś spróbować użyć apolitunelu dla swoich roślin

Jest kilka powodów, dla których powinieneś uprawiać rośliny w szklarni semipro, a oto niektóre z nich:

Uprawiaj rośliny przez cały sezon

Apolytunnel pozwala na uprawę roślin przez cały sezon niezależnie od pogody. Masz kontrolę nad temperaturą, poziomem wilgotności i izolacją, dzięki czemu możesz sadzić wcześniej lub później niż zwykle.

Zapobiegaj szkodnikom i zwierzętom przed uszkodzeniem upraw

Jelenie, krety, ptaki, owady i inne drapieżniki z chęcią atakują i chrupią twoje rośliny. Apolytunne to świetny sposób na ochronę roślin przed zwierzętami i owadami. Dodatkowo umieszczenie ich w apolitunelu eliminuje potrzebę stosowania toksycznych insektycydów i pestycydów w celu odparcia nieznośnych zwierząt.

Większy wybór roślin

Chciałeś uprawiać egzotyczne rośliny na swoim podwórku? Dzięki szklarni będziesz w stanie! Ta zamknięta przestrzeń zapewnia cieplejsze i wilgotne środowisko dla Twoich roślin, umożliwiając sadzenie roślin na ciepłą porę roku i egzotycznych roślin w Twoim ogrodzie.

Końcowe przemyślenia na temat ponownego wykorzystania włókna kokosowego

Istnieje wiele sposobów ponownego wykorzystania włókna kokosowego, a teraz, gdy znasz kilka, będziesz w stanie zaoszczędzić pieniądze na następnych zbiorach bez poświęcania jakości swoich roślin.