Jak poinsecje zmieniają kolor?

Dlaczego i jak poinsecje zmieniają kolor? Ważne jest, aby pamiętać, że niezależnie od odmiany, wszystkie gwiazdy bożonarodzeniowe mają jedną cechę wspólną, a mianowicie blaknięcie odcieni.

Chociaż zwykle widać poinsecje w kolorze czerwonym, w rzeczywistości występują one w różnych kolorach, a zabarwione części to w rzeczywistości liście lub przylistki, a nie kwiaty. Są pożądane przez wielu, ponieważ idealnie nadają się do stworzenia atmosfery świątecznej.

Jak poinsecje zmieniają kolor?

Niestety, poinsecje nie są przeznaczone do długiego życia. Nawet jeśli w jakiś sposób przedłużysz ich żywotność, ich żywy odcień z pewnością się rozjaśni. Nie musisz się jednak martwić, ponieważ istnieje sposób na przywrócenie tego koloru.

Co wpływa na kolor poinsecji?

Chociaż blaknięcie kolorów liści poinsecji nie jest niczym niezwykłym, proces ten nie jest naturalny. Niektóre środki mogą wpływać na tempo zmiany koloru tych roślin i do pewnego stopnia można je kontrolować.

Aby w pełni zrozumieć naukę stojącą za stopniową zmianą ich kolorów, musisz wiedzieć o fotoperiodyzmie. Mówiąc prościej, odnosi się do reakcji roślin, gdy są wystawione lub w inny sposób ukryte przed źródłami oświetlenia.

Gdy nie ma wystarczającej ilości światła, liście, które mają być zabarwione na zielono, zmieniają kolor na czerwony. Jednak zdarzają się również przypadki, że odcienie są jaśniejsze, na przykład różowe lub białe.

Jak używać światła do manipulowania kolorem poinsecji

Wystawienie na działanie światła może sprawić, że przylistki poinsecji będą zielone, chociaż możesz pomyśleć, że przywrócenie ich do czerwonego może być tak proste, jak odmówienie im tego oświetlenia. Tak jednak nie jest. Bez światła twoje rośliny nie będą w stanie wchłonąć energii i uschną.

Ponieważ tworzenie tego popowego koloru, którego pragniesz, jest wspierane przez ciemność, rośliny nadal potrzebują światła, więc równoważysz oba. Rano podawaj im tyle, ile potrzebują, ale na noc całkowicie je ukryj.

Jeśli myślisz, że pozwolisz im być w porządku, ponieważ słońce nie byłoby w stanie dotrzeć wieczorem do twoich roślin, to się mylisz. Nawet sztuczne światło może zakłócić proces, więc trzeba je ukryć w całkowitej ciemności, a w razie potrzeby nawet zakryć.

Nie tracąc ani jednego dnia, twoje poinsecje powinny być oddzielone od jakiejkolwiek formy światła na co najmniej 12 do 14 godzin. Pamiętaj, że jedno pominięcie może sprawić, że wszystkie twoje wysiłki będą bezużyteczne. Rozpocznij tę procedurę dwa miesiące przed tym, jak zamierzasz wystawić rośliny w innym miejscu.

Jak przywrócić kolor poinsecji

Oprócz techniki wykorzystującej światło, są inne rzeczy, które możesz zrobić, aby przywrócić energię roślinom poinsecji. Jednym z nich jest przycinanie. Jeśli chcesz dać nowym wzrostom szansę na wyeksponowanie swoich kolorów, usuń wyblakłe.

Po wykonaniu tej czynności możesz przesadzić je do doniczki odpowiedniej do jej wielkości lub zrobić to, gdy tylko wyrosną z poprzednich pojemników. Twoim zadaniem jest pomóc poinsecjom w jak najlepszym zdrowiu.

Innym czynnikiem, innym niż ekspozycja na światło i ogólny stan rośliny, jest temperatura. Mroźne warunki pogodowe są zabójcze nie tylko dla ich koloru, ale także dla ich życia. Utrzymuj stale ciepło w zakresie od 60 do 70 stopni F.

Jakie są zalety sadzenia poinsecji i innych roślin w mini szklarni?

Ogrodnictwo tunelowe foliowe ma wiele zalet, ale większość ludzi waha się z powodu początkowych kosztów związanych z budową lub zakupem szklarni. Jednak mini szklarnie oferują bardziej przystępne rozwiązanie, zapewniając te same korzyści, co zwykła szklarnia.

Będziesz mógł w nim uprawiać piękne kwiaty i inne rośliny. Inne korzyści z sadzenia w minitunelach wielowarstwowych obejmują:

Idealne na startowe nasiona

Apolytunne jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia nasion przed przesadzeniem ich do ogrodu. Szklarnie są idealne dla nasion, ponieważ zapewniają im ciągłe ciepło i ochronę. Nie musisz umieszczać ich w garażach, piwnicach czy pomieszczeniach z błota.

Chroń swoje rośliny przed szkodnikami

Inwazje szkodników mogą być szkodliwe dla twoich roślin. Jelenie, króliki, szopy pracze, wciornastki, mszyce, wełnowce i inne szkodniki i zwierzęta mogą być uporczywe i łatwo uszkodzić rośliny. umieszczenie roślin w apolytunnelandzie umieszczenie ekranów i pułapek może ochronić rośliny przed tymi stworzeniami.

Przedłuż sezon wegetacyjny swoich roślin

Wydłużenie sezonu wegetacyjnego to jeden z wielu powodów, dla których ogrodnicy korzystają ze szklarni. Będziesz mógł rosnąć więcej i mieć do wyboru szeroką gamę roślin. Dzięki szklarni możesz kontrolować środowisko uprawy, używając systemów ogrzewania lub chłodzenia, lamp, wentylatorów i nie tylko. Możesz użyć sprzętu z tunelu foliowego, aby stworzyć cieplejsze lub zimniejsze środowisko lub cokolwiek, co jest odpowiednie dla twoich roślin.

Konkluzja: jak poinsecje zmieniają kolor?

Chociaż istnieje wiele odpowiedzi na temat tego, w jaki sposób poinsecje zmieniają kolor, światło jest rzeczywiście głównym czynnikiem. Nie oznacza to jednak, że powinieneś skupiać się wyłącznie na tym aspekcie. Nie zapomnij również zwrócić uwagi na zapotrzebowanie gwiazdy Bożego Narodzenia na składniki odżywcze.