Jak podzielić Black Eyed Susans w 3 krokach

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dzielić czarnookie susan, ucieszy cię, że to tylko trzy kroki. Chociaż rośliny te łatwo tolerują trudne warunki, zawsze warto wiedzieć, jak je dzielić. Możesz użyć tej techniki nie tylko do rozmnażania, ale także do utrzymania dojrzałych czarnookich susan.

Następnie możesz przesadzić swoje czarnookie susan w tunelu foliowym, jeśli warunki zewnętrzne są zbyt ryzykowne do uprawy nowo podzielonych roślin. Pamiętaj, że choć sam podział jest prosty, to chcesz zagwarantować tworzenie sekcji. Dlatego lepiej uprawiać je w szklarni, dopóki warunki na zewnątrz nie ustabilizują się.

Jak podzielić Black Eyed Susans w 3 krokach

Propagowanie czarnookich susan według podziału

Krok 1. Przygotowanie

Pierwszym krokiem w dzieleniu czarnookich susan jest przygotowanie rośliny i miejsca. Pamiętaj, że powinien być w optymalnym stanie zdrowia, a miejsce jest gotowe na podziały przy oddzielaniu jakiejkolwiek rośliny. Nie chcesz, aby rośliny czekały zbyt długo, bo ich korzenie wyschną.

Sama roślina również powinna być wolna od chorób i uszkodzeń. Dlatego można rozważyć tunel foliowy nie tylko do przesadzania dywizji, ale także do hodowania czarnookich suzan do dywizji. Po zabezpieczeniu zdrowych roślin rodzicielskich można rozważyć ich podział na początku wiosny lub jesienią, gdy będą miały około trzech lat w celu utrzymania i rozmnażania.

Dokładnie podlej rośliny w dniu, w którym zamierzasz je podzielić i przygotuj miejsce przed ich wykopaniem. Podziały można uprawiać w pomieszczeniu lub w ogrodzie, o ile miejsce to jest wolne od chwastów i gruzu. Poluzuj glebę i wprowadź niezbędne poprawki, jeśli takie istnieją.

Krok 2. Kopanie i dzielenie

Aby podnoszenie dojrzałej czarnookiej susan było wygodniejsze, przytnij jej liście tak, aby znajdowały się 6 cali nad ziemią. Ułatwi to zobaczenie, gdzie kopać i podnosić roślinę bez uszkadzania jej korzeni. Przydziel odległość sześciu cali od rośliny podczas kopania i podnieś całą kępę.

Jeśli masz do czynienia z zarośniętą kępą, możesz ją podzielić i podnieść na sekcje. W przeciwnym razie strząśnij system korzeniowy, aby pozbyć się gleby lub spłucz ją, aby zobaczyć korzenie. Podzielić kępę tak, aby każda sekcja miała co najmniej trzy pędy za pomocą wysterylizowanego noża lub ręcznie.

Krok 3. Przesadzanie

Po podzieleniu rośliny na sekcje należy je natychmiast posadzić, aby zapobiec wysychaniu korzeni. Można je hodować w tunelu foliowym bezpośrednio w ziemi, o ile będą na tej samej głębokości, na której rosły. Co więcej, pamiętaj, że nie zakopujesz dywizji zbyt głęboko, ponieważ może to być problematyczne dla ich ustanowienia.

Umocuj roślinę na miejscu i podlej ją, aby przyspieszyć powrót do zdrowia. Jeśli nie sadzisz w pomieszczeniach, pamiętaj o ich mulczowaniu, aby chronić je przed temperaturami. Następnie możesz nawozić wiosną, gdy wyrosną nowe rośliny, aby pobudzić rośliny.

Inne sposoby propagowania czarnookich Susan

Jeśli nie masz wystarczająco dojrzałych roślin do podziału, możesz rozmnażać czarnookie susan z nasion i sadzonek. Najlepszą porą na sadzenie czarnookich susan, niezależnie od techniki rozmnażania, byłaby wiosna lub początek jesieni. W ten sposób możesz mieć pewność, że zapuściły korzenie, zanim pogoda stanie się trudna.

Co więcej, rośliny odniosą korzyści, jeśli zaczniesz w tunelu foliowym, dopóki nie będą wystarczająco energiczne, aby przesadzić. Następnie pozwól swoim roślinom rozwijać się w miejscu z dobrą retencją wody i pełnym słońcem. W zależności od odmiany, którą uprawiasz, będziesz musiał wykonać dodatkowe praktyki, takie jak obstawianie.

Nasiona

Możesz wyhodować czarnookie susan z nasion bez większych problemów. Możesz je zdobyć z ośrodków, ale pamiętaj, że ta roślina samoczynnie się zasiewa, więc możesz po prostu pozwolić im upuścić nasiona po sezonie kwitnienia. W przeciwnym razie wysiewaj nasiona w tunelu foliowym, zanim temperatura wzrośnie, aby ułatwić kiełkowanie.

Sadzenie

Możesz także wyhodować czarnookie susan z sadzonek zdrowej rośliny. Weź sześciocalowe sekcje poniżej węzła i przyklej je do pojemników z wilgotną ziemią. Możesz również ukorzenić się w pomieszczeniu, aby chronić sadzonki przed niesprzyjającą pogodą, ponieważ rozwijają one korzenie.

Wniosek

Podział to doskonały sposób na utrzymanie dojrzałych czarnookich suzanów, a także rozmnażanie nowych roślin. Wystarczą tylko trzy kroki, aby nauczyć się dzielić czarnookie susan, a sam proces jest stosunkowo prosty. Najlepszą porą na to jest jesień lub początek wiosny, kiedy rośliny mają około trzech lat.

Odetnij roślinę, aby łatwiej było ją kopać i podnosić. Możesz również podzielić kępę, jeśli jest zarośnięta, a następnie umyć korzenie, aby ułatwić cięcie na sekcje. Każda dywizja powinna mieć około trzech pędów i należy je sadzić natychmiast, aby korzenie nie wyschły.

Na koniec obficie podlej i nawozić na wiosnę, gdy zauważysz nowy wzrost. Jeśli nie możesz jeszcze podzielić roślin, możesz również rozważyć uprawę czarnookich susan za pomocą nasion lub sadzonek. Rozpocznij je w pomieszczeniu, a następnie przesadź je w pełnym słońcu, aby uzyskać optymalne zdrowie.