Jak podlewać dracenę. 3 czynniki sukcesu

Jeśli chcesz wiedzieć, jak podlewać draceny, musisz opanować trzy czynniki. Czas, metoda i dodatkowe względy będą odgrywać rolę we właściwym podlewaniu draceny. Co więcej, chcesz hodować te rośliny w stabilnym miejscu, takim jak szklarnia, jeśli w Twoim regionie występują zmienne i ekstremalne warunki.

Pamiętaj, że chociaż rośliny draceny są generalnie beztroskie, ich pielęgnacja powinna być konsekwentna. Ich troska nie kończy się na odpowiednim podlewaniu, aby zapobiec rosnącym problemom, ale obejmuje również środowisko i praktyki, z którymi spotykają się na co dzień. Właściwa pielęgnacja i pielęgnacja z pewnością sprawią, że rośliny draceny będą szczęśliwe i zdrowe.

Jak podlewać dracenę. 3 czynniki sukcesu

Najlepszy przewodnik dotyczący podlewania draceny

Kiedy podlewać

Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy podlewaniu roślin draceny, jest to, kiedy należy wykonać tę praktykę. Czas ma kluczowe znaczenie w podlewaniu wszystkich roślin, aby uniknąć nadmiernego lub podlewania roślin. Kiedy draceny tego nie potrzebują, częste podlewanie może prowadzić do stojącej wody i gnicia, a niedostarczenie wystarczającej ilości wody może odwodnić rośliny i wpłynąć na ich zdrowie.

Kiedy więc należy podlewać rośliny draceny? Najważniejszym wnioskiem do zapamiętania jest to, że rośliny te pochodzą z regionów tropikalnych. Dlatego nie potrzebują mokrej gleby, aby się rozwijać, i należy je podlewać tylko wtedy, gdy powierzchnia ziemi jest sucha w dotyku.

Trzymanie draceny w wilgotnej glebie lub stojącej wodzie może prowadzić do stresu lub innych chorób, takich jak zgnilizna korzeni. Najlepiej byłoby użyć dobrze osuszającego podłoża lub pojemnika i umieścić rośliny w stabilnym miejscu, takim jak szklarnia, aby klimat nie wpływał na wchłanianie wody przez glebę. Dzięki temu będziesz mieć mniej miejsca na błędy w ustalaniu czasu nawadniania.

Jak podlewać

Oprócz czasu musisz także udoskonalić metodę podlewania draceny. Te rośliny dobrze sobie poradzą, jeśli będziesz je dokładnie podlewać i pozostawić ziemię do wyschnięcia między przerwami. Ci, którzy hodują draceny w roślinach, mogą pozwolić wodzie spłynąć przez otwory na dnie pojemnika.

Jeśli obecny klimat jest suchy, możesz lekko spryskać glebę, aby utrzymać nawilżenie roślin. Należy jednak uważać, aby podłoże nie uległo rozmoknięciu, ponieważ spowoduje to gnicie korzeni. Co więcej, niektóre obszary mają wysoki poziom fluoru w wodzie, co jest szkodliwe dla roślin draceny.

Trzymaj się wody oczyszczonej, jeśli nie masz pewności co do wody z kranu podczas podlewania roślin draceny. Jeśli liście utworzyły brązowe obszary i żółte krawędzie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoje rośliny są zatrute fluorem. Z drugiej strony żółte liście mogą również wskazywać na podlewanie.

Inne uwagi

Jak wspomniano wcześniej, stabilność środowiska odgrywa znaczącą rolę w podlewaniu draceny. Jeśli temperatura i wilgotność są trudne do utrzymania, trudno będzie ocenić, jak szybko gleba wyschnie. Co więcej, chcesz określić specyficzne potrzeby swoich roślin, poznać ich idealne wymagania dotyczące wilgotności i odpowiednio dostosować praktyki.

W trosce o Dracenę

Oprócz podlewania niezbędna jest również wiedza, jak prawidłowo dbać o draceny. Rośliny te są na ogół mało wymagające w utrzymaniu, ale dzięki konsekwentnej pielęgnacji unikniesz problemów i chorób. Po pierwsze, jaka jest idealna lokalizacja dla tych roślin?

Idealna lokalizacja

Dracaena najlepiej rozwija się w obszarach o temperaturze około 70°F w dzień i 60°F w nocy. Można to łatwo utrzymać w tunelu foliowym, unikając ekstremalnych i zmiennych temperatur. Znanym wrogiem roślin draceny są niskie temperatury w zimie, ponieważ uszkadzają ich liście.

Chcesz być świadomy tego, gdzie umieszczasz rośliny, ponieważ przeciągi również mogą być szkodliwe. Jeśli chodzi o wilgotność, korzystne jest, aby draceny znajdowały się w miejscu o dużej wilgotności, zwłaszcza gdy otoczenie jest gorące. Jednak zawsze kontroluj wilgotność, aby uniknąć chorób, takich jak rozwój pleśni.

Co więcej, wybierz jasny obszar, który nie jest narażony na ostre światło słoneczne, aby uszczęśliwić draceny. Niektóre odmiany preferują również słabe oświetlenie, dlatego ważne jest poznanie pożądanych warunków roślin, które posiadasz. Niezależnie od tego, bezpośrednie światło słoneczne spali liście, więc zawsze zapewniaj osłonę, aby filtrować światło lub używaj świateł do uprawy w rozsądnej odległości, jeśli masz draceny w pomieszczeniu.

Nawożenie

Czy musisz karmić draceny? Rośliny te można nawozić każdej wiosny i lata zrównoważonym nawozem. Karmienie co dwa tygodnie powinno wystarczyć, ale ogranicz nawożenie tylko raz w miesiącu, gdy zacznie się jesień. I podobnie jak inne rośliny tropikalne, musisz zachęcać do uśpienia w zimie, zatrzymując nawożenie draceny.

Ogólnie rzecz biorąc, draceny nie wymagają obszernej listy praktyk konserwacyjnych, poza utrzymywaniem stabilności środowiska oraz odpowiednim karmieniem i pojeniem. Możesz również zachęcić do pełnego spojrzenia na swoje rośliny, usuwając górną część. Pozwoli to utrzymać rozmiar draceny, a także pomoże we wzroście liści.

Wniosek

Określenie zapotrzebowania roślin tropikalnych na wilgoć może być przytłaczające. Możesz jednak szybko nauczyć się podlewać draceny za pomocą trzech czynników. Czas, metoda i inne względy zapewnią, że twoje draceny spełnią ich potrzeby.

Ogólnie rzecz biorąc, jedyną rzeczą do zapamiętania jest woda tylko wtedy, gdy powierzchnia jest sucha. Użyj dobrze przepuszczalnej gleby lub pojemnika, aby upewnić się, że rośliny nie pozostaną w rozmoczonym podłożu. Możesz również rozważyć hodowlę draceny w tunelu foliowym, aby utrzymać stabilne środowisko dla łatwiejszej kontroli wilgoci.