Jak podlewać Calandiva i inne najlepsze porady dotyczące uprawy?

Główną koncepcją prawidłowego podlewania Calandivy jest robienie tego tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Podobnie jak w przypadku większości roślin, nie chcesz przesadzać tej odmiany, ale także nie chcesz, aby całkowicie wyschła. Calandiva to po prostu nazwa marki rośliny kalanchoe, która jest soczystym ziołem.

Mając to na uwadze, możesz pomyśleć, że Calandiva to roślina wymagająca niewielkiej konserwacji, która będzie dobrze prosperować w pomieszczeniach. Dlatego podlewanie i inne zabiegi konserwacyjne są na ogół proste, jeśli nie, w niektórych przypadkach niepotrzebne. Niemniej jednak uprawa wspaniałej Calandiva w tunelu foliowym może być łatwiejsza i wygodniejsza, ponieważ środowisko wewnętrzne jest stabilne i mniej podatne na warunki, które mogą sprzyjać szkodnikom i chorobom.

Jak podlewać Calandiva i inne najlepsze porady dotyczące uprawy?

Jak podlewać Calandiva i porady dotyczące pielęgnacji, które musisz znać

Podlewanie Calandiva

Jak wspomniano wcześniej, traktujesz Calandivę jako nie wymagającą konserwacji roślinę kalanchoe. Dlatego nie ma dużego zapotrzebowania na wodę. Zamiast tego podlewaj roślinę oszczędnie tam, gdzie chcesz, aby podłoże wyschło pomiędzy podlewaniami.

Raz na dwa tygodnie

Jednym z najczęstszych błędów jest nadmierne podlewanie Calandiva, co z kolei powoduje gnicie. Aby uzyskać idealne liczby od doświadczonych hodowców Calandiva, możesz podlewać rośliny raz na dwa tygodnie. Będzie to zależeć od innych czynników zewnętrznych, ale uważaj, aby nie przesadzać z wodą Calandiva, jest twoim najwyższym priorytetem.

Przydatną wskazówką jest sprawdzenie, czy górne trzy cale podłoża są suche przed podlaniem. Następnie można go głęboko podlać i pozwolić, aby nadmiar spłynął z pojemnika, aby zapobiec stojącej wodzie. Jeśli uprawiasz Calandiva w ogrodzie, możesz namoczyć glebę na głębokość do 6 cali.

Co wziąć pod uwagę podczas podlewania

Sukulenty mają tendencję do szybkiego gnicia, więc zawsze bierz pod uwagę różne czynniki. Na przykład, jak duża jest twoja roślina Calandiva, czy może obecnie kwitnie? A co ze światłem, temperaturą i rozmiarem garnka? Czy na medium i pojemniku jest odpowiedni drenaż?

Oto kilka przykładów, w których stosujesz własny osąd, jak często należy podlewać Calandiva. Calandiva jest nie tylko podatna na gnicie, ale także nie chcesz narażać swoich roślin na ryzyko pleśni. Być może jest to jedna z zalet uprawy w tunelu foliowym, ponieważ oprócz podlewania można również kontrolować temperaturę i wilgotność.

Nawożenie Calandiva

Oprócz podlewania powinieneś także wiedzieć, jak prawidłowo nawozić Calandiva. Ci, którzy hodują Calandiva w pojemnikach w pomieszczeniach, mogą karmić rośliny raz w miesiącu od wiosny do jesieni. Z drugiej strony, Calandiva outdoor powinna dobrze się rozwijać, gdy wiosną nawozi się ją raz w roku.

Nie potrzebujesz konkretnego rodzaju nawozu dla Calandiva, ponieważ zbilansowana formuła dla kwitnących roślin doniczkowych byłaby odpowiednia dla tego soczystego sukulenta. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami na etykiecie, a być może będziesz musiał najpierw rozcieńczyć nawóz podczas karmienia roślin Calandiva w pomieszczeniach i na zewnątrz. Ponieważ będziesz dodawać wodę, należy położyć nacisk na to, aby karmienie roślin tą formułą zastąpiło jedną sesję podlewania, aby uniknąć nadmiernego podlewania.

Idealne środowisko dla Calandiva

Calandiva nie jest rośliną drobiazgową do uprawy; jednak najbezpieczniej byłoby uprawiać go w kontrolowanym i stabilnym środowisku, takim jak szklarnia. W ten sposób nie będziesz narażać Calandivy na ekstremalne upały, zimno i wiatry. Byłoby najlepiej, gdybyś pamiętał również, że Calandiva najlepiej rośnie w pełnym słońcu i jest idealna do uprawy w strefach od 9 do 11.

Możesz również wykorzystać tunel foliowy na swoją korzyść i stworzyć długie noce i krótkie dni, aby zachęcić do kwitnienia jesienią i zimą. Następnie możesz utrzymać temperaturę w pomieszczeniu od 60 do 75°F, aby zapewnić optymalny rozwój i zdrowie. Wreszcie, neutralne pH i dobrze odprowadzające medium sprawią, że Calandiva będzie szczęśliwa.

Jak propagować Calandiva

Najlepszym sposobem rozmnażania Calandiva jest podział, ale można również wyhodować roślinę z sadzonek i nasion. Dzięki podziałowi możesz użyć zdrowej i dojrzałej rośliny Calandiva, aby stworzyć więcej kopii Calandiva. Proces jest tak prosty, jak wykopanie rośliny i oddzielenie jej nożem przed sadzeniem w nowych pojemnikach lub obszarach.

Z drugiej strony możesz również pobrać 5-calowe sadzonki ze zdrowej rośliny rodzicielskiej i przygotować je do sadzenia, tak jak w przypadku rozmnażania innych roślin. Usuń dolne liście i pozostaw sadzonki na dwa tygodnie przed sadzeniem. Niezależnie od wybranej metody, najlepszym czasem na rozmnażanie Calandiva jest wiosna lub lato.

Wniosek

Jeśli chcesz nie wymagającą konserwacji roślinę doniczkową lub chcesz dodać kolor do ogrodu lub szklarni, rozważ Calandiva, odmianę rośliny kalanchoe. Ponieważ jednak jest to sukulent, musisz nauczyć się podlewać Calandiva, aby zapobiec chorobom takim jak zgnilizna czy pleśń. Ogólnie rzecz biorąc, jedyną koncepcją, o której musisz pamiętać, jest podlewanie tylko wtedy, gdy jest to konieczne i pozostawienie pożywki do wyschnięcia między sesjami.

Rośliny Calandiva można podlewać raz na dwa tygodnie, co powinno zapewnić im zdrowie bez ryzyka przelania lub pozostawienia ich w stojącej wodzie. Jednak ważne jest również, aby wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak etap wzrostu rośliny, środowisko, podłoże, wielkość doniczki oraz jakość drenażu podłoża i pojemnika. Możesz uniknąć problemów z podlewaniem, utrzymując stabilne warunki, stosując apolytunneland do uprawy Calandiva w dobrze przepuszczalnym podłożu i doniczce.