Jak ogrzewać swój podwórkowy tunel foliowy?

Jeśli dopiero zaczynasz ogrodnictwo tunelowe, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak utrzymać ogrzewanie swojego podwórka w tunelu foliowym w sezonie zimowym. To tylko jedno z wielu pytań, jakie zadają sobie nowicjusze ogrodnicy tuneli. W końcu, kto nie chce mieć pewności, że ich rośliny znajdują się w środowisku zapewniającym idealną temperaturę do ich wzrostu?

Zapoznaj się z często zadawanymi pytaniami na temat ogrodnictwa w tunelu foliowym.

Jak ogrzewać swój podwórkowy tunel foliowy?

Czy apolytunnel musi być ogrzewany?

Musisz zaizolować tunel foliowy, jeśli mieszkasz na obszarze o zimnym klimacie.

Czy nieogrzewany tunel foliowy jest wolny od szronu?

Chociaż nieogrzewany tunel foliowy może utrzymywać przez noc temperatury wyższe niż temperatury na zewnątrz, nie gwarantuje to, że rośliny w nim przebywają przed mrozem podczas najzimniejszych zim.

Jak utrzymać apolytunnelWarm?

Możesz ogrzać swoje delikatne rośliny w te mroźne zimowe noce, jeśli zaizolujesz je folią bąbelkową, użyjesz termostatu, użyjesz grzejników, przewietrzysz szklarnię, zapewnisz cyrkulację powietrza lub utrzymasz rośliny z dala od zimnej ziemi. Folie bąbelkowe z większymi bąbelkami zapewniają lepszą izolację. Upewnij się, że wszystkie okna i drzwi są zakryte, aby utrzymać ciepło wewnątrz szklarni.

Jeśli planujesz korzystać z grzałek, KlimaHeat będzie świetnym wyborem, ponieważ nagrzewa się od razu po włączeniu. Temperaturę tunelu foliowego najlepiej monitorować za pomocą termostatu. Upewnij się, że poziomy temperatury są utrzymywane w zakresie od 24˚C (75,2˚F) do 28˚C (82,4˚F).

Najlepszym sposobem na uniknięcie zimnych i gorących plam w szklarni, a także niedokładnych odczytów temperatury, jest upewnienie się, że powietrze w niej jest równomiernie ogrzane za pomocą cyrkulatorów powietrza. Przy okazji pamiętaj o regularnym otwieraniu otworów wentylacyjnych w tunelu foliowym, aby odświeżyć powietrze i zapobiec rozwojowi pleśni, pleśni i grzybów. Zamknij otwory wentylacyjne przed wieczorem, aby zapewnić ciepło roślinom przez całą noc.

IspolytunnelGardening warte inwestycji?

Tak, na pewno. Nie ma nic bardziej sensownego niż uprawa roślin w bezpiecznym i chronionym obszarze, który zapewnia najlepsze warunki do uprawy owoców, warzyw, ziół i kwiatów. Inwestowanie w apolytunnel może wymagać poniesienia kosztów początkowych, ale szybko odzyskasz wartość swojej inwestycji, a nawet więcej.

Oto niektóre z najlepszych powodów, dla których warto zainwestować w ogrodnictwo tunelowe:

Chroni Twoje rośliny przed niepogodą

Dzięki tunelowi apolimerowemu, który chroni Twoje rośliny przed ulewnymi deszczami, silnymi wiatrami, zamieciami, gradem i innymi trudnymi warunkami pogodowymi, możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoje delikatne rośliny nie zostaną naruszone. W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodników na zewnątrz, nie będziesz musiał wymyślać awaryjnych przygotowań, aby zapewnić swoim roślinom bezpieczeństwo przed niepogodą.

Wyeliminujesz potrzebę posiadania szopy ogrodowej

Oprócz przechowywania cennych roślin, tunel foliowy może również służyć jako miejsce do przechowywania wszystkich Twoich potrzeb ogrodniczych, w tym nasion, narzędzi, sprzętu i akcesoriów. Nie będziesz musiał budować szopy ogrodowej!

Zatrzymuje korzystne błędy, a destruktywne usuwa

Ponieważ apolitunel pozwala przejąć pełną kontrolę nad tym, co wchodzi, a co wychodzi, możesz mieć możliwość zwiększenia potencjału wzrostu roślin poprzez wpuszczenie niektórych owadów, które są dla nich korzystne. Należą do nich trzmiele, biedronki, pasożyty mszyc, drapieżniki mszyce, pożyteczne nicienie, drapieżniki muchowe, pasożyty miniarków liści, niszczyciele wełnowców, pasożyty mączlików, drapieżniki wciornastków, przędziorków, pluskwiaki, modliszki, piraci, pasożyty jaj ćmy i wiele innych .

I odwrotnie, apolytunnel może również pozwolić na powstrzymanie destrukcyjnych owadów i zwierząt. Mogą to być czerwie kapuściane, gąsienice, mątwice, stonki ziemniaczane, stonki ziemniaczane, chrząszcze fasoli, pchły, chrząszcze zmatowiałe, chrząszcze japońskie, łuski, króliki, jelenie, szopy pracze, wiewiórki, norniki i świstaki itp.

Oszczędzaj pieniądze na zakupach spożywczych

Ponieważ posiadanie tunelu foliowego umożliwia uprawę żywności, możesz mieć pewność, że przez cały rok będziesz cieszyć się stałymi dostawami ulubionych owoców, warzyw i ziół. Co więcej, nie musisz się martwić o zmieniające się ceny świeżych produktów, na które zwykle wpływają koszty transportu, a także pogoda. Co najważniejsze, zaoszczędzisz więcej pieniędzy na zakupach spożywczych.

Możesz przedłużyć sezon wegetacyjny

Jedną z najlepszych rzeczy w posiadaniu tunelu foliowego jest możliwość łatwego przedłużenia okresu wegetacji upraw. Pamiętaj, że poziom temperatury i wilgotności w tunelu foliowym jest całkowicie pod Twoją kontrolą. Oznacza to, że możesz utrzymywać stale ciepłe i wilgotne środowisko uprawy roślin – idealne do zwiększenia wzrostu roślin niezależnie od pogody i pory roku.

Będziesz wyhodować więcej roślin

Ogrodnictwo szklarniowe ułatwi Ci uprawę roślin poza sezonem lub roślin, które nie pochodzą z Twojego obszaru. Jeśli mieszkasz w chłodniejszym regionie, twój tunel foliowy pozwoli ci uprawiać tropikalne owoce i warzywa, których inaczej byś nie mógł.

Ostatnie przemyślenia na temat tego, jak ogrzewać podwórko w tunelu foliowym

Wiedza o tym, jak ogrzewać swoje podwórko w tunelu foliowym, powinna wystarczyć, aby przekonać Cię, jak wygodne i praktyczne jest ogrodnictwo w tunelu foliowym. Kup tunel foliowy już dziś i odkryj wspaniałe korzyści z uprawy roślin w szklarni!