Jak obniżyć PH w hydroponice?

Martwisz się, jak obniżyć pH w hydroponice? Cóż, możesz go obniżyć za pomocą komercyjnych zestawów do testowania pH i odpowiednich chemikaliów. Hydroponika to jedna z zaawansowanych metod stosowanych w ogrodnictwie w uprawie roślin bezglebowych.

Poziom pH w hydroponice jest miarą tego, jak kwaśna może być woda. Zakres poziomów pH odgrywa kluczową rolę w sukcesie szklarni hydroponicznej. Nadmierny poziom pH utrudnia roślinom pozyskiwanie odpowiednich dla nich składników odżywczych.

Jak obniżyć PH w hydroponice?

Idąc dalej, przygotowaliśmy pomysły, które pomogą Ci obniżyć pH w hydroponice.

Kroki obniżenia PH w hydroponice

W tej sekcji omówiliśmy kilka niezbędnych kroków w zmniejszaniu pH hydroponiki. Kroki są następujące:

#1 Użyj zestawu do testowania pH

Aby przetestować próbkę wody, użyj zestawu testowego pH lub pasków pH w zależności od instrukcji produktu. Pasek zanurzysz w wodzie. W inny sposób wlej do probówek niewielką ilość wody i dodaj wystarczającą ilość kropli. Obserwuj i analizuj wyniki swojego zestawu testowego do tych z dostarczonego wykresu.

#2 Dodaj produkt obniżający pH

Następnie umieść zakupiony produkt obniżający pH, wrzucając niewielką ilość do wody w ogrodzie hydroponicznym. Ilość, którą należy zastosować czasami zależy od produktów producentów. Lepiej je najpierw skonsultować przed użyciem systemu.

#3 Wymieszaj produkt

Aby równomiernie połączyć produkty z wodą, dokładnie wymieszaj. Następnie użyte materiały/produkty będą dobrze mieszać się z systemem hydroponicznym.

#4 Ponownie sprawdź zakres pH

Pozostaw na godzinę i obserwuj mieszankę wody. Przetestuj go ponownie i zobacz, czy pH spada. Ale jeśli nadal jest zbyt wysoki, możesz powtórzyć proces, aż dojdziesz do docelowego zakresu.

Naturalny sposób na obniżenie poziomu PH systemu hydroponicznego

Jeśli spieszysz się, aby przetestować i dostosować poziom pH swoich hydroponicznych roślin, może to być dla ciebie dobra pomoc. Niektóre artykuły domowe mogą być używane na stałe w celu dostosowania poziomu pH.

Jak więc obniżyć pH w hydroponice? Obniżając pH, używaj octu białego i kwasu cytrynowego, podczas gdy soda oczyszczona może zwiększyć poziom pH.

Ale niestety te składniki mogą utrzymać tylko krótkotrwałą fiksację. Dzieje się tak, ponieważ w tych produktach nie można znaleźć buforu pH, którego używają komercyjni producenci.

Znaczenie PH w systemie hydroponicznym

Zwróć uwagę, że zakres pH w twoich systemach hydroponicznych ma odpowiednie skutki. Pomocne jest zrozumienie znaczenia poziomu pH w szklarni hydroponicznej.

Dostępność składników odżywczych

Zawsze ważne jest, aby wiedzieć, że poziom pH w hydroponice musi być odpowiedni i niezbyt wysoki. Wzrost roślin jest zbyt ryzykowny, jeśli poziom pH jest zbyt wysoki. Idealny poziom pH waha się od 5,5 do 6,5.

Jeśli twoje rośliny są bladożółte, mają niedobór żelaza, podczas gdy rośliny z oparzeniami wierzchołków i bańkami mają niedobór wapnia.

Różnica poziomu pH

Istnieje rzeczywista różnica w poziomie pH roślin uprawianych hydroponicznie i roślin uprawianych w glebie. Jak wspomniano powyżej, poziom pH roślin uprawianych hydroponicznie waha się od 5,5 do 6,5, podczas gdy w glebie od 6,0 ​​do 7,0.

Poziom pH w ogrodzie hydroponicznym należy regularnie monitorować, aby dostosować poziom, jeśli nastąpi wzrost.

Przyczyny zmian poziomu PH w hydroponice

Jeśli zastanawiasz się, jak obniżyć pH w hydroponice, najpierw powinieneś poznać przyczynę zmiany. Rozważa się kilka czynników, które powodują zmiany poziomu pH w systemach hydroponicznych.

1. Kropla pożywki

Zmniejszająca się ilość roztworu odżywczego sprawia, że ​​roztwór jest zagęszczany, ponieważ rośliny nadal wchłaniają składniki odżywcze; to jest powód nagłych wahań poziomu pH. Zawsze monitoruj pożywkę i napełniaj zbiornik.

2. Materia organiczna i nieorganiczna

Materia organiczna i nieorganiczna wpływa na poziom pH w systemach hydroponicznych. Na przykład nieorganiczne narzędzia do uprawy służą jako bufor, który może powodować wzrost poziomu pH w systemach opartych na podłożach.

W przypadku materii organicznej gleba działa jak bufor. Przetestuj pH roztworu zbiornika, aby uzyskać dokładny odczyt pH systemu opartego na mediach.

Glony i bakterie to materia organiczna, która silnie wpływa na zmiany poziomu pH. Podwyższenie pH w godzinach porannych jest spowodowane inwazją glonów. Glony zużywają dwutlenek węgla w ciągu dnia, powodując wzrost jego pH o zmierzchu.

Czynniki te należy monitorować w hydroponicznym tunelu foliowym, aby zapobiec wzrostowi pH.

Korzyści z pomiaru poziomu PH

Aby rośliny mogły się rozwijać, potrzebują szczególnego wsparcia i odpowiedniej pielęgnacji. Rośliny muszą stale rosnąć w dobrym stanie. Utrzymanie postępu w ogrodzie wymaga zbyt wiele czasu i wysiłku, ale jest to naprawdę warte zachodu doświadczenie.

Sprawdzanie i monitorowanie poziomów pH może być czasochłonną pracą, ale przyniesie pomyślny wynik. Jeśli znasz już odpowiedni zakres pH swoich roślin uprawianych hydroponicznie, będziesz w stanie wyhodować znacznie więcej roślin.

Możesz również pomóc swojemu koledze, który ma trudności z testowaniem poziomu pH swoich roślin.

Na zakończenie

Myślę, że przetrawiłeś wskazówki i pomysły, które przedstawiliśmy, jak obniżyć pH w hydroponice. Mamy nadzieję, że jak najlepiej wykorzystasz powyższe kroki w szklarni hydroponicznej.

Życzymy miłego dnia!