Jak nakładać ziemię okrzemkową na rośliny doniczkowe przy użyciu 2 metod aplikacji DE?

Zastanawiasz się, dlaczego warto nauczyć się, jak aplikować ziemię okrzemkową na rośliny doniczkowe? Ziemia okrzemkowa lub powszechnie znana jako DE, to rodzaj nietoksycznego środka odstraszającego owady dla roślin, którego ogrodnicy używają od dawna. Chociaż mówi się, że nie jest toksyczny, hodowcy roślin nadal nie powinni tracić czujności podczas stosowania tego rodzaju środka owadobójczego i powinni zachować ostrożność podczas stosowania zabiegu.

DE występuje w postaci proszku i działa poprzez cięcie owadów, które przechodzą przez traktowane rośliny. Ostre mikroskopijne krawędzie substancji ranią owady, a gdy płyn wycieka z ciał owadów, może prowadzić do odwodnienia, a tym samym ostatecznie do ich śmierci. To dzięki tej umiejętności wielu ogrodników – zarówno początkujących, jak i ekspertów – do dziś wykorzystuje ją w swoich roślinach.

Jak nakładać ziemię okrzemkową na rośliny doniczkowe przy użyciu 2 metod aplikacji DE?

Z czego zbudowana jest ziemia okrzemkowa?

Ziemia okrzemkowa (DE) składa się ze skamieniałych egzoszkieletów okrzemek – mikroskopijnego organizmu wodnego. Ich egzoszkielety są zbudowane z krzemionki i są naturalnie występującym składnikiem skorupy ziemskiej. Te osady krzemionki mają bardzo ostre krawędzie (jak potłuczone szkło) i mają zdolność cięcia szkodników.

2 metody wykorzystania ziemi okrzemkowej na roślinach domowych

Ziemia Okrzemkowa zabija szeroką gamę owadów i owadów roślinnych, w tym mszyce, krocionogi, ślimaki, mrówki, stonogi i squash. Jeśli zauważysz tego rodzaju infestacje na swoich roślinach domowych, natychmiast je wylecz. Oto 3 sposoby na zwalczanie inwazji owadów w roślinach domowych za pomocą Ziemi Okrzemkowej.

Metoda nr 1. Aplikacja pyłu

Jednym z najprostszych sposobów aplikacji ziemi okrzemkowej na rośliny doniczkowe jest odkurzanie. Używając zatwierdzonego do tego celu aplikatora do kurzu, rozprowadź proszek DE na dotkniętej chorobą roślinie doniczkowej. Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać podczas nakładania DE poprzez odkurzanie, jest to, że musisz mieć założone maski, aby proszek nie dostał się przez nos i mógł powodować podrażnienie lub duszność.

Najlepszą porą na wsypanie DE do roślin jest po lekkim deszczu lub wcześnie rano, kiedy rosa jest świeża. Wilgoć sprawi, że kurz opadnie i lepiej przyklei się do powierzchni rośliny. Ważne jest również, aby trzymać dzieci i zwierzęta z dala od leczonego obszaru, dopóki kurz nie opadnie, aby chronić je przed niebezpieczeństwem kontaktu z proszkiem DE.

Metoda nr 2. Aplikacja na mokro

Innym sposobem nakładania DE jest aplikacja na mokro. Jest to szczególnie przydatne w przypadku roślin domowych, które nie otrzymują wody z deszczu tak często lub gdy nie ma porannej rosy i trzeba jak najszybciej zaprawiać roślinę. W przypadku metody aplikacji na mokro wystarczy wymieszać cztery łyżki DE w 1 galonie wody i nałożyć kilka warstw na wierzch lub spód rośliny, gdzie często pojawiają się szkodniki lub owady.

Wadą tej metody jest to, że po zmieszaniu DE z wodą jest on mniej skuteczny. Jednakże, jeśli używasz tej metody aplikacji DE w swoich roślinach domowych, być może będziesz musiał ponownie zastosować mieszankę na swoich roślinach kilka razy, aby przyspieszyć zabijanie owadów lub szkodników.

Ważna rzecz do zapamiętania podczas stosowania DE

Warto zauważyć, że DE może zabić wszystkie rodzaje owadów lub robaków roślinnych – w tym te pożyteczne. Dlatego też, gdy masz do czynienia z niechcianymi szkodnikami i insektami, zaleca się przykrycie traktowanej rośliny jutą lub folią, aby zapobiec zabiciu pożytecznych owadów. Możesz zdjąć okrycie po dniu lub dwóch i podlać roślinę, aby pozostała ziemia okrzemkowa nie dostała się do powierzchni rośliny.

Szklarnie dla korzyści dla roślin

Jeśli jesteś zagorzałym fanem uprawy roślin, być może natknąłeś się na wiele osób, które mówią Ci, że powinieneś użyć apolytunnelandu, który warto rozważyć po ich radach. Szklarnie oferują wiele korzyści dla roślin. Tutaj są niektóre z nich:

Przewaga #1. Zwalczanie szkodników

Jedną z najlepszych korzyści, jakie zapewniają szklarnie, jest zwalczanie szkodników i zapobieganie im. Będąc zamkniętą strukturą, mszyce, wełnowce, gąsienice, ślimaki i inne niechciane szkodniki nie będą w stanie zaatakować i zjeść twoich roślin. Zmniejsza to potrzebę używania pestycydów, takich jak ziemia okrzemkowa, do odstraszania owadów i szkodników.

Przewaga #2. Więcej opcji roślin

Myślisz o posadzeniu rośliny na ciepłą pogodę w zimnych porach roku? Możesz to zrobić w szklarni. Apolytunnes jest bardziej wilgotny i cieplejszy niż na zewnątrz, co czyni go idealnym miejscem do uprawy warzyw i owoców na ciepły sezon, takich jak słodkie ziemniaki, cukinia, ostra papryka, cytryny, dynia zimowa, guawa i inne.

Przewaga #3. Ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Oprócz szkodników szklarnie chronią również przed trudnymi warunkami pogodowymi, takimi jak silne wiatry lub ulewne deszcze. Konstrukcja tunelu foliowego zapewnia wystarczającą ochronę przed wiatrem lub ekstremalnymi zmianami temperatury zimą lub latem. Dzięki temu możesz zachować integralność swojej rośliny i upewnić się, że przetrwają trudny sezon.

Nauka, jak stosować ziemię okrzemkową na rośliny domowe

W pewnym momencie swojej ogrodniczej podróży w końcu doświadczysz inwazji szkodników i owadów, które zagrażają zdrowiu i integralności twoich roślin. Jeśli napotkasz ten problem na swoich roślinach domowych, nauczenie się, jak stosować ziemię okrzemkową na rośliny doniczkowe, sprawi, że różnica między śmiercią a przetrwaniem rośliny. Teraz, gdy masz już pomysł, jak to zrobić, możesz natychmiast rozwiązać każdy problem z owadami i zapewnić, że twoja roślina będzie żyła długo i produktywnie.