Jak mogę utrzymać moje róże wolne od choroby?

Jak uwolnić się od choroby róż? Odpowiedź jest prosta: dbać o nie i znać ich stan, przyczyny i leczenie.

Ponieważ róże są sławne przy wielu okazjach, ogrodnicy muszą zadbać o to, aby były zdrowe i przyjemne. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące poprawy zdrowia Twoich róż.

Jak mogę utrzymać moje róże wolne od choroby?

Zagłębimy się dalej i zrozumiemy, jak możesz chronić róże w tunelu foliowym bez chorób. Ale najpierw porozmawiajmy o podstawach.

Dlaczego róże?

Róże mają różne kolory, z których każdy reprezentuje uczucie, ekspresję lub emocję. Ludzie zwykle używają czerwieni, aby sugerować miłość lub romans. Któż nie chciałby mieć róż w swojej szklarni?

Światło słoneczne odgrywa istotną rolę we wzroście róż. Nie kwitnie w pełni i pięknie, jeśli nie dostanie wystarczającej ilości światła słonecznego. Należy go sadzić na glebie organicznej, a jej wilgotność należy utrzymywać przez cały okres wegetacji.

W porównaniu z innymi kwiatami pielęgnacja róż jest łatwiejsza. Mimo to nadal nie jest to proste, zwłaszcza gdy są wolne od chorób. Nadal istnieje wiele wskazówek, o których powinien pamiętać ogrodnik, aby utrzymać swoje róże bogate i zdrowe.

Utrzymywanie róż zdrowych i wolnych od chorób

Podobnie jak ludzie, kwiaty również muszą chronić się przed chorobami. Aby były zdrowe, musisz podjąć pewne środki ostrożności. Oto sposoby na utrzymanie zdrowych róż:

#1 Rozmnażanie róż zależy od ich korzeni

Powinieneś wybrać rodzaj korzeni, który najlepiej odpowiada Twoim umiejętnościom i zasobom. Stosowanie róż doniczkowych jest łatwe i szybko inicjuje wzrost. Jest sprzedawany w wielu kwiaciarniach, dzięki czemu można je kupić wszędzie.

W przypadku korzystania z tego typu radzimy rozpocząć go w spokojny dzień. Z drugiej strony róża z gołymi korzeniami jest inna, ponieważ przed zasadzeniem trzeba namoczyć korzenie w wodzie przez noc. Upewnij się również, że korzenie są wilgotne przez pierwsze kilka miesięcy.

#2 Nie łącz wielu odmian róż.

Rzeczywiście, przyjemnie jest widzieć wiele róż razem w jednym miejscu, ale nie jest to zalecane. Jest mniej prawdopodobne, że przeżyją. Nie tylko to, ale składanie ich razem wygląda na niezorganizowane, a rajd zajmuje dużo miejsca.

#3 Oceń miejsce, w którym zamierzasz go umieścić

Powinno istnieć bezpośrednie źródło światła słonecznego, ponieważ roślina potrzebuje go przez 6 do 8 godzin. Upewnij się, że gleba jest w stanie wesprzeć wzrost Twojej rośliny. W takim przypadku sugerujemy użycie gleby wykonanej z materiału organicznego.

Mury i ogrodzenia są również niezbędne, aby zmniejszyć chłód w nocy. Być może wystarczy umieścić je w tunelu foliowym.

#4 Nie sadź róż zimą

Jeśli chcesz, aby Twoja roślina rosła przez cały rok, musisz najpierw pamiętać, że może nie odnieść sukcesu, jeśli posadzisz ją zimą. Dlatego proponujemy zrobić to wiosną lub jesienią. Jeśli zaczniesz do tego czasu, twoje rośliny są już dojrzałe i dojrzałe do zimy.

#5 Poświęć trochę czasu na nawożenie swoich róż

Udowodniono, że nawozy organiczne są najlepsze, oferując stałe składniki odżywcze dla szybkiego i znacznego wzrostu Twojej rośliny. Może to być obornik lub inne zbutwiałe materiały naturalne.

#6 Podlewaj konsekwentnie i odpowiednio

Jak wspomniano powyżej, korzenie powinny być wilgotne przez cały okres wegetacji. Podlewać należy w zależności od rodzaju gleby i klimatu. Nalewasz więcej wody, jeśli używasz piaszczystych gleb w upalne dni, a mniej wody na glebach gliniastych.

Choroby i ich przyczyny

Zorientowanie się w przyczynach chorób jest niezbędne, abyś wiedziała, czego unikasz. Poniżej wymieniliśmy powszechne choroby, na które mogą nabawić się róże; uwzględniliśmy również sposoby leczenia.

Na pytanie, w jaki sposób uchronić moje róże przed chorobą, z pewnością uzyskasz odpowiedź, jeśli znasz rodzaj choroby, której chcesz zapobiec.

1. Czarna plama

Z samej nazwy dowiesz się, jak wygląda ta choroba. Czarne dziury wpływają na powierzchnię liści i powodują ich odpadanie. Jako lekarstwo proponujemy oczyścić i wysuszyć okolicę, aby wyeliminować elementy, które nasilają chorobę.

Upewnij się, że w okolicy nie ma suchych liści. Jeśli rozprzestrzenianie się nadal się rozprzestrzenia, usuń porażone liście z łodygi.

2. Rak łodygi i zamieranie

Choroba ta jest widoczna w martwych obszarach otaczających trzcinę róży. Powiększa się, aż zabije roślinę. Jest to zwykle spowodowane ranami, które tworzą wejście dla grzybów. Traktuj go, unikając suchych liści i dotkniętej części rośliny lub stosując fungicyd, który okazał się bezpieczny w ogrodnictwie domowym.

3. Mączniak prawdziwy

Jest to ciężka i zwykła choroba. Łatwo i szybko się rozprowadza, dlatego potrzebne jest natychmiastowe leczenie.

Grzyby stworzyły białe pleśnie, które atakują liście i powodują trwałe zamykanie pąków, co niszczy jakość kwiatu. Aby go wyleczyć, odetnij porażone liście i wyrzuć je z miejsca, w którym sadzisz. Jeśli jest już zbyt dotkliwy, można zastosować fungicyd, aby skład chemiczny nie był niebezpieczny.

4. Zaraza Botrytisa

Choroba ta jest spowodowana temperaturą, która aktywuje grzyby. Tworzy szarobrązową pleśń, która niszczy pąki.

Jeśli nie zostanie wyleczony, pąki nie będą mogły się otworzyć. Aby uniknąć choroby, upewnij się, że obszar jest czysty i wolny od martwych liści i kwiatów. Zapewniasz również miejsce na cyrkulację powietrza.

5. rdza

Oznaką tej choroby jest pomarańczowy pył, który rozprzestrzenia się po łodygach i liściach. Później wpłynie na całą roślinę i zmieni jej kolor na żółty lub brązowy. Zapewnij niewolników cyrkulację powietrza, aby uniknąć tej choroby.

Przestrzegaj właściwego czasu podlewania. Nigdy nie moczyć liści i innych części rośliny. Użyj fungicydu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Wniosek

Aby uniknąć chorób, potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja roślin i środowiska. Jeśli wystąpi infekcja, mamy nadzieję, że leczenie, które tutaj zamieściliśmy, przyniesie korzyści. Mając nadzieję, że pomogliśmy ci odpowiedzieć na twoje pytanie, jak mogę utrzymać moją chorobę róż. Miłego dnia!