Jak leczyć przędziorki podczas kwitnienia

Hodowcy konopi muszą wiedzieć, jak leczyć przędziorków podczas kwitnienia, korzystając z pięciu opcji. Przędziorki są prawdopodobnie jednym z najbardziej irytujących i przerażających szkodników hodowców, ponieważ pojawiają się nie tylko podczas suszenia, ale mogą się również pojawić podczas kwitnienia. Umiejętność pozbycia się ich podczas suszenia i kwitnienia to umiejętność, którą zawsze powinieneś mieć przy tym przedsięwzięciu.

Etap kwitnienia, w którym zaczynają się formować pąki, jest kluczowy, ponieważ chcesz uzyskać wysokiej jakości zbiory i dobry plon. Jednak na tym etapie możesz również stanąć twarzą w twarz z przędziorkami. To niemal imponujące, jak te małe owady mogą mieć tak znaczący wpływ na plony.

Jak leczyć przędziorki podczas kwitnienia

Kompleksowy przewodnik dotyczący leczenia przędziorków podczas kwitnienia

Opcja nr 1. Przycinanie

Pierwszą opcją, którą możesz zrobić, aby szybko pozbyć się tego problemu, jest przycinanie liści, zwłaszcza gdy połowa powierzchni nie jest już funkcjonalna. Gdy zobaczysz znaki, takie jak plamki i taśmy, najlepiej przyciąć liście i odkurzyć roztocza. W tym czasie inwazja może nie być zbyt silna, ale usunięcie porażonych roślin i roztoczy może je wyeliminować.

Chcesz powtórzyć przycinanie i ręczne usuwanie przez kilka dni, aby upewnić się, że usunięto wszystkie owady. Podczas usuwania i przycinania hodowcy w tunelu foliowym mają tę zaletę, że obniżają temperaturę, aby spowolnić tempo reprodukcji roztoczy. W ten sposób nie zostaniesz przytłoczony ich liczbą, a eliminacja będzie miała wyższy wskaźnik sukcesu.

Opcja nr 2. Pranie

Oprócz przycinania i ręcznego usuwania roztoczy, możesz również spryskiwać swoje rośliny. Jest to standardowa metoda zwalczania przędziorków innymi roślinami, ale należy pamiętać, że mycie ich nie zabija. Jeśli zabijanie roztoczy jest twoim priorytetem, możesz użyć mieszanki alkoholu izopropylowego i wody.

Użyj tego rozwiązania z opryskiwaczem ogrodowym, ale uważaj, aby nie uderzyć w pąki. Roztocza, które wejdą w kontakt z tą mieszanką, umrą, a także spłuczesz je i sieci. Celuj również w spód liści, aby uzyskać jajka.

Opcja nr 3. Pożyteczne owady

Czy wiesz, że możesz wprowadzić drapieżniki lub pożyteczne owady do zwalczania przędziorków? Hodowcy mogą wprowadzać biedronki, ponieważ mogą zająć się roztoczami, ale nie wpłyną na twoje rośliny. Możesz także sprawdzić inne owady, które żywią się przędziorkami, w tym drapieżne roztocza i wciornastki.

Osoby uprawiające konopie w pomieszczeniach mogą uznać tę metodę za przydatną, ponieważ owady będą żywić się przędziorkami tak długo, jak długo będą istnieć. Można się jednak spodziewać, że owady odejdą, jeśli znajdą się na zewnątrz, gdy populacja przędziorków zniknie. Co więcej, ta metoda i poprzednie będą skuteczne tylko wtedy, gdy infestacja nadal nie jest ciężka, najlepiej w początkowym okresie.

Opcja nr 4. Oleje ogrodnicze

Pozostałe dwie opcje leczenia przędziorków podczas kwitnienia to stosowanie olejków eterycznych i pestycydów. Doświadczeni hodowcy konopi polecają szereg olejków eterycznych, aby uzyskać bardziej naturalne podejście do zwalczania masowej inwazji przędziorków. Olejki ogrodnicze, których możesz użyć, to ekstrakty z roślin, między innymi z rozmarynu, eukaliptusa, mięty pieprzowej i cynamonu.

Pomyśl o oleju, jak wcześniej nałożyć roztwór alkoholu i wody. Najlepiej najpierw rozcieńczyć wodą i nanieść opryskiwaczem na liście. Podobnie jak w przypadku rozwiązania, roztocza, które wejdą w kontakt z olejkiem eterycznym, umrą.

Pamiętaj jednak, że nie chcesz spryskiwać pąków tymi olejkami. Jednym z przykładów jest olejek z miodli indyjskiej o wyraźnym zapachu, więc uważaj, aby nie pokryć swoich pąków przed zbiorami. W przeciwnym razie mniej prawdopodobne jest uratowanie upraw po bezpośrednim kontakcie z tymi olejami.

Opcja nr 5. Pestycydy

Według Colorado State University stosowanie pestycydów do zwalczania przędziorków jest czymś, co należy ćwiczyć z dużą ostrożnością. Dzieje się tak, ponieważ nie wszystkie pestycydy klasyfikują się jako akarycydy lub akarycydy, które mają na celu zwalczanie przędziorków. Co więcej, ryzykujesz rozwój przędziorków, które są odporne na chemikalia; w ten sposób kontrola staje się bardziej problematyczna.

Koniecznie sprawdź, czy produkt, którego używasz, jest odpowiedni dla Twoich roślin, a środki owadobójcze najlepiej traktować w ostateczności. Pamiętaj, że hodujesz coś, co będzie zapalane i wdychane, więc niektórych chemikaliów najlepiej unikać. Poza tym, jeśli jesteś na etapie, w którym zbliżasz się do zbiorów, trudno będzie chronić pąki i wypłukać je z tych chemikaliów.

Wniosek

Każdy hodowca konopi może powiedzieć Ci o jednym z najbardziej przerażających szkodników, jakim są przędziorki. Możesz spotkać je na różnych etapach, więc przygotuj się na leczenie przędziorków podczas kwitnienia. Na tym etapie jesteś blisko zbiorów, więc chcesz mieć dobry plon w obliczu tych drobnych problemów.

Masz pięć opcji, w których przycinanie, mycie i wprowadzanie pożytecznych owadów może rozwiązać problem niskiej populacji roztoczy. Z drugiej strony możesz uciec się do olejków eterycznych i pestycydów jako ostatniej opcji, jeśli inwazja jest zbyt ciężka. Pamiętaj tylko o aplikacji i wybieraniu produktu tak, aby nie wpływał na pąki.