Jak korzystać z tunelu foliowego dla początkujących w 6 prostych krokach

Zastanawiasz się, jak korzystać z tunelu foliowego dla początkujących? Cóż, jesteś we właściwym miejscu. Na pewno dużo się nauczysz!

Oto, co powinieneś wiedzieć:

Jak korzystać z tunelu foliowego dla początkujących w 6 prostych krokach

Apolytunne to doskonała inwestycja dla ogrodników. Może pomóc w osiągnięciu idealnego środowiska dla twoich roślin, zwłaszcza jeśli twój obszar nie jest odpowiedni dla zieleni.

Takie konstrukcje są stworzone do kontrolowania wilgotności, temperatury i kondycji roślin, co ma kluczowe znaczenie dla ich procesów biologicznych.

Założę się, że jesteś nowy w takich sprawach, ponieważ jesteś tutaj i czytasz ten artykuł. Na szczęście, jeśli dopiero zaczynasz ogrodnictwo, nadal możesz kupić szklarnię, co jest dla Ciebie szczęśliwe.

Niemniej jednak, zanim przejdziemy do korzystania ze szklarni, warto dowiedzieć się więcej o samym tunelu foliowym.

Co to jest szklarnia?

Możesz chcieć uprawiać swoje produkty, ale twoje miejsce nie ma żyznej gleby, może być za gorąco (lub zimno) lub możesz mieć trudności z uprawą roślin, ponieważ pewne czynniki zakłócają wzrost twoich zieleni, wtedy może to bądź znakiem, że potrzebujesz szklarni.

Szklarnia to konstrukcja wykonana z drewna lub metalu otoczona lub „zamurowana” folią z tworzywa sztucznego lub innym materiałem, która umożliwia przenikanie światła i cyrkulację powietrza, wykorzystywana do uprawy roślin.

Wspomniana konstrukcja składa się z dachu, punktu wyjścia/wejścia i czterech ścian.

Dlaczego warto korzystać ze szklarni?

Dlaczego więc większość ogrodników wybiera apolitunel w swoich domach?

Widzisz, apolitunnel pomoże Ci rozwiązać problemy związane ze zmianami pogody i sezonowymi problemami, które mogą utrudniać pomyślne kiełkowanie i wzrost roślin, ponieważ możesz kontrolować czynniki wewnątrz budynku.

Co więcej, pozwala na komfortową uprawę produktów, ponieważ zmniejsza obciążenie fizyczne, szczególnie dla osób z ograniczeniami.

I oczywiście jedynym powodem istnienia szklarni jest blokowanie wilgoci w środku, przy jednoczesnym umożliwieniu zrównoważenia odpowiedniej temperatury, kontrolowania potrzeb roślin.

Jak wszyscy wiemy, rośliny różnią się wielkością, kształtem i potrzebami. Niektóre kwitną w gorących regionach, podczas gdy inne wolą być wilgotne. Dlatego pomocne są szklarnie, które pozwalają roślinom rosnąć przez cały rok.

Kontrola szkodników byłaby łatwiejsza, ponieważ znowu kontrolujesz czynniki wewnątrz; w przeciwieństwie do ogrodu na zewnątrz, otwarta przestrzeń pozostawia rośliny podatne na warunki pogodowe i problemy ze szkodnikami, które zwykle spowalniają proces wzrostu roślin i zwykle powodują ich śmierć.

Jednak niektórzy ogrodnicy mają inne cele związane z posiadaniem szklarni.

Większość ogrodników wykorzystuje pomieszczenie do uprawy roślin przez cały rok, podczas gdy niektórzy pozwalają, aby proces wzrostu roślin odbywał się w środku, zanim przeniosą się do ogrodu na zewnątrz.

Niemniej jednak to od Ciebie zależy, w jaki sposób wykorzystasz swoją szklarnię, mówiąc o tym, jeśli jesteś początkującym, oto przewodnik, jak korzystać ze szklarni. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak korzystać ze szklarni

Teraz, gdy już wiesz, czym jest tunel foliowy i dlaczego większość ogrodników go używa, nadszedł czas, abyś zrozumiał, jak korzystać z tunelu foliowegodla początkujących.

Krok 1. Określ swoje potrzeby i wybierz styl szklarni

Wybór stylu dotyczy nie tylko ubrań, które nosisz, ale także szklarni.

Styl, który wybierzesz dla tunelu foliowego, będzie zależał od miejsca, w którym go umieścisz.

Konstrukcje wolnostojące są umieszczane w obszarach o wyższym poziomie przestrzeni; to jest zwykle umieszczane na twoim podwórku. Ten styl jest powszechnie stosowany, ponieważ pozwala na przenikanie światła przez wszystkie jego ściany.

Jednak, oczywiście ze względu na swoją nazwę, pochylony styl wymaga, aby ściana istniejącej konstrukcji stała; tylko trzy ściany otrzymają naturalne światło słoneczne, ponieważ istniejąca ściana nie może przeniknąć promieniowania UV, a nawet wody.

Jednak taki projekt najlepiej sprawdza się w obszarach o wspólnej powierzchni – praktyczna opcja.

Krok 2. Poznaj funkcje, których możesz potrzebować w swojej szklarni

Badania są niezbędne dla tych, którzy zaczynają kierować się tym, co robić i unikać możliwych błędów.

A może planujesz uprawiać rośliny przez cały rok lub jeśli klimat w Twojej okolicy nie jest odpowiedni do sezonu wegetacyjnego Twoich roślin? Następnie określ, co jest idealne dla twojego tunelu foliowego, aby takie rośliny mogły się rozwijać.

Być może będziesz musiał wyhodować oświetlenie, wentylatory lub systemy grzewcze, aby pomóc Ci osiągnąć idealne środowisko.

Szklarnie różnią się w zależności od zakupionego modelu; może mieć różne rozmiary, a niektóre mogą obejmować ogrzewanie, ławki, półki, elektryczność i oświetlenie.

Od zimnych ram po pełnowymiarową konstrukcję szklaną, każda funkcja zastosowana w tunelu foliowym zmaksymalizuje funkcjonalność pomieszczenia.

Posiadanie światła pomoże ci monitorować swoje talerze po zmroku; mimo upływu czasu możesz również sadzić nasiona, sadzonki i inne prace ogrodnicze. Co więcej, dodatkowy system ogrzewania pomoże Ci uprawiać prawie każdą roślinę przez cały rok.

Wyobraź sobie wszystkie rzeczy, które możesz zrobić ze swoją szklarnią, dowiedz się, czego potrzebujesz i użyj niektórych funkcji, aby zmaksymalizować szanse roślin na wzrost niezależnie od pory roku, co pomoże Ci wybrać model tunelu foliowego, którego potrzebujesz.

Krok 3. Wybierz lokalizację swojej szklarni

Lokalizacja twojego tunelu foliowego również odgrywa kluczową rolę w rozwoju twojej rośliny. Witryna musi mieć maksymalną ekspozycję na słońce, aby poprawić plony twoich roślin.

Ponadto upewnij się, że unikasz pewnych czynników, które mogą uszkodzić szklarnię, takich jak drzewa lub być może sąsiad, który bawi się dziećmi.

Jeśli korzystasz z systemu grzewczego, chcesz, aby dla Twojej wygody tunel foliowy znajdował się blisko źródła prądu. Nie zapomnij też o swoim źródle wody.

Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko tunel foliowy, ale także pieniądze.

Krok 4. Sprawdź cyrkulację powietrza, jeśli jest odpowiedni

Tlen jest niezbędny dla wszystkich żywych istot; bez niej nie doszłoby do procesów biologicznych.

Upewnij się więc, że wentylacja wewnątrz tunelu foliowego jest wystarczająca, aby rośliny mogły przetrwać. Niektórzy ogrodnicy instalują wentylatory, aby zwiększyć wentylację; do cyrkulacji powietrza wewnątrz szklarni.

Krok 5. Sprawdź, czy nie doszło do wtargnięcia szkodników

Pomimo tego, że obszar jest zamknięty, szkodniki mogą nadal siać spustoszenie w twoich roślinach.

Nie bądź zadowolony tylko dlatego, że tunel poliamidowy może zmniejszyć ryzyko uszkodzenia przez szkodniki; lepiej mieć sposoby, aby temu zapobiec.

Jak to?

Istnieje wiele sposobów, takich jak trzymanie tunelu foliowego z dala od zewnętrznych liści lub instalowanie ekranu wokół otwartej przestrzeni, aby zapewnić, że konstrukcja będzie wolna od szkodników.

Krok 6. Określ odpowiednie sezony wegetacyjne

Rośliny mają sezon wegetacyjny, więc powinieneś wiedzieć, kiedy upewnić się, że rosną zdrowo.

Wiosną lepiej zacznij od nasion. Latem chciałbyś zacząć hodować kwiaty i małe rośliny, ponieważ pokochałyby słońce.

Jesienne, sezonowe rośliny byłyby odpowiednie. Zima, ponieważ większość roślin nie może przetrwać trudnych warunków pogodowych, najlepszym rozwiązaniem będzie uprawa roślin odpornych na zimno.

Wniosek

Ogrodnictwo wymaga prób i błędów, co jest niezbędne w każdym procesie uczenia się, więc cierpliwość jest naprawdę mocą.

Ogrodnictwo szklarniowe może być przyjemne zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów, a także zmagań. Umiejętność korzystania z tunelu foliowego dla początkujących nie wystarczy; lepiej skonsultuj się z niektórymi ogrodnikami i poproś o wskazówki, jak odnieść sukces.

Dziękuję za przeczytanie artykułu, miłego ogrodnictwa!