Jak hodować fuksje w tunelu foliowym?

Jak wyhodować fuksje w apolitunelu, trzeba dowiedzieć się więcej o tym oszałamiającym kwiecie. Latem należą do głównych filarów ogrodu. Sezon jeszcze się nie zakończył, a w tym czasie jest dużo więcej do zrobienia.

Wiadomo, że rośliny te wytwarzają piękne, dzwonkowate kwiaty od czerwca do jesieni. Są to kolorowe ekspozycje w twoich ramkach i łóżkach, ozdoby do wiszących koszy i innych artykułów gospodarstwa domowego. Odporne kategorie mogą być również wykorzystywane do tworzenia nieformalnych żywopłotów kwitnących.

Jak hodować fuksje w tunelu foliowym?

Wskazówki dotyczące uprawy fuksji

Aby wejść w grę polegającą na uprawie fuksji, należy wykonać kilka kroków. Więcej na ten temat dowiesz się w kolejnych akapitach.

Uprawa fuksji

Fuksja to rośliny kwitnące, które doskonale rosną zarówno w słońcu, jak iw cieniu, a podczas zimnych wiatrów muszą być osłonięte. Wiadomo, że doceniają ton podczas najgorętszych części dnia w lecie. Aby fuksja dobrze zakwitła, potrzebna jest żyzna, wilgotna i dobrze przepuszczalna gleba.

Gdy są uprawiane w pojemnikach, należy rozważyć użycie odpowiednich kompostów wielofunkcyjnych.

Sadzenie fuksji

Nie tylko można je dobrze pielęgnować w ogrodzie, ale można je również sadzić w szklarni. Idealne są miesiące maj i czerwiec, lub po zakończeniu mrozu. Odporne fuksje mogą być uprawiane wczesnym latem lub wiosną.

  • Na początek wykop odpowiedni rozmiar dołka, który będzie wystarczająco duży, aby pomieścić bryłę korzeniową rośliny. Następnie dodaj warstwę materii organicznej, takiej jak kompost, do podstawy dziury, gdy je rozdrabniasz.
  • Umieść bryłę korzeniową w otworze do sadzenia, dostosowując głębokość, tak aby była zasadzona na podobnej głębokości, jak na początku, i pamiętaj, że wierzchołek korzeni musi znajdować się na tym samym poziomie co powierzchnia gleba. Odporne fuksje muszą być sadzone nieco głębiej, maksymalnie pięć centymetrów od łodyg poniżej poziomu gleby.
  • Wymieszaj więcej materii organicznej z glebą wykopaną i wypełnioną do dołka. Podlewaj je w studzienkach, nakładając granulowaną paszę ogólną z glebą wokół roślin, dodając ściółkę z dobrze zgniłego kompostu o głębokości 7,5 cm, a nawet odłamki kory w obszarach korzeni.

Dbanie o fuksje

Po ich ustaleniu możesz przystąpić do pielęgnacji fuksji. Będą wymagały podlewania tylko raz w tygodniu, szczególnie podczas dłuższych okresów suchości. Podlewaj je regularnie w pojemnikach, a zwłaszcza w sezonie letnim.

Unikaj pozostawiania roślin w wodzie. Odporne fuksje należy karmić każdej wiosny i ponownie latem ich granulowanym pokarmem. Regularnie wprowadzany latem pokarm bogaty w potaż będzie zachęcał do kwitnienia w dłuższym okresie, aż do pierwszych przymrozków jesiennych.

Aby rośliny kwitły obficie, zdarzają się sytuacje, w których konieczne może być ich ścięcie, aby usunąć wyblakłe kwiaty i rozwijające się za nimi nasiona lub owoce.

Czy fuksje lubią słońce czy cień?

Jak hodować fuksje w tunelu foliowym, podobnie trzeba wiedzieć, czy są w słońcu, czy w cieniu. Dzięki obfitości, szczególnie wśród delikatnych, dwukolorowych wiszących kwiatów, które dobrze rosną jesienią, wytrzymałe fuksja nadają tropikalny charakter pojemnikom i obrzeżom w cieplejszych, osłoniętych doniczkach, zarówno w półcieniu, jak i w słońcu.

Charakteryzują się krzaczastymi lub zwartymi, mogą być nawet uprawiane i uprawiane jako nieformalne żywopłoty.

Czy fuksje dobrze rosną w doniczkach?

Tak, fuksje mają tendencję do dobrego wzrostu w doniczkach. Aby wyhodować je w doniczkach, musisz być w stanie wykonać następujące procedury.

Doniczka fuksja

Najpierw napełnij dużą doniczkę kompostową mieszanką ziemi na produkty doniczkowe. Fuksje będą się dobrze rozwijać w wilgotnej glebie, bardziej niż w podmokłej glebie. Doniczki te muszą mieć otwory drenażowe, aby uniknąć gnicia korzeni. Posadź roślinę fuksji na zwierzę na stałej głębokości.

Umieść fuksje w cieniu

Znajdź miejsce, w którym roślina może otrzymywać poranne lub wieczorne słońce, ale przede wszystkim musi mieć cień pomiędzy nimi. Fuksje, takie jak cień i chłodniejszy klimat, są wspaniałe do uprawy fuksji, a ciągły suchy upał będzie jej największym wrogiem.

Nie zapomnij o karmieniu fuksji

W oparciu o metodę, dzięki której możesz utrzymać rośliny zdrowsze, możesz użyć nawozu i znaleźć pożywienie, aby zachować składniki odżywcze w glebie roślin. Jeśli wiesz, że używasz nawozów fuksja, rozcieńcz łyżeczkę nawozu w galonie wody, a jeśli używasz żywności plat, instrukcje muszą znajdować się z tyłu opakowania.

Zwykle możesz wymieszać pokarm z glebą podczas sadzenia go w doniczce lub możesz umieścić pokarm u podstawy rośliny. Kontynuuj pielęgnację fuksji wiosną i latem oraz, w zależności od klimatu, do jesieni.

Konsekwentnie podlewaj rośliny

Aby sprawdzić, czy gleba potrzebuje wilgoci, połóż rękę na wierzchu gleby. Jeśli tak, podlewaj roślinę i stale obserwuj to i monitoruj, ponieważ nie są fanami suchej gleby. Zalecana częstotliwość podlewania to dwa razy dziennie, zwłaszcza latem w szklarni.

Konserwacja w kolorze fuksji

Dalej jest o utrzymaniu roślin. Aby to zachować, musisz wykonać przycinanie. Gdy kwiaty zwiędną, możesz uszczypnąć ich stare pąki i strąki nasienne, aby zachęcić do nowych kwiatów. Zrób to w łodygach, aby rośliny były zwarte i wydajne. Użyj noży lub ostrych nożyczek do przycinania sekcji.

Aby odeprzeć robaki, możesz spryskać wodą, ale pamiętaj, aby nosić rękawiczki. Usuń martwe pąki roślin, aby uniknąć infekcji grzybiczych liści.

W zimie zabierz roślinę do domu

Jeśli spojrzysz na prognozę pogody, aby zobaczyć mróz, możesz zagrać w to bezpieczne i zacząć przenosić roślinę do środka. Można to ustawić w miejscu dobrze oświetlonym, najlepiej w pobliżu okien z dopływem świeżego powietrza. Kontynuuj podlewanie rośliny i monitorowanie gleby w celu utrzymania prawidłowego kwitnienia fuksji. Możesz także ciąć fuksję na głębokości trzech cali, przechowując ją w zimnej piwnicy lub szopie na zimę. Jeśli oszczędzasz fuksję doniczkową, sprawdź w tym tygodniu, podlewając ziemię.

Jak długo trwa uprawa fuksji?

Osiemnaście miesięcy — lub około ponad rok. Stworzenie standardowej fuksji przynosi takie wspaniałe rośliny i kwiaty. Uprawa fuksji z tymi standardami może wydawać się wyzwaniem, ale tak nie jest. Prawidłowe przeszkolenie rośliny może zająć mniej więcej kilka miesięcy. Jeśli chcesz uzyskać najlepszy okaz z wyraźnymi głównymi łodygami zwieńczonymi gęsto ulistnionymi główkami, musisz opanować „przycinanie na szczypce”.

Czy fuschię można uprawiać w pomieszczeniu?

Rzeczywiście, jak uprawiać fuksje w tunelu foliowym, wiąże się z detalami i zamiłowaniem do uprawy w szklarni. Fuksję można uprawiać w pomieszczeniu, a idealnym miejscem będzie Twoja szklarnia. Jest to miejsce, w którym możesz uprawiać komercyjne rolnictwo, zbudowane, aby trwać i oferować odpowiednie zyski.

Zakup tego tunelu foliowego zapewnia narzędzie do jego prawidłowej konserwacji, a ponadto jest bardzo wyrafinowany w rozwoju na rynku. Po prawidłowym ustawieniu zapewni idealne otoczenie dla Twoich plantacji.