Jak gorąco może być tunel foliowy. Co musisz wiedzieć

Ludzie czasami mogą być bardzo ciekawi; jeśli kochasz ogrodnictwo i szklarnie, możesz zastanawiać się nad różnymi rzeczami, w tym, jak gorący może się apolitunnel? Zwykle tunel polifoliowy może się nagrzewać w maksymalnej temperaturze 100 stopni Fahrenheita.

Szklarnie są powszechnie używane do ochrony i tworzenia idealnych warunków potrzebnych do przetrwania rośliny. Dzięki temu sadzenie w dowolnym momencie jest możliwe. Chociaż szklarnie wymagają optymalnej temperatury, w której, jeśli nie zaobserwujesz, rośliny mogą ulec uszkodzeniu.

Jak gorąco może być tunel foliowy. Co musisz wiedzieć

Rodzaj rośliny, którą rozwijasz, zależy od temperatury. Dobry tunel foliowy wspomaga Twoje rośliny do pełnego wzrostu. Wyposażenie tunelu foliowego w niektóre narzędzia może również pomóc w kontrolowaniu temperatury wewnątrz.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak gorący może apolytunnelget, czytaj dalej, a ten artykuł dostarczy Ci potrzebnej wiedzy.

Najwyższa temperatura

Zastanawiasz się, jak gorąco może dostać się apolytunnel? W zwykły słoneczny dzień boki apolitunelu mogą mieć maksymalną temperaturę 100 stopni Fahrenheita.

W sezonie letnim temperatura może stać się bardzo wysoka, więc regulacja temperatury ma kluczowe znaczenie, ponieważ niektóre rośliny nie mogą żyć w ekstremalnych warunkach.

Cień, wentylacja i wilgotność to czynniki, które umożliwiają schłodzenie tunelu foliowego, aby mieć zdrową roślinę. Zawsze pamiętaj, że zbyt dużo ciepła słonecznego może spowodować zabicie twoich roślin.

Jaka jest idealna temperatura w szklarni?

Jeśli kochasz pomidory i melony, twoja szklarnia powinna być cieplejsza. Odpowiedni tunel foliowy pomaga Twoim roślinom prawidłowo i zdrowo rosnąć.

Najbardziej odpowiednia temperatura dla apolytunnelis 27 stopni Celsjusza. Utrzymanie tego oznacza dobre zbiory, większą produkcję i więcej pieniędzy.

Wilgotność i temperatura mogą akumulować się szybciej, jeśli masz dużo roślin, więc stosowanie niezbędnych środków jest niezbędne.

Wskazówki dotyczące kontrolowania temperatur

Wentylacja i światło słoneczne to czynniki, które wpływają na temperaturę w szklarni. Odblokowanie drzwi i okien na dachu może przyczynić się do wychłodzenia.

Dla innych, którzy mają dodatkowy budżet, zwykle inwestują w klimatyzację, aby upewnić się, że temperatura jest znośna.

Możesz zainstalować wywietrzniki dachowe, wywietrzniki boczne i drzwi, aby przepuszczać powietrze, dzięki czemu obszar będzie mniej gorący. Posiadanie termometru może również pomóc w poznaniu aktualnego stanu temperatury. W słoneczne dni zawsze pamiętaj o otwarciu każdej możliwej drogi wpuszczenia powietrza.

Rośliny potrzebują światła, aby rosnąć. Zacienienie tunelu foliowego może być przydatnym pomysłem, który można wykorzystać jako broń do obniżania ciepła. Możesz użyć farb do cieniowania, aby szybciej i taniej filtrować siłę słońca.

Pomóc mogą również rolety w ciemno. Istnieją dwa rodzaje żaluzji, zewnętrzne i wewnętrzne. Najbardziej przydatny jest zewnętrzny, ponieważ pomaga filtrować światło słoneczne, zanim przejdzie przez szkło, dzięki czemu ciepło pozostaje w środku. Jest również zdejmowana i można ją zdjąć w chłodniejsze dni.

Jeśli szukasz tańszego rozwiązania, siatka i siatka mogą stać się alternatywą dla żaluzji, ale upewnij się, że są one razem spięte.

Innym sposobem jest zawilgocenie tunelu foliowego podczas ekstremalnych warunków pogodowych. Wilgotność wzrasta w środku i pomaga roślinom wytrzymać ciepło. Dzięki temu możesz również uniknąć szkodników, które często rozwijają się w suchych warunkach. Często możesz to zrobić, ale upewnij się, że nie przesadzasz.

Narzędzia, których możesz użyć do obniżenia temperatury

Jeśli masz trudności z kontrolowaniem temperatury, pamiętaj, że zawsze możesz użyć niektórych narzędzi. Termometr to niezbędny element wyposażenia szklarni. Jednym spojrzeniem będziesz mógł na bieżąco informować o minimalnej i maksymalnej temperaturze z ostatnich 24 godzin.

Automatyczne otwieranie otworów wentylacyjnych może również wykonać pracę za Ciebie. Pomaga, reagując na odpowiednie działania. Jego tłok jest nieelektryczną odpowiedzią na wysoką temperaturę poprzez rozszerzanie i otwieranie otworu wentylacyjnego.

Zainstalowanie wentylatora to świetny wybór. Gdy temperatura jest zła, a powietrze się nie porusza, w szklarni mogą rozprzestrzeniać się różne choroby. Posiadanie tego przedmiotu zapewnia rozsądną kontrolę choroby, a także nieco obniża temperaturę.

Zacieniająca tkanina, która maskuje tunel foliowy, zablokuje dalsze wnikanie ciepła. Kiedy kupujesz, ma różne gęstości. Wybranie dużego rodzaju gęstości powoduje, że tkanina jest ciemniejsza, co oznacza niższą temperaturę.

Wniosek

Powszechnie wiadomo, że tunel foliowy zapewnia idealne warunki do życia roślin nawet w różnych porach roku.

Więc jak gorąco może dostać się apolytunnel? Tunel foliowy może nagrzewać się w letnie dni, przy maksymalnej temperaturze 100 stopni Fahrenheita; dlatego kluczowe znaczenie ma kontrola temperatury.

Optymalna temperatura dla apolytunnelis 27 stopni Celsjusza. Pod tym warunkiem możesz mieć zdrowe rośliny. Jeśli masz trudności z kontrolowaniem temperatury, zawsze możesz użyć narzędzi, które pomogą obniżyć temperaturę.

Posiadanie otworów wentylacyjnych po różnych stronach tunelu foliowego pozwoli na przepływ powietrza, dzięki czemu temperatura będzie mniej gorąca. Mamy nadzieję, że nauczyłeś się czegoś z tego artykułu i możesz zastosować go w swoim codziennym życiu. Powodzenia i zawsze mądrze wykorzystuj swój czas!