Jak duże stają się rośliny anioła

Byłoby niesprawiedliwe podawać konkretną liczbę, jak duże są rośliny aniołów. W końcu rośliny te mają około 400 odmian i wszystkie różnią się cechami. Dobrą wiadomością jest to, że ta obszerna lista typów pozwala ogrodnikom wybrać rozmiar, jaki chcą dla swojego ogrodu.

Możesz również z łatwością zadbać o anielskie rośliny za pomocą szklarni. W ten sposób nie będziesz ograniczony w obszarze środowiska uprawy, niezależnie od wielkości wybranych przez Ciebie anielskich roślin. W tym artykule omówimy również kilka przydatnych wskazówek dotyczących pielęgnacji anielskich roślin i czego się od nich spodziewać.

Jak duże stają się rośliny anioła

Jak duże stają się rośliny aniołów i czego się spodziewać

Jak wspomniano wcześniej, deklarowanie konkretnego rozmiaru, którego można oczekiwać od roślin aniołów, byłoby niesprawiedliwe. Mają 400 odmian, co oznacza, że ​​można znaleźć odmiany kompaktowe i duże. Możesz jednak pomyśleć o roślinie anioła dostępnej w doniczkach o wielkości nawet 8 cali, ale inne będą dobrze pasować nawet w małych przestrzeniach.

Według Costa Farms rośliny anioła, a konkretniej egzotyczne rośliny anioła, będą ładnie pasować do różnych przestrzeni. Możesz zorientować się, jak duże lub małe są, po lokalizacjach zalecanych dla tych roślin. Rośliny anioła są idealnymi roślinami do biura, domu i klasy, ale można je również uprawiać w mieszkaniach, pokojach w akademikach, a nawet przy parapetach.

Możesz również sprawdzić bibliotekę roślin Costa Farms, aby wyszukać konkretną roślinę, która będzie miała cechy dopasowane do Twoich potrzeb. Można założyć, że rośliny doniczkowe i egzotyczne rośliny aniołów do wnętrz będą miały odpowiedni rozmiar dla mniejszych przestrzeni. Na przykład niektóre rośliny mają wysokość od 3 cali, jak odmiana Sedum, a jest Ptilotus, który ma kwiaty osiągające 4 cale wysokości.

Co to są rośliny aniołów?

Anielskie rośliny lub egzotyczne anielskie rośliny to marka firmy Costa Farms. W tej kolekcji znajduje się 400 odmian, które są popularne jako rośliny doniczkowe ze względu na swoje rozmiary. Niektóre znane przykłady to rośliny wężowe, rośliny karłowate ZZ, Hoya, rośliny nerwowe, kalatei, krotony i rośliny waflowe.

Hodowcy szklarni mogą mieć więcej okazji do uprawy innych egzotycznych roślin aniołów, takich jak odmiany pnące i rośliny powietrzne. Mając to na uwadze, będziesz miał ogólne pojęcie o tym, jak duże są, ponieważ niektóre można zawiesić.

W porównaniu do innych roślin, każda roślina anioła ma określone instrukcje dotyczące pielęgnacji. Możesz również sprawdzić stronę internetową Costa Farms, jeśli nie masz pewności, jaką masz odmianę.

Jak wybrać rośliny anioła na podstawie rozmiarów?

Rośliny anioła mogą być tak duże lub małe, że będą odpowiednie dla każdego ogrodnika. Możesz umieścić odmiany przy bocznych stolikach, blacie kuchennym i łazienkach, a są też większe rośliny, które stanowią doskonałe punkty centralne. Możesz nawet powiesić niektóre rośliny anioła lub ustawić wysokie i pionowe odmiany jako żywe zielone rzeźby.

Bluszcze i paprocie są doskonałymi przykładami małych odmian, podczas gdy rośliny wężowe mają wygodny średni rozmiar. Chińskie zimozielone mają większe liście, a są też pionowe, takie jak palmy w kucyk, które z roku na rok rosną. Niezależnie od tego pamiętaj, aby sprawdzić rozmiary dla każdej rośliny i poszukaj preferowanych warunków życia, aby zapewnić ich kompatybilność z Twoim obszarem.

Dbanie o rośliny anioła

Długa lista odmian anielskich roślin oznaczała również, że każda roślina będzie miała inne wymagania dotyczące uprawy i pielęgnacji. Na przykład niektóre mogą tolerować niską wilgotność i warunki oświetleniowe, podczas gdy inne nie. Stwarza to doskonałą okazję do wykorzystania tunelu foliowego do modyfikowania środowiska dla twoich anielskich roślin.

Costa Farms wspomniała również o kilku ogólnych przypomnieniach, które należy wziąć pod uwagę podczas uprawy roślin aniołów. Podobnie jak wszystkie rośliny, rośliny anioła nie będą doceniać nadmiernego podlewania – tylko woda, gdy jest to konieczne, aby zapobiec zatonięciu korzeni. Możesz utrzymywać wilgotność gleby dwa razy w tygodniu lub codziennie lekko spryskiwać rośliny.

Rośliny anioła mogą potrzebować podlewania, gdy zauważysz, że woda szybko wycieka, podczas gdy zwiędłe i żółknące liście są oznakami nadmiernego podlewania. A co z karmieniem? Postępuj zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami dla swoich odmian, ale generalnie możesz nawozić wiosną i jesienią w proporcji 1-2-1.

Wreszcie, do lokalizacji twoich roślin powinno docierać światło, ale nie bezpośrednio, ponieważ może to je uszkodzić. Uważaj również na swoje otwory wentylacyjne ze względu na gorące lub zimne powietrze z nich. Na koniec ważne jest, aby podkreślić znaczenie sprawdzania szczególnej pielęgnacji i rosnących wymagań danej odmiany, ponieważ te wskazówki dotyczą wyłącznie ogólnej konserwacji.

Wniosek

Rośliny anielskie mają 400 odmian, co oznacza, że ​​znajdzie się roślina odpowiednia dla każdego ogrodnika. Ale jak duże są rośliny aniołów? Wiele dostępnych odmian da Ci wyobrażenie, że będą małe, średnie i duże rośliny anioła.

Będą odmiany, które zmieszczą się przy parapecie lub stoliku nocnym, ale niektóre są wystarczająco wysokie, aby stać się centralnym punktem. Możesz nawet powiesić niektóre typy. Dlatego nie można podać konkretnej liczby, jak duże są rośliny aniołów.

Costa Farms ułatwiło znalezienie idealnej odmiany roślin anioła na swojej stronie internetowej. Możesz przeglądać listę, aby znaleźć rośliny o wysokości od 3 cali, większe lub mniejsze. Ogólnie rzecz biorąc, nie musisz się martwić o ograniczenie, ponieważ istnieje wiele rozmiarów roślin aniołów do wyboru.